Камери с животни в реално време - линкове, обсъждане, информация

  • 7 778
  • 143
  •   1
Отговори
# 90
  • под тепетата
  • Мнения: 9 390
Ужасно е, а тя  стои и си го пази...Тъжно и разтърсващо .

# 91
  • Враца
  • Мнения: 2 709
И на мен ми е много тъжно, това ми е любимото гнездо, и щъркелчето беше много готино и голямо. Но какво стана , та го оставиха цяла нощ само?

# 92
  • Мнения: 110
Доколкото разбирам с моя рудиментарен испански, станало много студено, завалял дъжд, на тази височина било особено опасно. Възрастният щъркел избягал някъде, за да се спаси. Нямало как да вземе щъркелчето.

Май този щъркел сам си гледаше малкото. Може би ако бяха два, щяха да се редуват да го топлят или да се сгушат тримата в гнездото и да издържат.

# 93
  • Враца
  • Мнения: 2 709
Има и татко , който идваше от време на време. Но нощес беше студено и преваляваше, но буря сякаш не е имало. Сега духа жестоко ми се струва.

Иначе щъркелчето беше само от вчера след обяд, до тази сутрин. Почина някъде към 1 нощес.

# 94
  • Мнения: X
Миличкото. Така ми е мъчно, когато някое мъниче загине. Надявам се, че в нашите гнезда, няма да има загинали.

# 95
  • София
  • Мнения: 5 247
Харесва ми темата! Всички линкове ли са в реално време? Някои ми се струват, че са запис. Мечето край Москва изглежда много добричко.

# 96
  • Мнения: 1 210
От няколко дни наблюдавам щъркеловото семейство в Драгушиново. Жал ми е за майката щъркелка (или  бащата) в това дъждовно време. Изключително всеотдайни птици - за миг не оставят малките сами.
Четох, че малките изяждали по 1,5 кг храна на ден, хич не им е лесно на родителите - щъркели Simple Smile.

# 97
  • под тепетата
  • Мнения: 9 390
Да, никак не е лесно да отгледат рожбите си! Прави ми впечатление, че черните щъркели се сменят горе-долу на 12 часа, докато белите се въртят по-често.

# 98
  • Мнения: X
Карл май е посещаван всеки ден от някакво другарче. Може да е първата женска, с която беше в гнездото. Не е агресивна, но се навърта. Миналата година даже (ако е същата) кацваше на близък клон до гнездото и гледаше бебетата, които бяха самички.
Веднъж "улучи" Кая да е в гнездото, но и Кая, въпреки нервния си характер, не я отрази особено.
В чата се надяват да сложат пак храна в мрежи, за да се хранят Кая и Карл за малките. Черните се хранят основно с риба.
Надявам се Кая и Карл да отгледат здрави щърклета. Ще чакаме конкурса с имената и слагането на пръстенчетата. Дано сложат и предавател на някое малко.
Пиша за гнездото в Карула (черни щъркели - Кая и Карл)
Понякога ми е неразбиаема жестокостта на тези прекрасни птици и елиминацията ми е винаги в повече. Радвам се, че през годините на наблюдение на българските камери, не сме ставали свидетели на такова нещо. В повечето камери на живо в Европа - елиминацията е вече факт.
Иска ми се почти едновременно да се излюпят пилетата в Карула и Кая да е по-смирена, както и д-р Урмас да сложи по-рано рибка в мрежи в рекичките, но респект пред природата - решенията не вземаме ние, хората. Кая или майката в гнездото ще реши кой има шанс за живот.

Последна редакция: сб, 27 май 2023, 21:21 от Анонимен

# 99
  • под тепетата
  • Мнения: 9 390
Айде и лисички да погледаме
 https://www.youtube.com/watch?v=MTOmU3I9OTw

# 100
  • Враца
  • Мнения: 2 709
Оооооо, и второто пиленце в другото гнездо което беше, тази вечер е само и майка му я няма , а има буря и сигурно ще умре и то Sad Sad Sad Sad Sad

https://www.youtube.com/watch?v=jkzZFi1xiGw

# 101
  • под тепетата
  • Мнения: 9 390
За съжаление и то е загинало. Мъчно ми е...

# 102
  • Мнения: X
В Тудела спасиха щъркелчета. Един натрапник ги накълва почти до смърт, но собственикът на камерата се обадил на 112 и пожарникари прибраха трички от четирите. Натрапникът продължава да атакува, но майката и бащата стоят на поста си. Казаха за това гнездо, че нещата не са на добре, но са отказали помощ.
По принцип, не трябва да се намесват, освен, ако не е по вина на хората, но в Тудела не са издържали на гледката и ги прибраха. Сега е само едно, другите уж били добре в лечебницата, но са много травмирани.
В Тудела са едни от най-ранните пилета. Там още февруари - март се снасят яйцата. Риботас и Меяна са родителите.

# 103
  • под тепетата
  • Мнения: 9 390
Честит 1 юни!
Тъкмо се чудех защо Кая не става от яйцата при положение, че Карл се върна и като превъртях назад видях, че си имат пиленце Smile Леле ,каква огромна риба изплю таткото за закуска !

Към 17 часа се излюпи и второто щъркелче Smiley

Последна редакция: чт, 01 юни 2023, 23:40 от bilqna_69

# 104
  • Мнения: X
Най-после! Дано се излюпят по-бързо и следващите! Ах, Карл! Голяма скица!

Общи условия

Активация на акаунт