Сушилнята - всякакви въпроси и отговори - тема 24

  • 32 573
  • 776
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 36
delaihla, как установи, , че няма настройка на електропроводимост? В упътването пише, че има, а на практика не я виждаш или? Защото аз имам MIELE TDB 230WP, и настройката я има. Ако не бъркам, за нея става дума.
Моделът е друг TCA230WP, в нета не намерих инструкции за нея, а само за вашата. Мислех, че е идентична, но явно някои от настройките са ограничени (всичко еднакво ми се стори в моите инструкции, но просто не се появяват някои от менютата - например това за електропроводимост).

# 31
  • Мнения: 390
Да, сега видях, че я няма тази настройка. Ето упътване.

MIELE TCA230WP

# 32
  • София
  • Мнения: 36
Да, сега видях, че я няма тази настройка. Ето упътване.
Благодаря, имам го, преди да я поръчам не успях да го намеря. А в София водата е мека и според мен има разлика при тази настройка според опита ми от предходния ми уред. Да не спамя повече, ще видим как ще се държи (все пак всичко тези модели нямат много общо с онези, произведени преди години или от най-високия клас, но се надяваме да са по-държеливи).
Последно, ако ще е полезно за други потребители: тъй като търсих ревюта преди да я поръчам (скептицизъм към базовите модели), в чужди сайтове беше с много добра оценка. Като единствен минус беше отбелязан по-малкият обем. Предполагам, това важи и за вашата и другите подобни модели.

MIELE TCA230WP

# 33
  • Мнения: 390
Обемът на барабана е един и същ за всички модели - 120л. Въпеки, че е базов модел е достатъчно стабилна и би трябвало да работи добре дълго време. Дано занапред висчко да е наред.

# 34
  • Мнения: 1
Здравейте, имам проблем със сушилня самсунг заключи я както винаги, заради малкия а сега не мога да я отключва, някой да се е сблъсквал с това, извинявам се ако въпроса ми не е за тук

# 35
  • Мнения: 744
В процес съм на избиране на сушилня. Каква е разликата между кондензационна помпа и такава с термопома?
Сушилнята ще бъде в коридора, който е затворен и не влиза въздух.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 565
В процес съм на избиране на сушилня. Каква е разликата между кондензационна помпа и такава с термопома?
Сушилнята ще бъде в коридора, който е затворен и не влиза въздух.

Вече всички сушилни на пазара са кондензационни, което значи, че не изискват комин, а превръщат влагата във вода и я събират в едно чекмедже. Някои модели имат възможност и за свързване към канала.

Термопомпата е хладилен агрегат, който нагрява въздуха в сушилнята, вместо обикновения реотан в по-старите модели. Над 90% от сушилните в магазина са с термопомпа.

Термопомпа или нагревател не е въпрос на избор. Второто няма сериозни предимства и затова вече е на доизживяване. То просто трябва да се избягва.

Сушилнята с термопомпа не разваля* дрехите и харчи 2 до 3 пъти по-малко ток.

* В сушилнята с термопомпа също някои дрехи се свиват, но това може да бъде избегнато като се избере по-подходяща програма. Нагревателната сушилня работи с по-висока температура и свиването няма как да се избегне.

# 37
  • Мнения: 61
Здравейте!

Имам нужда от съвет относно прането на спално бельо. Пускам програмата Bettwäsche (Miele) за тази цел но тъй като чаршафите са с ластик и са от най-големите възможни, много често "поглъщат" някоя калъфка или друг по-малък чаршаф на детето и накрая резултатът е незадоволителен, защото не са изсъхнали добре и се налага да пусна програмата отначало да си доизсуши. Друго, което съм пробвала е да прекъсна програмата по някое време и да ги разделя един от друг. Винаги внимавам така да ги сложа, че това да не се случи, но уви нямам резултат.

Благодаря!

# 38
  • Мнения: 2 140
Здравейте!

Имам нужда от съвет относно прането на спално бельо. Пускам програмата Bettwäsche (Miele) за тази цел но тъй като чаршафите са с ластик и са от най-големите възможни, много често "поглъщат" някоя калъфка или друг по-малък чаршаф на детето и накрая резултатът е незадоволителен, защото не са изсъхнали добре и се налага да пусна програмата отначало да си доизсуши. Друго, което съм пробвала е да прекъсна програмата по някое време и да ги разделя един от друг. Винаги внимавам така да ги сложа, че това да не се случи, но уви нямам резултат.

Благодаря!
В общи линии нямам съвет как да помогна, а по-скоро се поучудвам - и аз съм с Миле и пускам спалното бельо на същата програма. Чаршафите ми са също с ластик 200/200. Не мога да кажа, че сушенето отива в графата “тотал щета”. Понякога се случва увиване или усукване, но като цяло това е рядкост.
Когато прехвърлям от пералнята в сушилнята, разтръсквам и изпъвам добре ъглите на торбите/чаршафите.
Ако се случи по-влажен и голям участък след края на сушенето - пускам съответната част на “Горещ въздух”.

# 39
  • Мнения: 11 752
Аз съм вдигнала ръце от такъв вид чаршафи и от няколко години изобщо не използвам. Не е от сушилнята. Случвало ми се  е и в пералнята да направят огромно кълбо- буквално да погълне всичко останало и тя да не иска да центрофугира.
Никакъв акъл не мога да дам, освен да ги сушиш отделно тези гадини.

# 40
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
Аз освен това, не ги харесвам и защото не мога да ги сгъвам 🤣

# 41
  • София
  • Мнения: 1 591
Мъжете сте скарани с чаршафите с ластици. Мъжът ми е същия. Като сгъна един такъв и седи в недоумение и гледа и вика “добре, как го направи” Grinning

Въпреки че не съм с Миле, моите са 180/200 и не ми се е случвало да погълнат нещо. Може би, ако опитате още при слагането им в сушилнята, да са по друг начин подредени. Знам ли. При пране в пералнята се случва редовно, но в сушилнята за първи път чувам.

# 42
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 757
А моля ви се. Другите мъже какви са не ме интересува. Това го приемам като обида. И на обществена пералня съм сгъвал прането, гладил, и всичко е под конец и идеално направено. Вкъщи също обичам главно аз да пера. Просто тези чаршафи, са неприятни лично за мен за сгъване.

Даже точно от това, че мога да си сгъвам прането, съм отнасял обида, че съм чехъл, но си замълчавам.

# 43
  • Мнения: 41 407
А на мен никога не ми се налага -  махам, пера, суша, застилам. Къде тук има място за сгъване?

# 44
  • София
  • Мнения: 1 591
Много пък сте тънкообиден. Шегувах се по принцип, но както и да е.

Черна станция, вие с едно и също спално бельо ли карате?

Общи условия

Активация на акаунт