Записване за детска градина Варна

  • 26 094
  • 500
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Сега гледам на картата, че има една ОДЗ - "Чайка", която ни се пада що-годе наблизо, та се навих и там да подадем документи утре. Някакви отзиви?

# 91
  • Мнения: 2 839
 newsm09  smile3506
Някой може ли да ми обясни за този електронен регистър? Какво е? С каква цел е?

# 92
  • Варна
  • Мнения: 5 598
А защо в градините в "Чайка" няма наплив? Не са хубави или какво?

Страшна работа са свършили с тоя електронен регистър, няма що! В Бургас си се бяхме записали съвсем спокойно за ДГ, която си бяхме избрали - някъде към март миналата година, без проблем ни приеха молбата - предполагам, че и тук е било подобно положението. Сега само се създава паника и ескалация на напрежението...

Не мисля, че няма наплив. По-скоро във форума няма майки очакващи да приемат децата им в тези градини в Чайка.
Пред нас в момента стои въпроса с приема в ясла на малкия и мъжа ми ходи в прословутото ОДЗ 4 Чайка, където преди 2 години не приеха дъщеря ми, въпреки че живеем на 100 метра от него. Сега тя ходи в ОДЗ Славейче, което ни идва доста далече. А и там я приеха с връзки.
В ОДЗ 4 му казала директорката, че вече имала подадени доста молби, това преди Нова година и че шансовете ни са малки.
В Санаториалната му казала, че вече има над 300 молби, пак преди Нова година.
В ОДЗ Славейче, където е дъщерята му казала, да отиде на 3 по-рано и да си подаде молбата, ама и там не било сигурно.

# 93
  • Мнения: 114
Аз сега мисля моята дъщеря да я записвам на ясла .Тя е на 2 години почти , но май ще трябва от сега да помисля за градина.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 5 598
А защо в градините в "Чайка" няма наплив? Не са хубави или какво?

до колкото на мен ми е известно "Чайка" би могло да се нарече "застаряващ" квартал, средната възраст на живущите е доста висока и няма много малки деца. това го чух веднъж (мисля по радиото) по повод строеж на някакъв магазин.
Кой ги пуска тия слухове. 2005 като се роди малкия в квартал Чайка имаше поне още 100 бебета родени в същата година. И тук си е трудно да ти вземат детето в градина, а и в градините е пълно с деца на родители от целият град, а за тези които живеят в квартала най-често няма места.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 10 824
С риск да ми скочат, все пак призовавам майките да не се доверяват сляпо на написаното тук, а да отидат лично на място да видят как стоят нещата.

Недейте лесно се отказвайте от някоя градина, само защото някой е написал нещо негативно!

# 96
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз не се отказвам  Mr. Green - само стават все повече тези, в които ще подадем документи! Laughing
"Петър Берон" си ни е на първо място, както заради добрите отзиви, така и заради това, че е точно пред входа ни и ще пестим доста време сутрин! Peace

# 97
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Ох, седя тука, чета и се чудя какво да правя. Влади скоро ще навърши две годинки. За ясла ли да ходя да му подавам документи, за детска градина ли? Така като гледам докато дойде ред да го вземат и той ще стане на три. Подготвих документи за околните заведения, но къде по-напред да ида? М? Какво мислите?

# 98
  • Мнения: 5 622
Документи за ДГ се приемат в годината,, в която детето навършва три години!  Peace

# 99
  • Мнения: 5 263
Ох, седя тука, чета и се чудя какво да правя. Влади скоро ще навърши две годинки. За ясла ли да ходя да му подавам документи, за детска градина ли? Така като гледам докато дойде ред да го вземат и той ще стане на три. Подготвих документи за околните заведения, но къде по-напред да ида? М? Какво мислите?

Ами единия вариант е да го запишеш на ясла и ако го приемат, дори и за няколко месеца да го пуснеш. Другия е да си го гледаш до навършване на 3 годинки. Тъй като той ще тръгне на градина 2008 година ти трябва да подадеш документи в първия работен ден на същата година  Rolling Eyes

# 100
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Т.е. да се подредя за ясла, а догодина с нова сила айде пак. Ужас  ooooh!
Благодаря за отговорите.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 12
Майчета,това е направо абсурдно! Живеем точно с/у "Слънчо" и хората са се наредили от 1.01 и сега посред нощ са си там  Shocked .А ние с мъжа ми си мислехме ,че се е случило нещо и едва по-късно разбрах за какво иде реч...  ooooh!

# 102
Какво си говорите от 1 след полунощ. Още в 17.20 на 2.01.07 една съседка е там и цяла нощ в колата е дрямала пред детската градина в Трошево на Милосърдие10. Това не знам дали е по европейски. Дъщеря ми зет ми работят. Аз съм баба (работеща). Мъжа ми е от 6.30 там 44 номер. По европейски може от следващата година с документите на родителите да искат и трудови договори на баби и дядовци. Успех млади майчета. Laughing

# 103
  • Мнения: 2 839
Какъв е този ЕЛЕКТРОНЕН РЕГИСТЪР?

# 104
  • Мнения: 672
Сега гледам на картата, че има една ОДЗ - "Чайка", която ни се пада що-годе наблизо, та се навих и там да подадем документи утре. Някакви отзиви?
chockolina, в Чайка градините приемат документи от септември. Затова няма опашки, а градините са много хубави. Не е вярно, че няма деца, дори напротив. Аз също се бях насочила към ОДЗ "Чайка" и макар молбата ми да беше от септември ( миналата година), не бяхме сред приетите.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт