Силоз (Silo) - сезон 1

  • 19 809
  • 441
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 6 048
Страхотен финал! Ще има сезон 2 със сигурност, нали? Септември?

# 346
  • Варна
  • Мнения: 816
УАУ! Заслужаваше си чакането - разкошен финал на сезон 1!
Ако някой иска линк към епизод 10 с бг суб.   https://flixhq.to/watch-tv/watch-silo-96262.9703759

# 347
  • Мнения: 6 300
Ще има да,официално е потвърден от Apple ама дали снимат вече и кога ще излезне не знам.

# 348
  • Мнения: 6 048
Спойлер с въпрос за финала

Скрит текст:
Къде отиде Бернард, отключи с 18 номер ключ? Какво смята да прави, да съобщи на околните силози? Реално ако спрат тока, за да не виждат отвътре, лесно би могло някой да излезе веднага след нея и да я залови, и ликвидира. Симс май не знае за екрана? Значи всички са се спъвали в камъка, защото не виждат къде вървят....
Такъв умен човек като Жулиета не е ли по-добре да бъде вербуван от службите им, за да ползват ума й, да разкрият почти всичките тайни на силоза пред нея, и тя да работи с тях, вместо да я погубват? В крайна сметка Бернард също е доста умен, не е някакъв малоумник, който сляпо изпълнява заповеди...

# 349
  • Варна
  • Мнения: 816
Спойлер с въпрос за финала

[spoiler В крайна сметка Бернард също е доста умен, не е някакъв малоумник, който сляпо изпълнява заповеди... [/spoiler]
,,Умникът" прати любознателния ,,звездоброец" за 10 г. в мините...

# 350
  • Мнения: 6 048
Спойлер с въпрос за финала

[spoiler В крайна сметка Бернард също е доста умен, не е някакъв малоумник, който сляпо изпълнява заповеди... [/spoiler]
,,Умникът" прати любознателния ,,звездоброец" за 10 г. в мините...

Скрит текст:
Това, че е умен не означава, че не е жесток. Това с мините ми напомни малко на както са ги пращали тук едно време в Белене или в Сибир, и Диарбекир. А и над самия Бернард със сигурност има още много хора, които следят работата му, могат да видят ума на Жулиета, и могат да я вербуват.

# 351
  • София
  • Мнения: 6 075
Спойлер с въпрос за финала

В крайна сметка Бернард също е доста умен, не е някакъв малоумник, който сляпо изпълнява заповеди...
,,Умникът" прати любознателния ,,звездоброец" за 10 г. в мините...

За да не говори, затова го прати. Не просто от жестокост.


Много силен епизод. Харесва ми, че май няма да се съобразяват с автора и да го чакат да напише другите книги.
След Игра на тронове май всички са доволни. Писателите кешират, без да се напъват да довършват поредици. Киноиндустрията си развива сюжета по свои разбирания и докогато има приходи.

# 352
  • София
  • Мнения: 2 273
Много ми хареса финалът на сезона. Стегнат, динамичен и с як последен кадър.

# 353
  • Мнения: 6 300
Страхотен финал.Не знам дали имат други сериали тези сценаристи,но са страхотни.Една скучна книга с добра идея,я превърнаха във феноменален сериал.
Скрит текст:
Бернард отключи контролната зала на силоз 18,след като Лукас е извън картинката Симс ще вземе неговата роля от книгите и ще стане ръката на Бернард.
Иначе по добре,прекалено лигав ми идваше и в книгите и нерешителен.

# 354
  • Мнения: 9 331
Изненадващ и на моменти стоплящ сърцето финален епизод, но пълен с чудовища (не буквално) и лъжи.Успява да покаже най-добрата и най-лошата страна на човека - волята за оцеляване, вярата,борбата с обстоятелствата, наказанието, но и използването на ужасяващата ситуация като извинение за пропаганда,дехуманизация и отказ на достъп на знания.
В заключение: много плаках.
Скрит текст:
Плаках,че историята се повтаря и погледа към звездите може да те обрече на никога повече да не ги видиш.
Плаках, когато твоята помощ и сбогуването могат да надвият страха и героят да излезне навън след 25 години.
Плаках, когато осъзнаха, че да предадеш някой на който държиш е начина да спасиш всички останали около теб.
Плаках за Жулиет, защото се привързах към нея и ме бе грижа какво ще се случи с нея.
Все пак този край.
Скрит текст:
Аууууу
Не мисля, че мога да бъда по-щастлива от цялата тази лудост накрая. Това предвещава толкова добро начало за втори сезон и толкова много истории, които да бъдат показани.
Това е като златна мина, която трябва да бъде разкопана.

# 355
  • Мнения: 6 300
Абсолютно.Не мога да разбера как авторът е успял да окепази такава добра идея.
Направо ми скриха шапката,хем следват основната линия,хем го правят по много по добър начин.Сигурно ставам досадна,но за първи път ми харесва екранизацията повече от книгата.

# 356
  • Мнения: 32 647
T.Valcheva,
Скрит текст:
камъните са трупове всъщност.
А ти мислиш, ли че Жулиета е човек, която би работила с тези хора?
И ако приемем, че успеят да я вербуват, след като знае някои неща, това я превръща в малоумник.

Иначе страхотен финален епизод.

А Бърнард, май се притесни
Скрит текст:
да не се докопа до някой друг силоз и може да дрънне един телефона да пита какво да прави.
Не ви ли направи впечатление нещо. Големината на силозите отгоре.
Малко недомислено. Извинявайте,но вътре силозите са нещо огромно. А горе ги представят като едни малки кратерчета и наблъскани едно до друго
Ама нали трябва да има ефект...

# 357
  • Мнения: 1 472
Много силен финал, както всички очаквахме! Искаше ми се друго развитие да има, но явно няма да се отклоняват много от сюжета на книгата. Свърши на най-интересното, а втори сезон е още далеч....

Скрит текст:
Наистина, малко недомислено е да са толкова близо един до друг тези огромни съоръжения. Освен ако не са свързани помежду си, като части от някаква огромна обща конструкция, както ще се окаже.

# 358
  • Мнения: 32 647
Точно. Явно затова е вратата долу. Може би тази врата ги свързва.
Юлето много тъпо се изпусна за вратата, защото явно Бернард не знаеше това. Ех,....
Та като нищо може през там да се върне.
Ох, искам като в книгата да стане, да му
Скрит текст:
се обади по радиото и да му каже злобно - идвам да почистя tooth

# 359
  • София
  • Мнения: 27 454
Преди малко изгледах и аз последния епизод на Силоза!
Сядам и бързам с писането. 😊
Хареса ми епизода, доволен съм! А и познах за какво става въпрос, така че още повече се радвам. Имам една малка забележка само...
Цялостно на сезона давам едно солидно 8.0 от 10! Даже по-точно 8.0 / 8.5
И чакам с голям интерес сезон 2. Дано да е през 2024 г. а не да се забави покрай стачката...
 
Мислите ми за края на сезона и голямата мистерия и драма в спойлер секцията.
 
И така,
 
Скрит текст:
Финалната арка
 
Уф, познах, че навън наистина не става за живот! 😈 Беше брутално когато или Бърнард спря картината или просто Джулс стигна твърде далеч и вече нямаше обхват за 'Уай Файа' хехе. Все тая, това което Джулиета видя отвъд хълма е реалността. Това което са си виждали всички и винаги от кафетирията. Без онзи временен бъг, който май не бе видян от никого, а на нас ни бе пуснат като малък знак/следа ей така между другото. Мисля, че беше някъде в 2 или 3 епизод. Не си спомням точно. Няма и значение.
Когато Бърнард влезе в сървърното явно прекъсна изкуствената холограмна картина и Джулиета започна да вижда истинския грозен и токсичен свят. Или това или просто се е загубил обхвата.
И сега точно тук идва и единствената ми претенция спрямо финалът на последния епизод за сезона:
Защо по дяволите Джулиета след като бе уверена, че са лъгани и че навън е годно за живот поиска тази помощ от Марта касаеща устойчивостта/защитата на костюма? Някак си не ми се връзва. Видя ''измамата'' (бтв: а такава нямаше ама така и никой не разбра навреме) и че са ги лъгали през всичките тези години. Тогава защо поиска здрави ленти като изолация??? Можеха от екипа на шоуто да се постараят малко повече тук! Защото е важно по дяволите! Това си е кардинален момент.
 
И какъв бе този пушек като в декомпресия малко преди да излезе? Все едно когато се обезпаразитяват? Но това не се ли прави когато някой влиза отвън, а не когато излиза навън? А и тя едва ли не е осъдена на смърт един вид, за какво ще го правят това нещо? Хм, дали не им пускат някакъв токсичен газ, който да ги убие по-бързо??? Или просто ей така е вкарано колкото да го има и няма съществено значение? Не знам, странно ми е. Аз съм педант човек, който винаги гледа до най-дребния детайл. Но само когато става въпрос за сериозна продукция, която точно това цели и се взима наистина сериозно.
Навън е видно, че не става за живот. Но май тези отвътре не искат изобщо да бъде изкачен този хълм? Но ако е така, значи Бърнард знае какво ще види чистача отвъд него? Хм, но пък дори и да види другите силози, какво от това, така или иначе не би трябвало да оцелее, нали така? А тези вътре така или иначе няма да разберат.
В смисъл знам, че съм твърде подробен, но искам да се изяснят всички възможни сценарии. Защото само от един поглед или решение може да изникнат няколко различни обяснения...
 
След като има толкова много силози (много са, десетки), то според мен май не е имало ядрена война!
Защото хора, замислете се малко... Толкова много съоръжения няма как да се построят по време на една унищожителна война (няма да има време). Само един подобен силоз би се строил с години, а какво остава за 20, 50 или 100! Ще са необходими поне 10 години ако не и повече. Това не е просто бункер. Това си е едно малко градче, което е така построено, че хората едва ли не да живеят вечно вътре...
По-логичното обяснение за мен е, че нещо в климата се е променило или в самата атмосфера. Знаело се е и е било 100% сигурно. Но е хванато по навреме така да се каже и хората са успели да построят тези силози. Това означава, че същите силози трябва да ги има и в други страни, не само в САЩ.
Околната среда/атмосферата е станала токсична и непригодна за хората, но не само за хората, изобщо за всички по-сложни живи организми
. Това е моята хипотеза! Защото през всичките тези години нали има денонощна картина извън силоза? Ами как пък нито веднъж не са видели птици или каквито и да било животни, които да преминат и камерата да ги хване... Явно няма такива. Светът е отровен! Жалко. Това няма оправяне. 😢😨 Докато ако беше само една голяма ядрена война, то след няколко хиляди години все пак човечеството би имало втори шанс...
 
Защо оцеля Джулиета?
Според мен на нея не и остава много време. Ще оцелее докато и стигне въздуха. Но какво ще се случи с нея в крайна сметка? Най-логичното нещо е да продължи да ходи, докато види друг съседен силоз и там шокираните наблюдатели да я приберат. Иначе е обречена. Не се сещам за друго спасение, което да е логично обосновано.

По-рано в епизода, Джулиета каза на Марта нещо, което не видяхме/чухме и това накара Марта да излезе за първи път от стаята си след 25 години. Мисля, че това психическо заболяване се казваше, агорафобия.
И Марта (големия герой на епизода след Джулс) се видя с Карла, бившата и жена ако не се лъжа или там каквото са имали като връзка. И тази Карла нали работи в снабдяването и явно Марта я е помолила да изработят по-добри части за костюма на Джулс. Всъщност визирам изолиращите ленти. Тя нали получи и бележка.
И пак ще се повторя: тук ми идва лекия проблем с финала. Защо Джулиета ще иска да и ''стягат'' костюма (за всеки случай) след като тя самата тогава бе убедена, че ги мамят и че навън е годно за живот?! Ако е имала съмнения, то ние не ги видяхме и за секунда. Някак си ми се губи логиката.
 
Друг важен момент. Знаеше ли Бърнард за тайнствената стоманена и тежка врата на дъното под водата???
Това което Джулиета разбра от Джордж. Според мен не знаеше и не можа съвсем да се овладее. За това и спомена май по-скоро на себе си, че ''Кой знае какви тайни са им оставени от създателите''
Много, много интересно. Но ако не знае, то тогава дали изобщо знае за другите силози??? Защото ако не знае, то не би трябвало над него да има по-висока йерархия. Или ако има то е в самия силоз и ние не сме я видели в този сезон. Ако пък има върховно командване, пред което да отговарят всичките отделни шефове на силозите, то би трябвало тези неща да се знаят. А Бърнард си беше леко шокиран ако мога така да се изразя.
 
Беше много гадно, когато Джулиета се спъна в камък, а всъщност това не беше камък а труп според мен. Пак трябва да се гледа внимателно и сигурно много хора са объркани. Ето, пояснявам. Значи Джулиета виждаше една наставена картина, която е една и съща за всички чистачи. И тя понеже вече беше гледала това видео веднага зацепи, че е излъгана и че е обречена и за това и не пожела да чисти. Единствената в историята! И всички бяха шокирани. Дори и Бърнард. А защо демонстративно хвърли гъбата? Ами защото знаеше, че това е лъжа и че навън е ужасно и че ще умре. Е, няма да умре де. Тя е главния герой. Както писах, някой друг силоз ще се излъже да я прибере. Може би все пак силозите нямат единно/върховно управление и да речем в някои силози има демокрация, в други анархия, в трети диктатура и така всякакви варианти. Няма да се учудя ако има и изцяло мъртви силози. В смисъл такива в които хората не са оцелели по една или друга причина.
И така да се върна на Джулс. Тя се спъна в труп, не в камък. Защото това което виждаше беше като холограма. Всичко беше фалшиво. Когато тя се протегна и сложи значката, ние не видяхме Холстън, но тя я сложи на неговия труп. И тя не го видя, по-скоро с опипване разбра, че това е тяло и то на мъж. И знаеше, че е под дървото.
Тогава и Бърнард зацепи, че 'тя знае'
 
Имам важен въпрос обаче?! Защо за толкова години от кафетирията се виждаха само двата трупа на Алисън и Холстън. Къде са всички останали тела? Защото не са излизали да чистят само те двамата. Те са последните двама, но преди това е имало и други. Беше споменато още в началото на сезона.
Много странно... Мхмх.
 
Обърнете внимание на силозите, колко са близо един до друг! Това според мен е направено с цел да може да се стигне между тях посредством тези тайнствени врата. Но ако това е замисъла, то това нещо би трябвало да се знае от местното управление. Може би е направено с цел доставки или при екстремни обстоятелства. Да се прехвърлят хора или нещо подобно. Не знам, гадая си.
 
Ами аз лично се изненадах, че дори и Симс не знаеше за фалшивата картина. Какво остава за оперативните работници в контролната зала с мониторите. Значи само Бърнард знаеше и никой друг! УАУ!
А когато Бърнард истерично започна да им нарежда да забравят това което са видели??? Беше шокиращ момент.
А дали нещо във водата която пият не ги кара да забравят??? Това са думи на самата Марта от началото на сезона още ако не се лъжа... 😮
 
Бърнард унищожи устройството, но самия диск си го взе, явно му е ценен.
 
Какво друго още се случи в епизода?
 
Звездоброеца Лукас за 10 години в мините! Дали ще го видим отново? Дано не, този актьор ми е крайно антипатичен, защото заради него умря Карл в The Walking Dead!
 
Джордж се е самоубил! Но това не значи, че 'властта' не носи отговорност за смъртта му.
Тръмбъл е ескортирал Джордж, а по ирония на съдбата именно Тръмбъл 'хвана парапета' след като Симс го бутна. Кармата е кучка! Любима моя фраза от Шогун. 😀
 
А какво ли споразумение са направили Симс и Билингс? Билингс ще стане послушно кученце на Симс ли? И това не ни показаха, но явно Билингс ще е новия шериф и би трябвало да слуша Симс, защото последния знае за тремора му.
 
Ще има ли съпротива в сезон 2?
Ами според мен да!
Марта ще знае защо е преминала хълма Джулс. Заради лентите и едва ли ще погребе тази информация със себе си. Клара също би трябвало да знае това. Всеки друг пада още до дървото, но не и тя. Тя мина отвъд. Ще искат да разберат дали е оцеляла. Може и други хора да искат да чистят, но дали ще им позволят? Може и до бунт да се стигне... Новия шериф дали наистина ще е послушен, все пак откъсна една страница и никой не знае за това. А какво ще си каже самия Симс? Колко много малко неща знае! Дали ще е лоялен на Бърнард?
 
Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт