Време за родителите ни

  • 3 696
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 29 278
Виждате се всеки ден и въпреки това майка ти те кара да се чувстваш виновна?
Майка ти е манипулатор.

# 16
  • Мнения: 7 510
Това ми направи впечатление, че ходиш през обедната почивка да я видиш. Няма ли начин да включиш децата и съпруга и не за толкова ограничено време? Няма ли начин тя да идва при вас понякога, да приготвите вечеря, да хапнете и поговорите? Ти си единствена дъщеря, тя на теб разчита основно.

# 17
  • INFJ
  • Мнения: 9 797
Съпруга явно не ще, щом на Бъдни вечер я е отрязал.

# 18
  • Мнения: 1 257
Прочетох и другата тема. Мъжът не е длъжен да е съпричастен към обгрижването на овдовялата жена. В темата за свекървите преобладаващото мнение е, че всеки си решава проблемите със собствените си родители сам, без да въвлича другия. Може да е преценил, че предстои прилепване на тъщата към семейството, и затова е да искал да се дистанцира още от началото. Защото от "Хайде само за Бъдни вечер", "Хайде само за този уикенд", "Хайде само на този празник", накрая ще се пренесе при тях.
Според мен авторката прави достатъчно и не е необходимо да има притеснения и угризения по въпроса. Не е нейна работа да забавлява и развлича майка си ежедневно и непрекъснато. Да си намери среда, да си поднови контакти с роднини, съседки и бивши колежки, и да си запълни живота. Има телевизия, има интернет, книги (включително и аудио, ако не е добре със зрението), да си упражнява някакво хоби. Всичко друго граничи с обсебване и не е редно.

# 19
  • София
  • Мнения: 29 278
Скрит текст:
Прочетох и другата тема. Мъжът не е длъжен да е съпричастен към обгрижването на овдовялата жена. В темата за свекървите преобладаващото мнение е, че всеки си решава проблемите със собствените си родители сам, без да въвлича другия.
Може да е преценил, че предстои прилепване на тъщата към семейството,
Скрит текст:
и затова е да искал да се дистанцира още от началото. Защото от "Хайде само за Бъдни вечер", "Хайде само за този уикенд", "Хайде само на този празник", накрая ще се пренесе при тях.
Според мен авторката прави достатъчно и не е необходимо да има притеснения и угризения по въпроса. Не е нейна работа да забавлява и развлича майка си ежедневно и непрекъснато. Да си намери среда, да си поднови контакти с роднини, съседки и бивши колежки, и да си запълни живота. Има телевизия, има интернет, книги (включително и аудио, ако не е добре със зрението), да си упражнява някакво хоби. Всичко друго граничи с обсебване и не е редно.
Подозирам, че е прав, като чета тази тема.

# 20
  • Мнения: 21 829
Авторке, за Бъдни вечер мъжът ти не беше прав,  но не може и майка ти да се превръща в постоянен придатък на вашето семейство и ти да си разваляш всеки ден с мисли тя  сега самотна и нещастна ли е. Самотна и нещастна ще е, няма как нито да върнеш баща ти,  нито  да го  заместиш в живота на майка ти, нито нещо ще го компенсира.  После лека полека ще се адаптира към живота след загубата и така.

# 21
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Прочетох и другата тема. Мъжът не е длъжен да е съпричастен към обгрижването на овдовялата жена. ...

Поне доколкото аз разбирам, не става въпрос за обгрижване. Просто жена му влага повече драматизъм отколкото трябва и се мъчи да се престарава или усложнява живота, което няма как да не рефлектира върху другото семейство.
Моят тъст също почина преди няколко години. Помагаме на тъщата с каквото трябва за къщата или за разни неща. Като например да нацепим дърва и да ги приберем. Но става в удобно за нас време. Няма как тъщата да звънне и ние да търчим след 5 минути, защото си намислила нещо да стане точно днес и сега.

# 22
  • Мнения: 6 791
Съжалявам за загубата ви!
Може би основното тук, което не се коментира е, че осен загубата на съпруг, жената е изоставила живота си. Какво имам предвид - живели са в чужбина, вероятно доста дълго, приятели, дом, соц.
среда, всичко е там. Зарязваш си къщата и живота и идваш тук, където имаш дъщеря, но със семейство и доста други отговорности. Защо си е зарязала живота? Аз например не мога да си представя да загубя мъжа си и да се изнеса някъде си. Това направо си е още един мощен удар. Трябва й на жената социална среда, която обаче доста трудно би изградила вече. Може би ако има някакви интереси като градинарство, плетиво, филми, книги, би открила повече комуникация.
Вие защо така се набутвате в ролята на жертвеник? Според възможностите си отделяте достатъчно внимание, няма как е да сте нон-стоп заедно, не е и нужно.

# 23
  • Мнения: 6 964
А защо не й предложиш да гледа малкото вместо да го пускаш на ясла, да го гледа тя докато стане на 3г за градина. През деня докато ти си на работа, имам предвид. Хем ще се виждате всеки ден като й го водиш/вземаш. Отделно може да пращаш и двете деца за събота и неделя при нея. Така хем няма да е самотна, хем вие с мъжа ти ще имате време лично за вас си без децата, хем малкото ще пропусне яслата и няма да боледува толкова. Всички ще спечелите само позитиви. Предложи й.

# 24
  • Мнения: 1 874
Позната история,но при мен е с баба ми,ходим често и пазаруваме, чистим ,сметките да й оправим, лекарства и тем подобни,но никога не й е достатъчно и не влиза в положение, че си имаме семейство и сме на работа.Ето пресен пример... понеделник ходих у тях,снощи ми вика ти кога ще дойдеш ма,в месеца един път не става ,,😁
Възрастна е,но долу горе се справя, тоест обслужва се сама,на магазина ходи сама.Ние също пазаруваме и най вече, когато има мн неща и тежат и така нататък.Чуваме се всеки ден иначе!

# 25
  • UK
  • Мнения: 4 311
Голямото ще тръгне на училище скоро, може да го прибира на обяд и да пишат домашно заедно вкъщи, ще гледа малкото, когато е болно и не е на градина. Ще я приобщите към семейството, тя ще е заета и ще се чувства полезна, а вие тепърва ще оцените какво е да имате баба на разположение при нужда, винаги има нужда от помощ с деца. Те ще изградят близка връзка с баба си, какво по-хубаво от това, казвам го от призмата на човек със семейство и деца живеещи в чужбина, но аз съм много близка с майка ми и бих дала много да е наоколо и да помага с децата и те да имат истинска баба, не само онлайн.

# 26
  • София
  • Мнения: 23 155
Майка ми не е самотна - живеем заедно.
На твое място бих се постарала да намирам повече време за майка си и бих й дала идеи с какво да си запълва времето и да се разсейва.

# 27
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 810
Съпруга явно не ще, щом на Бъдни вечер я е отрязал.
Ха, тъкмо си мислех, какво ми напомня този изказ/разказ/тема....мдаммммм определено си мисля, че картинката не такава, каквато ни я представят......
Няма как да се виждат събота/неделя или по друго време /в обедната почивка може......всъщност колко време е тази обедна почивка и какво време се прекарва с родителя 5/10 мин. щото и 1 час да е  пак...../
И не майката не манипулатор, просто е тъжна, самотна и вече не млада......
Боже, колко провален и тъжен  родител ще се чувствам, ако срещите с мен се определят и дирижират и разрешават от мъжа на дъщеря ми.....

# 28
  • Мнения: 6 964
Ааааа ама то това онази история за майката на Бъдни вечер ли е?

# 29
  • София
  • Мнения: 1 637
Аз пък мисля, че майката е манипулатор. Просто й е скучно и се опитва да стане част от семейството на дъщеря си. Не мисля, че и тогава ще е доволна, само ще смени плочата.
 

Общи условия

Активация на акаунт