🌼 Градината на Демет Йоздемир - Тема 5 за обсъждане - Фара 👨‍🚀/ 💘 тактики 2 / Между мен и 🌍2

  • 77 857
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 34 270


"Казвам се Фара" - 12 епизод на български.
С благодарност на Barisea.

Тук: https://playtube.tv/watch/%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%BC-% … wXAxnIAJOB3q.html

И тук: https://videa.hu/videok/film-animacio/___s1e12.mp4-f4Kw96vPheV7FQ29

И тук: https://archive.org/details/s-1-e-12_202305

И тук - гледане и сваляне: https://drive.google.com/file/d/1I4DbXesTEB-48ZfhgOvgS-ZEJQXJn6B … KJt5UIyhgVLnaUe9A

И тук: https://mega.nz/file/GKAU1L5b#TVaW2zoVbANkzJh-G4gesWNHiJ8opqLd916ycLEpxq4

И тук - втори линк: https://drive.google.com/file/d/1Apq80YnTnSiQHBlai-bcOHMTM7N3wAv … nUdvvlEAL7EN6B7iA

Последна редакция: сб, 20 май 2023, 06:31 от mariana51

# 76
  • Мнения: 7 921
Благодаря за преводите! ❤️
Много ме зарадвахте с фраг, епизод, снимки, задължителния репортаж на 😍 Кати😍...

Оставям си удоволствието от епизода за утре.
С този сериал проявявам невероятен стоицизъм-  всеки път търпеливо изчаквам бг превода и така кефът е на макс. 🥳🤩
Но е много трудно, да знаете. 😂

# 77
  • Мнения: 9 803
Добро утро!  
Безкрайни благодарности за превода на еп. 12  

Орхан е вълк в овча кожа Frowning Един такъв хрисим, смачкан, а какви ги върши  
Но комисар Мехмет рано или късно, ще стигне и до него...
Мехмет е героят, който е предизвикал най- много противоречиви чувства в мен. В началото беше с неугледна визия и неприемлива полицейщина , но постепенно ни го показаха и в друга светлина. Има страшен нюх- така, че очаквам накрая лошите да получат възмездие...
 В тази серия има две много важни разкрития за главните герои- бащата на Керимшах е жив, излезе истината и за истинските убийци на родителите на Тахир...
Не омаловажавам и разкритието за захаросаната ябълка Blush
Очертава се още по- интересен втори сезон Hands Ok Hand
Предполагам, че този ще завърши с появата на бащата на Керимшах...

Адмирации за играта на Демет и Енгин!!! Техните герои са толкова истински, пълнокръвни, евала Hands Clap  




Последна редакция: сб, 20 май 2023, 09:16 от Lilims

# 78
  • Мнения: 3 286
Благодарности за превода Heartbeat Още не съм го изгледала целия, но малко се обърках от разговора между Фара и Тахир в апартамента му, след разговора с доктора... Фара каза, че чак дете няма да поиска от него, ама май и двамата не си вярваха много Joy



Иначе се носят слухове, че Феяз Думан ще играе бащата на Керимшах. Да видим дали ще се потвърдят:



# 79
  • Мнения: 9 803
Феяз Думан е симпатяга, но героят му явно няма да бъде добър човек Angry

# 80
  • Мнения: 34
Благодаря за бързия превод,момичета! Прекрасни Енгин и Демет,както и останалите актьори,които успяват да ни покажат  ,всички чуства ,които бушуват в тях ,дори без думи.В този епизод ми стана мъчно още повече за Баде и Бекир. Те също не са имали щастливо детство и избор.Интересно ми е кога Тахир и Мехмет ще разберат ,че са братя?Орхан ми е все по- противен и имам чуството,че няма да му мигне окото да пожертва сина си,който е все по- близо до него в разследването.

# 81
  • Мнения: 3 286
От Енгин и Демет днес:









Забравих да отбележа, че в сцената с въображаемото убийство на Али Галип, Демет беше страшна - буквално и преносно Kissing Smiling Eyes

# 82
  • Мнения: 1 339
Демет и Енгин са родени да играят заедно. Гледала съм нейните сериали, той е най-добрия й партньор.
И въпросът  от тази серия: "Той какъв беше?" направо те пробожда в сърцето.

# 83
  • Мнения: 269
Феяз Думан е симпатяга, но героят му явно няма да бъде добър човек Angry



Ее,жалко, много го харесвам Феяз,как ще играе лош човек,не мога да си го представя.

# 84
  • Мнения: 3 286
Flo, по време на "Между мен и света" имаше коментари, че Демет има химия с всичките си партньори, дори и с Хафсанурчето Joy Но това партньорство с Енгин действително е изключително Wear Crown Hands Clap

Vesbu, още не знаем какъв герой ще бъде Бехнам. Сценаристите много често ни изненадват. По описанито на Фара е зъл, двуличен и с лошо сърце, обаче да не забравяме, че и Орхан първоначално беше един хрисим и добър човечец...ще почакаме и ще видим Kissing Smiling Eyes

С италиански фенове - от днес са снимките:



# 85
  • Мнения: 716
Здравейте отново от мен. Чета ви, но радко се включвам. Относно химията на Демет. Харесах Демет в Птичката..играеше страхотно, имаше химия на макс. После обаче се отвратих от всичките глупости с Джан..интриги,клюки..бози...казах си - тея двамата..не мога да ги издържа. Точка. Така до преди няколно месеца. Случайно в инстаграм попаднах на сцена на Демет с Ибрахим Челиккол...и о, майко леле...направо се вцепених...това момиче е различно. Усащането му е различно. После изгледах Любовни тактики...Мен и света ...тя е наистина магнит. Няма партньор с който да не си е точно на мястото. Сега загледах и Фара-  тя е страхотна, перфектната Фара. За последните 5 години това момиче е извървяла толкова път, че не е за вярване. Наистина се радвам, че не съм я следвала последните 5 години защото я открих точно когато бях готова да я видя като здраво стъпила на краката си актриса. 👌Пълни ми душата🍀

# 86
  • Мнения: 6 046
Здравейте, може ли да се присъединя към темичката ви? Simple Smile  Нарочно не съм писала, нито чела, защото не исках да си спойлна нещо, нито дори гледам трейлърите, за да не ми се разкрива мистерията. Но дълбоко се впечатлих от сценария и просто не издържах да не си напиша мнението.  Как е рейтинга в Турция, харесва ли се на съседите? Това е един от най-добрите сериали, които съм гледала.
Това е сериал, който си личи, че всеки един детайл е предварително мислен, и всичко се напасва и разкрива постепенно парче по парче, като пъзел. В много от сериалите преправят сценария на момента и си личи, че го кърпят, вкарват нелогични действия на героите или не развиват добре образите им , тук не е така.
Харесват ми всички истории и всички герои,  приятно е да видя, че не са заложили само на главните, а са развили всички и историите са много заплетени като гордиев възел. Но всеки един има своето място и е главен герой в своята история, за разлика от много други сериали, които второстепенните сякаш живеят само за да служат на историята на главните.

Любим и най-интересен герой за момента ми е Вера. Това е една много силна, но фина жена, много интелигентна, елегантна, с много добро сърце, но съм сигурна, че ако някой застраши сина й то тя е способна да надмине по-жестокост дори мъжа си. Синът й е не просто слабо място, а единствен светъл лъч, светлината на живота й, вероятно от страх, че няма да ги опази не е имала повече деца. Тя има власт не само над мъжа си, но и над цялата къща, как само каза на Баде, въпреки че тя имаше планове, че иска да участва на вечерята с тих, но твърд тон и момичето нямаше избор. Как само грабна пистолета още в къщата, когато ги нападнаха... леле искам такава свекърва, каква жена! У Вера има едно благородство и класа. Актрисата прилича на аристократка.
И най-впечатляващата развръзка за сезона е разкритието за ортаците Ak kuzu kara kuzu! Какво разкритие само... и в живота полицията работи така нагъсто с мафията. Но интересно ми е дали Орхан винаги е бил такъв или се е случило нещо, докато е бил под прикритие, и дали Вера знае за това. Беше прекрасна като каза ''не позволявам да убиеш Мехмет''! Чудесен избор на актриса, никога не съм я виждала, съвършенство между сила и грация, просто класа. Изглежда и се държи като жена, за която двама мъже наистина могат да се бият и убият. И другото, което ме разтърси беше сцената, в която осъзнахме, че онова бебе в кошарката е Тахир и той е брат на Мехмед. В един момент агнетата са взели децата от приютите, прикривайки всяка следа за миналото им и всяко агне е отгледало в кошарата по едно дете опитвайки се да го направи свое подобие.  Та интересно още какви разкрития може да ни предложи Вера и нейния образ.

Фара и Тахир, красиви, чудесни, всичко ми харесва, историята им се развива много логично, има химия между тях и добре се справят.
За Иран и облеклото, предполагам, че сте чули за бруталните протести, които се случиха в Иран преди няколко месеца, причината за започването беше убийството от страна на моралната полиция на едно момиче, което си било сложило неправилно забрадката. Иранките са не просто свободолюбиви жени и нямат нищо общо с арабите, всички още от границата, когато пътуват махат шаловете, те дори не носят забрадки повечето, а именно шал, както беше показаха Фара в първи епизод и явно го е носила, защото е студено.
Керимшах много хубаво име, впечатлена съм от играта на детето. Разплаках се на няколко сцени.

Гюлюн и Емир Каан ме разочароваха с начина, по който се ожениха. Тя не го обичала, но защо се омъжи и той няма против... много бързо се случи това, очаквах повече съпротива от страна на сватовете, но сега като разкриха, че това всъщност дори им е от полза, стана ясно защо не направиха нищо, освен майката на Гюлюн. В последния епизод прегърдката и комуникацията между Вера и Гюлюн бяха като майка и дъщеря, може би не случайно момичето е с тъмна коса като Вера. Майката видя това, както и бащата, може би той си мисли, че би искал Вера да е майката, а майката осъзнава, че вече не само съпруга, но и дъщерята ще й отнеме тази жена. Майката също е интересен образ, правеща се на лоша, но видяхме пред Керимшах, че не е, въпреки това думите към дъщеря й защо я е родила ме шокираха... твърде жестоко и вярвам, че има такива жени за жалост.  Любовницата на мъжа й да й стане сватя... пълен ужас. Но сега е момента да осъзнае колко ценно е детето й, не само като средство за запазването на брака си.

И още едно пъзелче Бекир и захарната ябълка са се познавали от деца и той си спомня! Да, би било интересно да стане нещо между тях, не е чудно като живеят толкова много народ в една къща, които не са роднини точно. Тя там се запозна с повече мъже отколкото в средата й на работа. Интересно Бекир спомня ли си и Орхан след като го е виждал, и какво знае щом пази толкова много информация. Всички го мислят за глупак и за гадняр към жените, но тук няма само черно и бяло агне, а още цветове и нюанси. Много ми харесва как отначало намразваш един герой, после ти става симпатичен и обратното. Двамата могат да направят големи разкрития без никой да ги забелязва, че са даже в къщата. Гюлюн в началото я представиха наистина като най-невинното същество, себеотдадена, грижи се за едно дете без да е длъжна, влюби се в Емир, разкри, че не е убиец, но ми стана много несимпатична, когато се омъжи, въпреки че не го обича, та ми е интересно накъде ще развият образа й. Защо баща й би искал единственото му дете да бъде в къщата на убийци, така не я ли поставя в опасност, не се знае никога и мъжът й какво ще направи, мислих че все пак като баща е добър и ще иска безопасността на дъщеря си, но уви не... Каква точно му е ползата да се занимава с незаконен бизнес, не знам.
Орхан за мен е най-злият образ от всички, направо ме потресе брутално като уби свой дългогодишен приятел и колега, толкова хладнокръвно, толкова изпипано, без да трепва! Али Галип още отначалото го видяхме, че не е наред с главата и няма скрупули, но за обикновения бивш полицай с плетена шапка това беше брутално разкритие. Никой не забелязва, разбира се, всички агнета в къщата, дори Фара не си спомня за онази бележка и не може да навърже нещата, само детето, което като всички деца е впечатлително и забелязва всякакви малки детайли, колко интересно! И онази черна фигурка, която винаги е седяла зад шефа на полицията, но никой не я е забелязал, нито пък знае, че е била на бившия шеф....
Настръхнах от разговора, когато Мехмед вдигна телефона и отсреща Орхан и му каза ''ще те разкрия, kara kuzu, черно агънце!'' И Орхан осъзнава, че онзи е умен и си дава сметка, че Хамза не се е самоубил, и не е бил черното агне. Интересно докъде може да стигне Орхан в това да скрие истината от Мехмед, дали не би жертвал и самия него в един момент, надявам се, че не,.... но такива хора като него за мен са най-големите психопати и ме плашат много повече от Али Галип. Макар че и той ... не само, че искаше да убие Мехмед, а би трябвало да имат негласно споразумение с Орхан да не убиват децата си поне, та не само, че искаше, но искаше кръвния му брат да го стори. Орхан го играе най-довереният човек на света, най-доверният на Мехмет, на полицията, и най-големият благодетел преди Али Галип на Фара.... той все пак я предпази от Али Галип като потърси помоща на Вера след 25 години, но интерсно, ако тя тръгне да го разкрива или ако дъщеря му го разкрие какво ще направи тогава.

Баш Комисар и Бааде са много смешни и сладки. Красива жена го харесала този льольо, той изобщо не знае как да се държи, но много ми харесва как двете семейства се омешват. Да видим до къде ще се стигне и дали няма да пожертват някого, имам предвид сценаристите, все пак има доста мафия... тепърва ще идва иранската, дано не се прекали с драмите покрай бившия съпруг на Фарах, който всъщност се оказа, че не е умрял и тя не е убийца, което е страхотно. Ако вкарат и руската покрай Вера ще бъде интересно.


Много жалко, че първи сезон скоро приключва. Знае ли се дали със сигурност ще има втори и колко епизода? Не искам да го разводнят, искам добре да наредят пъзела и да приключи с грандиозен финал, който донякъде да ни шокира. Аз в момента съм така, буквално шокирана от разкритията от всеки един епизод, страшно е интересно! Извинете за тоз чаршаф Sweat Smile

Последна редакция: нд, 21 май 2023, 11:40 от T.Valcheva

# 87
  • Мнения: 1 339
"Hellloooo" от Демет и добре дошла от нас, T.Valcheva!


# 88
  • Мнения: 3 286
Страхотни включвания, момичета, добре дошли в градинката ни Flowers TulipFlowers SunflowerFlowers BlossomFlowers Cherries

Италианките, които вчера са били на сета са много щастливи:





Благодаря ти, принцесо моя, че сбъдна мечтата ми да те срещна. Благодаря ти за прегръдките и усмивките, за скромността и сърдечността ти, за това че си толкова достъпна. Красотата ти оставя без думи. Уникална си. Благодаря ти, съкровище, винаги ще нося този момент в сърцето си.

Дали са ѝ да занесе подарък на Растин за рождения му ден - количка Ферари, която очевидно много му е харесала Kissing Face









# 89
  • Мнения: 10 832
Благодаря за превода !



T.Valcheva,остават още 2 епизода до края на 1 сезон/ако не се лъжа Thinking/

Да,ще има и 2-ри сезон,но колко ще са епизодите, не се знае.Четох ,че има подписан договор с канала за 26 епизода със сигурност./пак ,ако не се лъжа Thinking JoyJoyJoy/
 
Бегам да гледам... People Runner Blush

Общи условия

Активация на акаунт