Новите умения валят, юлчето да се изправя и пристъпва е на път - Родени Юли 2022 - тема 7

  • 19 932
  • 845
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 867
Има доста негативни отзиви на Колев и Колев с ципа отдолу, но искам да кажа, че навремето бяха само те и двете ми деца са проходили с тях. Нищо им няма на децата, не знам и какво се очаква да им има като проблем де...Удобни си им бяха, не са падали, не са ги стискали, не са стъпвали на пръсти...ходеха си съвсем добре, а едното дете не можеше да ходи, то можеше само да тича Grinning. Но сега са на мода други неща, а и света не стои на едно място, признавам, че вече може да има по-добри неща на пазара. Решихме да не взимаме обувки за трицифрена сума, толкова бързо ги израстват, че няма накъде. Найк Революшън 6 са 53лв в момента във фешън дейс, от които мисля да поръчам 21-ви номер. Сега носи едни ХМ-ски по-скоро декоративни, които са 19-ти номер. Обаче Найка нямат 20, имат 19.5 и 21, нямам идея защо така, някой ако знае да каже Simple Smile

# 61
  • Мнения: 2 274
То за всичко има, ама и аз на принципа, че имам не една приятелка, чието дете проходи с такива, и на принципа че не ми се вманиачава по всяко нещо, взех обувките от магазина набързо и се изстрелях с детето към парка, че тъкмо беше хубав ден, а го виждах че иска да ходи вече навсякъде. Пък по-нататък ще видим какво ще взема. Аз по принцип съм склонна да вярвам в предимствата на босите обувки, макар и да не съм фен на фанатизма там, но ще проуча като дойде време на следващите обувки. За мен няма никаква логика вкъщи да е най-здравословно бос, а навън да трябва твърда подметка като на найкитата., поне така си ги представям.

Мис, и Йоан танцува на музика много сладко и смешно. Докато му запея или пусна някоя песничка и почва да се клати, да пляска с ръце, да пружинира с коленете. Направо си умираме от смях.

А тия дни нашият човек почна да имитира как разговаря по телефона 😂 Първо с една паста за зъби, която докопа, а после и с телефона, слага си го на ухото и почва да реди нещо на бебешки с ентусиазъм 😂 Малко по малко почват да се очовечават

# 62
  • Мнения: 322
Преди 5 г. Когато прохождаше каката всичко живо беше с буйки с цип отдолу 😁 Никое детенце от познатите не е с проблем. Просто сега е модерно, мое мнение. Вики вкъщи е с чорапи с противохлъзхащо , а навън все още не иска да крачи и е с едни мекички, само за красота 😁
За ситните пъпцичи по бузи и брадичка при нас ( и при двете деца ) винаги се получават от брадата на баща им. След няколко часа изчезват.

# 63
  • София
  • Мнения: 72
Малко полезна информация за мен, а и за другите от групата предполагам, относно прохождащите ни патета. 😇
Ние сме само на пристъпване(с придържане под мишничките естествено), но лека-полека се надявам да стане по уверена малката. ☺😁
Гледам я, че почва самичка да се набира по таблата на спалнята и застава на колене, същото го прави и с възглавницата, облегалката на дивана.
Започва да се поотпуска, а и аз не мисля да я насилвам, тя сама ще си покаже кое, как и защо.
Инфото е от сайта на Комсед.

Кога и как да купим обувки на бебето

Бебешки обувки
Бебешките обувки са малки и сладки и родителите често се изкушават да ги купуват още в първите седмици. Но дали е необходимо това и кога детето трябва задължително да носи обувки, ще прочетете в следващите редове.

Кога е време за първите обувки
На практика бебето няма никаква нужда от обувки, преди да започне да ходи навън. Когато го учите да стъпва или да ходи у дома, най-добре е да оставите крачетата му боси. Така ще му помогнете да развие по-добра координация и да балансира по-лесно, докато крачи.

Трябва ли бебето да носи обувки, когато прохожда
Обувките няма да помогнат на бебето да проходи по-бързо и правилно, особено ако са твърди. Напротив, ще му попречат да развие онези специални мускули, които правят походката естествена и устойчива. Така че когато сте у дома или на безопасно място, най-добре е да оставите детето босо или по чорапки.

Босите стъпала на бебето усещат повърхността на пода и тази сензорна информация е важна за него. То се учи да стъпва правилно, да различава повърхностите и да знае какво да очаква от тях.

Все пак когато сте навън, е по-добре да защитите бебето от неравностите, камъчетата и другите предмети, които могат да наранят стъпалата му.

Как да изберете обувки за прохождащо бебе
Важно е да подберете подходящи обувки за прохождащото бебе. Ето няколко правила:

* В началото обувките трябва да имат мека подметка, която позволява на детето да усеща върху какво стъпва и му осигурява комфорт и естествена позиция на крачето при стъпване. За да сте сигурни, че всичко е наред, проверете дали можете да сгънете обувката. Задната и предната част на подметката трябва почти да се опрат.

* Обувките трябва да бъдат възможно най-леки, за да не утежняват допълнително усилията на бебето да проходи. Забравете тежките подметки и материали.

* Подметките трябва да не са хлъзгави, тъй като биха създали допълнителна опасност за нестабилното бебе.

* Предната част на обувката трябва да е по-широка от петата. Всъщност това е естествената форма на стъпалото на бебето, което стъпва с разтворени пръстчета.

* Подберете правилния размер. Обувките не трябва да стягат, нито да са твърде големи. Нека пред пръстчетата има около сантиметър свободно пространство, тъй като стъпалата растат много бързо. Нека са по-широки като цяло, но да не са прекалено свободни. Уверете се, че се прикрепят стабилно към крачето, но му осигуряват достатъчно пространство да се чувства добре и да движи пръстчетата си.

* Задължително накарайте детето да стъпи с цялото си тегло в обувката, преди да я опипате внимателно и да установите дали е с точния размер.

* Понякога е добре да изберете обувки с подсилване в частта около петата. За да сте сигурни дали това е необходимо във вашия случай, консултирайте се със своя педиатър.

* Изберете обувки, които има как да се прихванат стабилно за крачето с ластици, велкро закопчаване или връзки. Те не бива да хлопат, когато бебето се движи, но и не бива да стягат.

* Не купувайте на прохождащото бебе джапанки, чехли или сандали без пръсти. Докато се учи да ходи, то често ще удря или провлачва пръстчетата си, затова е добре те да бъдат защитени. А хлопащите чехли или джапанки ще му пречат да се движи и може да го спънат. Обувките трябва да бъдат затворени отпред, затова избирайте внимателно материята, от която са направени, за да сте сигурни, че осигуряват дишане на крачетата.

* Никога не избирайте обувките само по външен вид. Преди всичко те трябва да бъдат удобни и полезни за детето, дори ако това означава да направите компромиси със своето естетическо виждане за красиви и модерни детски обувки.

* Разбира се, ще се наложи да съобразите избора си и със своя бюджет. Но когато говорим за бебешки модели, скъпите не винаги са по-добри. Не е задължително да купувате обувки със специални стелки, подсилени пети и други оскъпяващи екстри. Достатъчно е те да са гъвкави, меки и удобни за детето.

Имайте предвид, че стъпалата на децата в този период растат много бързо. Затова трябва да придобиете навика да следите постоянно дали обувките не са омалели, дори ако сте ги купили само преди няколко седмици. Понякога се налага да сменяте номер дори само в рамките на един сезон.

Как да изберете обувки за ходещо дете
Когато детето ходи стабилно от известно време, можете да преминете към друг тип обувки. Тук е времето, в което можете да позволите по-твърди подметки, ортопедични стелки и подсилени пети, особено ако бебето обича да ходи много. Но общите правила за размера, свободния сантиметър пред пръстчетата и стабилното захващане на обувките върху крачетата остават в сила.

Продължавайте да избягвате откритите пръсти, чехлите и джапанките поне в следващата една година, освен ако нямат допълнителни ластици или каишки за по-стабилно захващане към крачето.

Помнете, че е възможно в магазина обувките да са ви изглеждали подходящи, но след това да се окаже, че те никак не са удобни за малчугана. За да сте сигурни, че всичко е наред, наблюдавайте дали детето ходи странно, когато ги обуе. Не го измъчвайте, а ги сменете при първа възможност. С течение на времето ще ви е по-лесно да преценявате кой тип и размер обувки са най-подходящи за вашето дете.

За какво да внимавате, когато бебето прохожда
Прохождащо бебе

В периода на прохождане могат да се проявят някои проблеми, за които досега не сте подозирали. Добре е да се консултирате със своя педиатър или да потърсите специализираната помощ на ортопед, ако забележите някой от следните симптоми:

* необичайно оформени пръсти на краката, особено ако някой от тях стои над или под друг пръст;

* врастнали нокти, които ще познаете по това, че кожата около тях е възпалена, подута, зачервена и болезнена при допир;

* бучки, зачервявания или болки при допир по пръстите, стъпалата, глезените или друга част на крака;

* скованост на стъпалото;

* куцане;

* болка в стъпалата при ходене;

* кривене на стъпалата навътре или навън при ходене;

* ходене на пръсти;

* внезапна промяна в начина, по който детето ходи;

* ако детето изобщо не стъпва и не ходи на 15-месечна възраст.

# 64
  • Мнения: 2 161
Доживях и преживях първи зъб! На 6-ти баш. Еййй 2 часа рев беше ама изби. Долните прозират от 3 седмици, а взе че изби горен ляв резец. Тц тц тц С първото дете нищо не съм разбрала от зъби аз...

# 65
  • Мнения: 410
И при нас нов зъб, също 2 часов рев, също горен ляв резец. Десния също е на рана, та го чакам тея дни. Следобедната дрямка като мазах венците нямаше нищо, за вечерния сън като мазахме боцкаше вече. Поне обясни 2та часа рев, че в чудо се видях. Обаче тоя нощен, тва приспиване… такова нещо досега не е било! Повече от 2 часа рев, рев, рев. Спи му се, две не вижда ама не спира да реве. Направи близо 7 часов интервал, пробвахме всичко! Сега май заспа, направо ме е страх каква ще е нощта и аз ще спя ли изобщо.

Не съм много в кондиция вече да се включа по-адекватно, ама щях да питам - Маги, какво не ти харесва на Jackey-то? Една от набелязаните ми е, заедно с Майли и Ергобейби Метро. Нещо Чиполино и подобни хич не ми вдъхват доверие. Тва ако изобщо се реша да вземем, че още се чудя колко ни трябва.

# 66
  • Мнения: 2 274
Взимам си думите назад за Хаук Сити Нео - четох мнения, че имало паднали с нея деца.

Мира, Джакито е много красива количка, но предните колела са много малки - под 14 см и няма никакви амортисьори - считай, че при някои дори леки неравности на моменти се запъва здраво и трябва да я държиш здраво и доста тресе. Случвало ми се е да се запънем на капака на шахта, който дори е само леко надигнат, трябва да хванеш здраво количката за да не се обърне в тоя момент. Не е драма по центъра и по-добрите улици, но в нашия квартал на моменти по разбитите тротоари буквално я пренасям на ръце.

От Чиполино move on съм виждала по-добър перформънс по неравности, въпреки че също са и малки гумите, но май има все пак някакви амортисьори, макар и скромни на предните гуми. Братовчедка ми и още една приятелка имат такава и са доволни, предвид че едната ми приятелка преди това имаше сайбекс балиос и е доволна.

Разбира се като качество на материите, седалка и сенник няма място за сравнение. Йоан спи чудесно в Джакито, събира се добре, изглежда че му е комфортно, а и сенникът е висок. Но самата количка, бидейки по-висока като конструкция има нужда от по-големи колела, за да се усеща стабилна и да не се килва например като се возим в автобуса. Нещо в центъра на тежестта и не е оптимално просто. Свикнах вече, не е толкова зле, има много силни страни, просто я държа здраво, но очаквах повече за парите и особено след като съм бутала Сайбекс със същото тегло. Подобен коментар четох в темата за количките и за Майлито, те са доста сходни като модели, та не се учудвам. За мене са молски колички или за централните улици и добре направени тротоари. Ако в квартала ви няма много разбити тротоари може и да не е проблем. Освен това при пусната спирачка количката пак може да се движи, не се застопорява здраво и това също ме изнервяше в началото, сега просто свикнах да я държа винаги.

За Ергобейби метро честно казано също четох някои негативни коментари и според мен също е по-скоро молски тип количка. Включително четох мнения, че някои са я сменили с Чиполино муув он и са по-доволни.

Не вербувам за Чиполиното де, защото не съм я тествала. Сърбят ме ръцете да си взема И такава 😂 обаче, за да видя как се държи. Със сигурност на пазара обаче има и много по-добри колички.
В интерес на истината, ако пак можех да дам повече пари, може би щях да избера Inglesina Quid може би, макар че има една летвичка отзад, която може би ще се удря до спирачката - затова не взехме нея, но тя беше с по-добри оценки в амазон дори и от сайбекса. Освен това на инглесина Куид седалката е малко по-изправена, има голям сенник, шнура отзад е по-стабилен и навсякъде намирам мнения, че тези колички просто са супер конструирани с правилен център на тежестта и т.н. Другите добри колички, към които се бях запътила бяха Пег Перего, но после видях че Инглесинатя са по-добри и сега ме е яд, че не я взехме. Но на живо се разочаровах малко от материята. Сега като се замисля, нищо и няма. Инглесината имат и модел Майор, но тя е малко по-висока количка, пак е лека но с големи гуми и супер проходимост, изглежда прекрасно на живо, по-добре от easywalker, но също като при ийзиуолкър е по-полегнала най-изправената позиция, а за някои деца е важно да могат да седят съвсем изправени, иначе се налага да отпуснеш коланите и детето се свлича, като се отпусне, както става при нас с Джакито.Не знам дали с Инглесина Майор би ставало така, но със сигурност щяхме да се движим по-леко по улиците.

Друга количка, която заглеждах са маст м2 и маст м2х - също има много ниско тегло, но малко по-прилични гуми и в темятя за количките я похвалиха, че се справя добре и при неравности.

Ако си харесаш скъпа количка дочакай намаленията, поръчай онлайн и като дойде разгледай я добре - механизми, седалка, големина на седалката, сенник, как ти е дръжката и яко нещо не ти харесва да можеш да я върнеш. Гледай гумите да имат поне  едно 15 см диаметър и задните да са по-големи. Звучи кято прекалено много усилия за такова тривиално нещо, но аз като човек който не  шофира нямам друга опция освен да се движа с количка навсякъде и ми е супер важно да ми е комфортно с нея. Затовя и мисля сега дя тествам муув она лично, ако не друго поне е само 6 кг и още по-лесно ще я качвам в автобус и ще проверя дали е възможно по-евтината количка наистина да движи по-добре. Не очаквам нещо уау, ама не мога дя си позволя повече харчове за колички, нито ми е забавна търговията в ОЛХ

Последна редакция: ср, 10 май 2023, 02:00 от magi g

# 67
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 524
Мале, Маги, няма да мирясаш с количките 😅

Ние уикенда ще пътуваме до нашите, като ММ ще ни остави за цяла седмица там и ще ни вземе следващия. Отсега правя списък с багажа 😁

Вече правим опит да върнем Йоан в кошарата, но естествено в 4ч се ококори и го взехме при нас. Пак половин нощ там е по-добре от нищо 😁

# 68
  • Мнения: 410
Аз мислех, че имам абсолютно нереален страх, че детето ще падне от количката, а пък ти взе, че го затвърди! Ей заради това не ми харесват по-евтините, толкова паянтови ми изглеждат, имам чувството, че детето ще падне от количката.

Много ти благодаря за подробния коментар, супер полезен е! Аз търся лятна количка само за пътувания - да заема малко място в багажа и да не ме е яд ако я счупим. Харесвам си Харвито и ми е доста удобно. Ще чакам намаления със сигурност, щото ако дам 600+ лв за количка дето “да не ме е яд, ако се счупи”, миии… яд ще ме е 😀 Инглесина и Пег Перего го бих отписала, гледах ги за основна количка преди да родя, даже бях влюбена в една Инглесина ама… като я бутах в магазин, ми то трябва 2 ръце на гладкото в магазина, кво оставаше на вън. Ще взема да се разходя до някой магазин тея дни, да разгледам повече.

# 69
  • Мнения: 2 274
Ох, да, не мога да се спра първо защото ме е яд и второ, защото не ми се излиза в квартала освен по равното 😂 А то много равно тука няма. Поне детето спи сега в количката, което е ок.
Приятно изкарване при вашите, АА.

Мира, тя скъпата количка няма да се счупи най-вероятно, но може да дадеш няколко стотин лева и пак да не ти е много удобна. За Инглесина и Пег Перего само разсъждавам ня база оценките и мненията във форума. То и от една марка има добри и лоши попадения.

Въпросната “падаща” е триколка иначе, та вероятно не е проектирана добре и заради лекото тегло така става. Иначе не бих искала да кажа, че Джакито би паднала наистина, но след като бутах Сайбекс ийзито ми се струва доста по-нестабилна.
Иначе тук в темата за колички има не вдна и две дами, които си взимат move on за травъл количка, или дори сменят по-скъпите си колички с нея, освен това се води доста здрава понеже има една точка на сгъване по-малко от други колички, не съм чувала истории за паднали колела и подобни каквито има при някои други колички, даже напротив, много я хвалят. Та вдъхновена от тези мнения бях тръгнала да купувам точно нея, още повече че ми хареса в магазина (специално черно-бялата, другите имат по-кофти материя), макар и да не ме кефи златното. Бях убедена че повече няма да дадам много пари за количка. Ама отидох в бгхлапета и я нямаше, затова пък имаше едно изложено джаки, много ми хареса на равното в магазина, а и седалката е супер, красива количка, ама навън не останах очарована. Склонна съм да смятам, че дори и от скъпа лятна количка с такива колела не мога да очаквам повечв, но Easywalker имат само една количка май лятна с по-големи Джаки ХЛ, обаче тя като цяло е по-висока и смятам че няма да е удобна, дори и за висок човек като мене.

Виж и мастовете, abc design изглеждат интересни също, cybex eezy s plus 2 е супер, ако не те дразни регулацията на седалката и липсата на прозорче - най-проходимата лека количка е според мен на пазара и най-стабилната. Но ако е само за пътувания наблизо и Чиполиното ще ти свърши чудесна работа, особено ако детето няма да спи в нея, според мен е достаттчно функциинална и надеждна и няма да се охарчиш излишно.

# 70
  • Мнения: 322
Ние взехме Киндеркрафт Он те Роуд ли нещо такова, защото много държах да има опция лице към майката. За лятна количка се води тежка със завидните си 11 кг, но аз съм доволна. Със целите ми 46 кг не ми тежи , а почти винаги е натоварена с тонове багаж отдолу. Една приятелка е със същата и се оплаква, явно е до човек все пак.

# 71
  • Мнения: 2 274
Много е индивидуално, да. Аз исках да си ползвам балиоса, но седалката беше тясна - детето не спеше добре и ми тежеше да я качвам в автобуса, въпреки че беше супер компактна. Киндеркрафт ол роуд не е лоша, но за мен е по-скоро комбинирана количка, иначе теглото е малко повече от 11 кг даже, тоест по-икономичен вариант на Балиос. Най-добрата лятна количка на Киндеркрафт с добра проходимост е Гранде, но се предлага в Бг само в емаг с голяма надценка вече. Аз бях склонна да си я поръчам от babymarkt, но реших че не си струва занимавката.

# 72
  • Мнения: 867
Magi, някаква страст са ти тези колички Simple Smile Много проучване си правила, браво Simple Smile Аз все се надявам да минем без лятна, но от друга страна много ми се пътува, даже гледам дестинации с wizzair. Мъжът ми спомена вече 2-3 пъти, че ще ни трябва за морето и пътуванията, но толкова си обичам моята и на този етап не мисля за друга. За Моve On и аз съм чела много положителни неща.

Нашата мома вече си хапва и домашно готвено, и намачкано, около 150-160гр. Яде си попара (все още е на два сухара+гхи+сиренце), ще обядва картофена яхния с червена леща, готвена миналата седмица и замразени 2 порции в бурканчета. Следобедните закуски искам да променя, за сега правя или от готовите каши с плод, които мисля да спирам, или бурканче само плодово пюре. Ще погледна рецепти за някакви домашни следобедни закуски тип кремче без захар, бисквитки с банан и овесени ядки, мъфини не знам ще може ли все още да яде. Като цяло изобщо не харесва жълтъка в пюрето и май ще й го давам под друга форма - в печива. Поръчах си плочи за гофрети за грила ми, имам прекрасна рецепта с оризово и нахутено брашно. Днес опекох и хляб от спелта и ръж, 50/50, мисля да й дам коричка с обяда, въпреки че яде глутен с попарата сутринта.

И сме в клуба на пълзящите, пипащи навсякъде и правещи бели. Започваме активно обезопасяване уикенда, този път се замотахме нещо и не обезопасихме навреме, та сега търча след нея.

# 73
  • Мнения: 2 469
Ние минахме вчера на детска консултация. +100гр и 2см е Марти. Каза "нормално" при условие, че беше болен, зъби, периода на неядене. Напрягам се обаче нещо като ходя. Споделих за проблема със запека, тя ми изреди какво да му давам...общо взето всичко, което вече си знам и не е довело до желания ефект. Ама за кърменето защо и казах..не знам. Каза ми да спра кърменето през деня, да оставя само сутрин и вечер. Нямал нужда вече от мляко. Когато отказва пюрето да не му давам да суче, а да го оставя гладен. Общо взето кърменето е виновно за запека ...нямало какво да изходи. Кърменето е виновно, че не иска попара..Абе за всичко. Хем знам, че си говори, хем и за какво така се напрЕгнах не знам. Сестрата пак беше болна и макар и с маска кашляше като дърт дютюнджия. Когато излизахме от кабинета отвън вече чакаха болните за преглед, а уж е детска консултация. И така....Imp

Леле този малкият е неспасяем. Алекс почти не е лазил и Марти ми е като някаква моторетка. Обикаля стаята, ходи след мен, отваря шкафове, вади, рови. Като му кажа да не пипа нещо, още по-хубаво му става и само ми размахва пръст, че не трябва. Не мога да го оставя и за секунда сам в стаята, кой знае какво ще направи. Голям кеф да събаря дрехи след себе си. И на терасата като излезем всичко сваля на земята. Grinning


За летните колички мен точно малките гуми ме притесняват. Като знам моята колко ми е удобна с големите гуми с амортисьори, а летните с тези малки гуми кой знае колко дървени ще са. За момента наистина само за пътуване искам някаква, защото не мога да си представя с какъв автомобил трябва да сме, за да се поберем 4 човека и толкова багаж. Даже не знам първите години с Алекс как сме ходили + количка и столче за хранене.
А тая Хаук сити само като я видях с три гуми и ми е 100% не. Поради тази причина и триколка не харесвам.
Трябва си много четене и отсяване на информация по темата, а нямам такова.

Хораа, ще ми се пръсна главата, пък и някакво сърцебиене усещам днес. Не знам за кое да мисля по-напред. Не мога да повярвам, че рождения ден на Марти е другия месец. Поръчвам украси, мислим място, където да се съберем. Организирам и на Алекс, който е след Марти. Мъжът ми има другата седмица, мисля му и на него подаръци. Алекс сега завършва - тържество, щуротии. На всичкото отгоре мъжът ми пусна днес бръмбар в главата за една къща (нали си търсим отдавна), даже за момента е само етаж, а по-натам ще е евентуално и втория етаж .... И не знам. Трябва да мислим бързо, защото може да я изпуснем, а съм разколебана, защото не си го представях точно така и за момента май минусите в моята глава са повече, а като знам мъжът ми е по-скоро за, защото и преди ми е говорил за нея. Притеснявам се, защото ние и двамата много ги мислим нещата и така изпуснахме един хубав апартамент преди години, та още не сме го преживяли. Офф, пълна каша ми е. Извинете, че ви занимавам, но имам нужда да изпусна парата.


Рафаела, сподели някоя рецепта, ако намериш за сз, че и аз вече не знам какво да предлагам, което ще се яде.

Марти спи вече трети час, явно ще си остане с една дрямка днес.

# 74
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 524
С цялото ми уважение към кърменето (и че мъничко ми липсва) наистина си е причина за разбутване на храненията. С АМ не е много по-различно. Ако е свикнало и си го харесва нормално да отказва друго, те си проявяват характерчета мъниците.

Аз бих те посъветвала да прецениш кое ти е приоритет. Ако е кърменето, ок, могат да си се кърмят децата дълго време, знаеш.
Ако искаш да наблегнеш на вкарване на храните, направи си схема и я следвай - 2-3 заместени хранения и не даваш кърма вместо тях (освен при боледуване, зъбче; знаеш), за да ги наложиш.
Има си плюсове, изброявам ти ги само за избистряне на картинката:
- привикване към разнообразие от храни
- увеличаване на дъвкателните умения и подобряване на артикулацията с опознаване на устата “отвътре”
- мозъчно развитие покрай текстурите на храните, мазането, хвърлянето и т.н
- изграждане на рутина, тъй като още са в период на бърза и лесна адаптация

За запека докторката сигурно има правота поради повишената абсорбция. Виж, за “няма нужда” от мляко си е преценка на родителя. Но въпросът е в твоята нагласа. Ако държиш да е основно на кърма съвсем реално е да се противи на по-трудоемкото и протяжно хранене с пюрета, други вкусове и т.н. Кой е глупав да отказва лесното ❤ не и бебоците, тях им е в природата да се осланят на най-бързия и лесен начин за наяждане. Пък и гушнат до мама е най-сладко!

С това не искам да те обезкуража за кърменето. Просто мисля че е нормално да си раздвоена.

За попарата - Йоан също не се спогоди с нея. Закуска не сме заместили защото се запича, затова сме на АМ сутрин и вечер и 3 заместени през деня.

Общи условия

Активация на акаунт