Пролет идва, всичко се раззеленява, а ФЕВРУАРЧЕТО щедро усмивки раздава

  • 15 684
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 80
Цикълът и при мен е мираж, не се оплаквам, кърмя и все още нямам
Вече мисля, че имаме три наболи зъбчета, като малки бели топченца на венеца изглеждат, подути са, но май още не са се показали 🙄
тези бебенца, които вече имат зъбчета, по този начин ли бяха?

# 721
  • Мнения: 1 581
Цикълът и при мен е мираж, не се оплаквам, кърмя и все още нямам
Вече мисля, че имаме три наболи зъбчета, като малки бели топченца на венеца изглеждат, подути са, но май още не са се показали 🙄
тези бебенца, които вече имат зъбчета, по този начин ли бяха?

И при нас бяха така. Освен долните два, сега избиха и горните два..... Освен наздраве друго незнам какво да кажа Joy Wine Glass

# 722
  • Мнения: 80
Хаха 🥂😅
При нас странното е, че са долните 3 отдясно 🙄 ама май наистина са зъбчета

# 723
  • Мнения: 1 591
А на наш бебчо се опитва да му излезе едно зъбче долу в негово дясно, леко даже дращи когато си прокарам пръстта, но не централно, а леко странично зъбче 🧘

# 724
  • Мнения: 831
Цикълът ми дойде 3 месеца след раждането. Не кърмя. Беше абсолютно безболезнен, дано така си остане. Нагласила съм се идната седмица да ходя на гинеколог. Силно се надявам да не ми дойде и да ми прецака прегледа.
Моята бебка всеки път заспива с рев. Ще пробвам с възглавницата за кърмене.

# 725
  • София
  • Мнения: 631
Ехо, момичета, дооста сте си писали.
Аз тези седмици нямах особено време да влизам. И при мен бебокът е в този скок, регресия, зъби и нерви.
Отделно ново 20 - рев голям в количката. Сменихме с летен кош и е една идея по-добре, защото сега гледа всичко, но по някое време пак реве и трябва някой да го носи.
Просто рязходките станаха доооста трудни. Сега баща ми ми помага с тях, той е пенсионер и не си представям какво ще правя като се приберем р София. Cold Sweat  Дано е от този период на 4 месец.

Аз вече захраних. Включих картоф, морков, тиквичка, броколи.
Ябълка и круша, сок от ябълка и морков също. То това беше първото, което дадох и честно казано върви много добре. Всичко яде този дребок. 😁🥳
След седмица- две като стане на 5м ще вкарам 1/4 жълтък към зеленчуковото пюре и после месото започваме.
Като дохранвам с кърма. Но днес на едното ядене не дохраних. Смятам до края на юни да сэм заместила обяда в 12:00 с пюре.

Ще давам скоро и банан и диня в ония биби с дупките. Доста добре си хапва момчето.
Аз още като направи 4 месеца и захраних.

Единствено тея зъби, така хапе, стиска и се трие по личицето и устата. Постоянно смуче устни, чеше се. Трудно заспива на обяд, с плач, очите са му червени и той се мъчи явно. Понякога лу давам да суче и заспива за секунди, но ме е страх да не го направи като асоциация със съня и не го правя често. Само ако е много нервен и плаче неутешимо. Head Band

# 726
  • Мнения: 6 559
При мен цикъл не се очаква, от 35 годишна съм с изчерпан яйчников резерв...
За захранването, след петия месец мисля да започна, ако е готов. Ако видя, че не става, ще чакам още. Ще бъде опит с пюре. Ако не му хареса, на 6 месеца ще пробвам ЗВБ. Гледах разни столчета, но нищо не харесах. Имам шезлонг, може би ще ползвам него в началото. И аз нямам място вкъщи. Хранене няма да замествам,  защото ще намалее кърмата, а ако се заместят няколко хранения ще спре изцяло, а аз искам да кърмя още. След всяко хранене ще предлагам и кърмене. Отделно ще давам колкото и когато си поиска. Приспивам също с кърмене. По-лесно ми е. Той като не иска да суче си показва и го слагам в кошарата да си заспи сам. В много редки случаи е така, обикновено не отказва да си посуче.
В интерес на истината баткото беше много по-пристрастено кърмаче. На две и половина го отбих, защото не ми е пречело, дори напротив. Той вече разбираше и като му казах, че няма мляко вече, защото е пил от малко бебе,  изпил го е цялото и като е порастнал е свършило - той се съгласи и не е търсил повече. Започна много лесно да си заспива сам в леглото, след гушкане при мен и приказка.
Така че и второто си дете няма да ограничавам. Като говорих с консултантката по кърмене в Майчин дом, тя одобри и каза, че е хубаво дългото кърмене, защото кърмата се променя според нуждите на детето. Когато вече е голямо, ставала по-богата на полезни вещества и помагала за по-добър имунитет.

# 727
  • Мнения: 1 591
Леле Викси, браво !
Електра , завиждам благородно, ако ни е писано да имаме второ се надявам поне него да кърмя по-дълго време,
Утре сме на интервю във втората ясла, ще ги питам как процедират с храненето - аз уж искам ЗВБ, а и тук няма сега на Хип, няма Владимирова ... В книжката, която ни дадоха от правителствената организация, която отговаря за ваксините като първи възможен зеленчук беше даден witlof - мисля, че е цикория на български, а това е отвратително на вкус... За мен,
Нооо, да сме живи и здрави 🧘

# 728
  • Мнения: 115
Точно вчера ходихме за столче за хранене. Нашият бебчо вече много ни гледа в устата като ядем, но засега кърмя с много редки дохранвания с АМ 30-60 мл. (понякога едно-две на ден, а понякога изобщо без), но ще го захранвам към 6-я месец, да речем след 5-я и половина месец. Смятам, че преди това е рано, каквото и да ви говорят педиатрите от старата школа. От опита ми на майка със син рано захранен (на 3 мес. сокче , на 4 почнахме пюрета) и дъщеря захранена на 6 месеца смея да твърдя, че дъщеря ми е с изключително здрав стомах, за разлика от сина ми, който все има някакви неразположения, в смисъл много се влияе какво е ял/пил. Така че и настоящия принц по-добре на 6 месеца. До годинката основната храна все още е млякото, а храните са за опитване и няма да бързам да замествам хранения, защото кърмата е важната. Ще започна със зеленчукови пюрета, после плодови, после каши, след тях попари и накрая супи.
В Хиполенд има намаления на столчета за хранене до 15-ти. От сайта бях набелязала това на Чиполино и едно на Лорели. Обаче на място избрахме на Кикабуу.
Препоръчвам ви да обърнете внимание на три важни неща:
- колелцата на някои са само 2 предни,на други са 2 задни, на трети са си 4 бр. Някои са само напред -назад като движение, други имат опция да се движат и настрани. Някои са със заключване, други не. Просто трябва да пробвате кое ви най-приляга. На мен важно ми беше да мога да го издърпвам настрани.
- положението на гръбчето на седалката - всички почти са с три позиции, някои лягат хубаво назад, но някои остават доста вдигнати. Исках да ляга добре назад защото помня как дъщеря ми заспиваше седнала, както си играе или си хапва (нейното столче навремето нямаше опция за степени на гръбчето) и като я мръдна да я пренеса се събуждаше. Затова сега гледах третата степен да ляга хубаво назад.
- препоръчвам ви седалката да има освен обичайната си тапицерия (всичките са от изкуствена кожа) също и текстилна подложка (тя се маха и пере), защото лятото в жегата с голи крачета направо залепват за изкуствената кожа.
В края на краищата купихме това. Днес си полежа в него, докато закусвахме Simple Smile На снимката съм махнала таблата.

# 729
  • Мнения: 1 581
ForestFlower много е хубаво столчето. А за захранването съм съгласна напълно. От вчера давам каша 2 лъжички, днес също толкова. Колкото да свиква с консистенцията. До края на месеца ще дам още 1-2 вида каши, и после ще я махна и ще дам пюренце за обяд. Но виждам, че не е готов. Върти си го в устата, интересно му е, но колко изяжда и колко плюе от тези 2 лъжички... Много са малки още си мисля.

# 730
  • София
  • Мнения: 631
Е, да, за захранването всеки си знае кое е добре за неговото си човече. Не съдя никого, просто ви споделям така да видя и мнението на другите хора ☀️🎀

Аз мисля да кърмя до годинката, след това не ми се иска. Като това си е мое решение та затова ще замествам храненията когато бебо е готов, всичко с храненията следя с него.
За момента си предлагам след пюре и малко кърма, но той не суче много.

# 731
  • Мнения: 1 581
Е, да, за захранването всеки си знае кое е добре за неговото си човече. Не съдя никого, просто ви споделям така да видя и мнението на другите хора ☀️🎀

Аз мисля да кърмя до годинката, след това не ми се иска. Като това си е мое решение та затова ще замествам храненията когато бебо е готов, всичко с храненията следя с него.
За момента си предлагам след пюре и малко кърма, но той не суче много.

Разбира се, че е така. А и всяко дете се развива различно, всяка майка знае най-добре.
Ще дам и един друг пример :моя близка с дете на нашата възраст, за 2 седмици въвежда всички зеленчуци и плодове, и онзи ден му дава пуешко с ориз(ползва готови пюрета). Детето направи ужасна реакция, но не знаят от кое точно, понеже в деня дава зеленчуково пюре на обяд и месото след обяд.....
Принципно не се налагам и мисля, че съм доста толерантен човек, но това наистина ми се струва несериозно. При все, че има толкова много информация... Единственото, което казах е, че е избързала много, но не се прие добре... И наистина го казах със загриженост. Затова се радвам на групата, много информация и опит с хора, които сме на една вълна и споделяме. Flowers Hibiscus

# 732
  • София
  • Мнения: 631
Е, да, за захранването всеки си знае кое е добре за неговото си човече. Не съдя никого, просто ви споделям така да видя и мнението на другите хора ☀️🎀

Аз мисля да кърмя до годинката, след това не ми се иска. Като това си е мое решение та затова ще замествам храненията когато бебо е готов, всичко с храненията следя с него.
За момента си предлагам след пюре и малко кърма, но той не суче много.

Разбира се, че е така. А и всяко дете се развива различно, всяка майка знае най-добре.
Ще дам и един друг пример :моя близка с дете на нашата възраст, за 2 седмици въвежда всички зеленчуци и плодове, и онзи ден му дава пуешко с ориз(ползва готови пюрета). Детето направи ужасна реакция, но не знаят от кое точно, понеже в деня дава зеленчуково пюре на обяд и месото след обяд.....
Принципно не се налагам и мисля, че съм доста толерантен човек, но това наистина ми се струва несериозно. При все, че има толкова много информация... Единственото, което казах е, че е избързала много, но не се прие добре... И наистина го казах със загриженост. Затова се радвам на групата, много информация и опит с хора, които сме на една вълна и споделяме. Flowers Hibiscus

О, разбира се. Аз захранвам бавно и постепенно. Не меша и не рискувам. Тъй като и според мен ако даваш различни видове храни в един ден, шансът да не разбереш от какво е реакцията си е огромен. Изцяло и аз си следвам интереса на детето. Ако не иска нещо, не го насилвам. Innocent

# 733
  • Мнения: 80
ForestFlower, супер столче и много полезни насоки си дала 😊
Аз честно казано съм малко страхлива даже за захранването, не искам да бързам, но и много се ядосвам като ми се налагат мнения - сега сме на гости при бабата на моя мъж и тя само ми обяснява в нейната книга какво пише, как си захранвала децата с брашнена каша, оризова каша... А съм сигурна, че това стомахче все още не е готово за друго освен кърма.
Гледах едно насочващо видео за готовността на детето за захранване - освен да проявява интерес към храната на възрастните, трябва да може да си държи главата изправена, да седи стабилно, да поднася предмети към устата си 🙄

# 734
  • Мнения: 361
Електра все едно мен описа 😄и аз като теб искам да кърмя дълго , поне до 2 години , а защо не и повече. За това няма да бързам със захранването. Но пък ме притеснява това,че цикълът ми подрани. Бебето е на 3+++ и от вчера имам цикъл. Не повлия на сученето , нито пък на количеството, но знам ли как ще е занапред

Общи условия

Активация на акаунт