Национален празник, който не е национален празник

  • 5 658
  • 216
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 204
Направо да я закриват тази държава, това не е държава и ние не сме народ, честно.
Днес 3 март Национален празник на РБългария. Пускам трите най-гледани национални телевизии в България - БНТ, Нова и БТВ. Във всички телевизии, без изключение, има гости които коментират националния ни празник и от всички се чува само едно - 3 март НЕ МОЖЕ ДА Е НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК НА РБЪЛГАРИЯ.
Е, кажете ми - как да празнувам днес, как да ми стане едно такова празнично и щастливо, след като от всякъде ни казват, че това не трябва и не може да ни е националния празник.

# 1
  • Мнения: 42 315
Въпросът с датата на националния ни празник е важен и съществен и трябва да има дискусия, обаче НЕ БАШ ДНЕС. Имаме цялата останала година да го обсъждаме, но днес и сега празникът е 3 март.

# 2
  • Мнения: 1 897
Тази дата е приета за национален празник и не е редно да се дискутира точно днес дали е подходяща.
Но като имам предвид състоянието на държавата,не се очудвам.

# 3
  • Мнения: 1 011
Честит празник, българи! 🇧🇬
Наистина не е днес денят, в който да се говори за датата, нито е денят, в който да опозоряваме празника, говорейки за политика и подобни...

# 4
  • Мнения: 14 530
След като толкова се опитват да ни убедят, че не е имало турско робство, нормално е и 3 март да няма никакво значение за тях.

# 5
  • София
  • Мнения: 29 321
По принцип тази дискусия се води от октомври.

Но и за мен има по-подходящи дати.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 990
На днешния ден се появява днешна България и от там нататаък всякакви „модернистични“ и новомакедонски философщини са напълно излишни.

# 7
  • Мнения: 14 530
По принцип тази дискусия се води от октомври.

Но и за мен има по-подходящи дати.

За мен пък няма. Най-голямата трагедия за един народ е загубата на държавността и поробването му. Съответно възстановяването на държавата е най-важното събитие за последните има няма 700 години.

Не ме интересува Русия с каква цел ни е освободила - имаме ли държава? Имаме. Нямам други въпроси.

п.п. Да, много добре знам историята, статута на държавата, обединяването и обявяването на независимостта по-късно. Но тези събития нямаше да се случат, ако не ни бяха освободили от турско робство.

# 8
  • София
  • Мнения: 29 321
Нищо от това нямаше да се случи, ако не беше хан Аспарух.

# 9
  • Мнения: 14 530
Нищо от това нямаше да се случи, ако не беше хан Аспарух.

Да, ама нямаме дата там, само година.

# 10
  • София
  • Мнения: 29 321
Е, да, тук съм съгласна. Ако не бъркам, беше лятото, но не сигурна.

# 11
  • София
  • Мнения: 13 912
Даже и годината не е точна.
Българите са били по нашите земи много по-рано.

Аз пък тази сутрин само на тържествени предавания попадам.

# 12
  • Мнения: 1 254
Сложно е. И аз съм се чудил, в края на краищата, коя дата би била консенсусна, и приемана от мнозинството българи.

# 13
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 394
Някой може ли да ми каже какво точно се дискутира, защото телевизия не гледам, нито отварям новинарски статии?

# 14
  • Мнения: 473
Някой може ли да ми каже какво точно се дискутира, защото телевизия не гледам, нито отварям новинарски статии?
По телевизията разни прецъфтели чичовци с дъх на кисело и неподдържани зъби искат да покажат колко много исторически дати и събития знаят. Мерси и ние знаем, че битката на Шипка е била лятото, и това и онова и как и що.
Голям зор да се премахне датата символ на освобождението ни.
Що пък сега да празнуваме освобождаване от турците. Яяя там нещо съединението па независимостта (за жалост доста хора свързват тези дати единствено с почивни дни, това и се цели) В краен случай писмеността ( и там има разправии - кой точно я измислил, то тая азбука не е оная и така). Дадоха посланика ни в САЩ, те го питат за 3 март той отговаря и той че 24 май било по важно. Важно е разбира се, но аз наистина не разбирам, какво им бърка 3 март в ...знаете къде.
Мислите ли че на националните празници на другите държави датите им са точно тези, които трябва. Едва ли.
Аз просто не знам този зор за смяна коя констипентна душа го измисли

Последна редакция: пт, 03 мар 2023, 13:11 от zavs

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт