С ДЕКЕМВРИйското дете ще се мажем със пюре 🍯👶 -- тема 3

  • 20 503
  • 740
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 314
Амаранта го харесвам, ще дам от него с кеф.

# 646
  • Мнения: 120
Здравейте мами,аз скоро не съм се включвала тъй като захранването ми е мираж все още...
Да си оплача мъката аз..то се оказа че проблема с яденето ни е сериозен...цяла седмица Яна не иска да пие мляко..изяждаше по 80мл,след това намали на 50, докато накрая мина на 20мл...при което аз изпаднах в паника и тичахме до спешното в детска клиника...след 2 часа чакане с ревящо бебе,най-накрая я прегледа гастроентеролога с ехограф,нищо не се видя и казаха най-вероятно възпален хранопровод..."чудесно".. изписа сиропчета и прахчета,изпрати ни за кръв и проба от ако..днес излезнаха кръвните и по някои стойности излиза че все едно прави алергия..изписа ни специално мляко и каза да слагаме по 1 лъжица безмлечна оризова каша. Е,все пак започваме захранването 😵 казвам ви всичко ми се преобърна..сърцето ми се къса 😭 за няколко дни свалих 2кила сигурно....грешка беше че четох в нета и се притесних повече...Останаха другите да видим дали има бактерия...(дано няма) 😭

Някой има ли непоносимост към белтъка на млякото? В такъв случай дава ли се яйце на бебето при захранването? Или само жълтъка?

# 647
  • Вестерос
  • Мнения: 38 416
Алекс, дано да потръгнат нещата с новото мляко и ориза Hug

Не знам отговора на въпроса ти, може да питаш в групите във фб.

# 648
  • Мнения: 120
Мерси Тифче 💋

[/b][/b]
Алекс, дано да потръгнат нещата с новото мляко и ориза Hug

Не знам отговора на въпроса ти, може да питаш в групите във фб.

# 649
  • Мнения: 658
Здравейте мами,аз скоро не съм се включвала тъй като захранването ми е мираж все още...
Да си оплача мъката аз..то се оказа че проблема с яденето ни е сериозен...цяла седмица Яна не иска да пие мляко..изяждаше по 80мл,след това намали на 50, докато накрая мина на 20мл...при което аз изпаднах в паника и тичахме до спешното в детска клиника...след 2 часа чакане с ревящо бебе,най-накрая я прегледа гастроентеролога с ехограф,нищо не се видя и казаха най-вероятно възпален хранопровод..."чудесно".. изписа сиропчета и прахчета,изпрати ни за кръв и проба от ако..днес излезнаха кръвните и по някои стойности излиза че все едно прави алергия..изписа ни специално мляко и каза да слагаме по 1 лъжица безмлечна оризова каша. Е,все пак започваме захранването 😵 казвам ви всичко ми се преобърна..сърцето ми се къса 😭 за няколко дни свалих 2кила сигурно....грешка беше че четох в нета и се притесних повече...Останаха другите да видим дали има бактерия...(дано няма) 😭

Някой има ли непоносимост към белтъка на млякото? В такъв случай дава ли се яйце на бебето при захранването? Или само жълтъка?
Дано всичко се оправи!
Би ли споделила точно какви изследвания пуснахте?За бактерия в акото ли пускахте?

Irusinova,  извън темата,но да не би ти да си участвала в Един за друг?Гледам днешния епизод и на колата пише твоето име.Някъде имаше коментар преди време за участие,но къде ,кой и  какво не помня грам   .

Последна редакция: сб, 13 май 2023, 08:55 от Edelvais123

# 650
  • Мнения: 597
Както казва майка ми едно време само с киноа и пукан амарант и авокадо сме ви хранили Joy

Много е лошо с притесненията около малките. И аз много отслабнах откакто родих. Даже вчера ходих до личната да си взема направление да си пусна изследвания, че отккато бях бременна нищо не съм изследвала. Имам и някаква била високо в стомаха, но не е коремна, а като мускулна . Сега като ми се махна корема, който беше огромен, остана само като кожа и имам някакво странно усещане. Личната каза, че е дето ги нося постоянно.

Моите не ядат кашата и това е. Дори с добавка плодово пюре. С банан пробвах не става, с ябълка също, е не я искат. Чак им се гади като я преглъщат. Мисля да купя безглутенови бисквитки и да пробвам с плод да видим какво ще стане. Днес ще дам яйце по 1/4. Нали 13 Мин се вареше.

Последна редакция: сб, 13 май 2023, 09:07 от Vesito0o

# 651
  • Мнения: 120
Пуснахме пълна кръвна картина,диференциална,за акото микробиология за патогени салмонела,шигела и е.коли, и от делно със скоч и тампон пак от дупето за микроскопско изследвне на бактерии

[/b]
Здравейте мами,аз скоро не съм се включвала тъй като захранването ми е мираж все още...
Да си оплача мъката аз..то се оказа че проблема с яденето ни е сериозен...цяла седмица Яна не иска да пие мляко..изяждаше по 80мл,след това намали на 50, докато накрая мина на 20мл...при което аз изпаднах в паника и тичахме до спешното в детска клиника...след 2 часа чакане с ревящо бебе,най-накрая я прегледа гастроентеролога с ехограф,нищо не се видя и казаха най-вероятно възпален хранопровод..."чудесно".. изписа сиропчета и прахчета,изпрати ни за кръв и проба от ако..днес излезнаха кръвните и по някои стойности излиза че все едно прави алергия..изписа ни специално мляко и каза да слагаме по 1 лъжица безмлечна оризова каша. Е,все пак започваме захранването 😵 казвам ви всичко ми се преобърна..сърцето ми се къса 😭 за няколко дни свалих 2кила сигурно....грешка беше че четох в нета и се притесних повече...Останаха другите да видим дали има бактерия...(дано няма) 😭

Някой има ли непоносимост към белтъка на млякото? В такъв случай дава ли се яйце на бебето при захранването? Или само жълтъка?
Дано всичко се оправи!
Би ли споделила точно какви изследвания пуснахте?За бактерия в акото ли пускахте?

Irusinova,  извън темата,но да не би ти да си участвала в Един за друг?Гледам днешния епизод и на колата пише твоето име.Някъде имаше коментар преди време за участие,но къде ,кой и  какво не помня грам   .

# 652
  • Мнения: 572
Алекс дано всичко да е наред и бързо да се оправи малката Яна.
Веси като не им харесва каша , защо настояваш. Остави ги като не щат ,не щат. ММ и като бебе не е обичал каши и попара и сега не обича. Аз като бебе съм обичала много и сега много обичам, то си е до предпочитание. Майка ми също не е обичала , но покрая мен и тя се научила да ги яде.
Аз откакто започнах да се наспивам , качих пак кг. Това лято го пиша бегал . Сега и ако банския от бременния ми период не ми стане , официално мога да се депресирам. Joy  не съм качила чак толкова много , но съм много отпусната и краката са ми с мнооого целулит .

# 653
  • Вестерос
  • Мнения: 38 416
Както казва майка ми едно време само с киноа и пукан амарант и авокадо сме ви хранили Joy

Много е лошо с притесненията около малките. И аз много отслабнах откакто родих. Даже вчера ходих до личната да си взема направление да си пусна изследвания, че отккато бях бременна нищо не съм изследвала. Имам и някаква била високо в стомаха, но не е коремна, а като мускулна . Сега като ми се махна корема, който беше огромен, остана само като кожа и имам някакво странно усещане. Личната каза, че е дето ги нося постоянно.

Моите не ядат кашата и това е. Дори с добавка плодово пюре. С банан пробвах не става, с ябълка също, е не я искат. Чак им се гади като я преглъщат. Мисля да купя безглутенови бисквитки и да пробвам с плод да видим какво ще стане. Днес ще дам яйце по 1/4. Нали 13 Мин се вареше.
Да, 13 минути след завиране на водата. Веси, пробвай пукания амарант или киноа с плодово пюре. Мисля така правят в групата захранване на бебето във фб.

Даже не ми се мисли за море с тези баджаци и корем...

# 654
  • Мнения: 1 744
Алекс, стискам палци всичко да е наред!

Не се притеснявайте за килограмите и морето, в Гърция никой не гледа колко си слаб, а колко си пълен. Там некое килце отгоре и ще сме идеални за гръцките стандарти. И аз съм напълняла, от кърменето озверявам от глад и по-лошото е, че налитам на сандвичи, дори и да има топла храна, десертът е 1 сандвич.🫣

# 655
  • Вестерос
  • Мнения: 38 416
Oх дали ще стигна въобще до Гърция. Миналата година с майка бяхме платили екскурзия до Корфу, 7 дни, края на юни. Май месец я отказах, че беше с автобус до там.. Решили сме, че ще идем със самолет даже. Но с Рали не го виждам скоро, АМ, шишета, пюрета...

# 656
  • Мнения: 200
Едното ми момче е с непоносимост към белтъка на кравето мляко и е на Фризолак Пеп + оризова каша, откакто си е у дома.От всички лекари, които посетихме и всичко което изчетох разбрах, че се израства. Млякото е горчиво, ако се приготвя с по-топла вода, в комбинация с оризовата каша направо мирише на фураж. Стискам палци твоето бебче да го възприеме добре, но не се притеснявай толкова, проблема не е чак толкова сериозен 🙂
Здравейте мами,аз скоро не съм се включвала тъй като захранването ми е мираж все още...
Да си оплача мъката аз..то се оказа че проблема с яденето ни е сериозен...цяла седмица Яна не иска да пие мляко..изяждаше по 80мл,след това намали на 50, докато накрая мина на 20мл...при което аз изпаднах в паника и тичахме до спешното в детска клиника...след 2 часа чакане с ревящо бебе,най-накрая я прегледа гастроентеролога с ехограф,нищо не се видя и казаха най-вероятно възпален хранопровод..."чудесно".. изписа сиропчета и прахчета,изпрати ни за кръв и проба от ако..днес излезнаха кръвните и по някои стойности излиза че все едно прави алергия..изписа ни специално мляко и каза да слагаме по 1 лъжица безмлечна оризова каша. Е,все пак започваме захранването 😵 казвам ви всичко ми се преобърна..сърцето ми се къса 😭 за няколко дни свалих 2кила сигурно....грешка беше че четох в нета и се притесних повече...Останаха другите да видим дали има бактерия...(дано няма) 😭

Някой има ли непоносимост към белтъка на млякото? В такъв случай дава ли се яйце на бебето при захранването? Или само жълтъка?

# 657
  • Мнения: 163
Какво мислите за бебешките бисквити без глутен за добавка към плодово пюре? Тези на Плазмон нямат захар за разлика от тези на Бебелан. Някоя мама има ли опит?

# 658
  • Мнения: 349
Към захранилите мами, колко време продължава 1 обедно хранене?
Започвам да мисля, че нещо не правя като хората - 15 мин я карам “ам-ам-ам, отвори устичка, ау, че вкусно” и т.н. и изяжда общо 3-4 лъжички. След което започва да мрънка. Но да цоцка не отказва, тоест си е гладна, но не иска пюре.

Днес една позната ми каза, че оставяла нейното да прегладнее по 6-7ч и тогава изяждало пюрето, но на мен ми звучи абсурдно да я тормозя, за да яде пюре.

# 659
  • Мнения: 1 744
Ооо, Емили я кърмя за 3-5мин, но пюрето е 15-20минимум. Шегувам се дори, че тъкмо приключваме с кърменето за по 1час на хранене и идва едначясовото даване на пюре.Днес баща й я хранеше и човекът усетил, че мрънка ако лъжицата не е пълна и се забави да я даде... 🤔 Каза ми :"тя толкова харесва пюрето, че ми се кара, че се бавя! Ако съм бърз не мрънка, а яде ..." 🤔

Общи условия

Активация на акаунт