МАРТенчето нови думички реди, удивлява ни със своите игри

  • 11 559
  • 258
  •   1
Отговори
# 75
  • Paris
  • Мнения: 1 727
При нас на този етап това с памперса е невъзможно. Той пишка през 2 минути и въобще не може да стиска. Няма да го насилвам, ще чакам да дойде момента когато е готов. Може би лятото newsm78

# 76
И на мен ми е омръзнал доста вече памперса, а и Мая много ми тежи докато я мия. С голямата ми дъщеря, на 2 годинки вече напълно се бяхме разделили с памперсите и нямаше никакви пропуски. Мая също имаше един образцов период преди два- три месеца, що се отнася до акането. Правеше го съвсем съзнателно и с удоволствие си казваше. Сега мисля, че също отказва напълно съзнателно. Прави се, че не се отнася за нея, когато я питам "Защо пак в гащите?" Отвращава от наакания памперс и прави гримаси, но до тук. Носенето на красиви гащички не помага особено много при нас, да не кажа хич... В детската градина ми казаха, че за тях не е проблем до 3 год възраст. Надявам се обаче да свикне на общия режим. Не ми се иска да носим наакан памперс още една година .... Явно трябва да сме по- настоятелни, по- принципни и да не оставяме нещата да станат от само себе си. Поне си спомням, че положих повече старание с каката.

# 77
  • София
  • Мнения: 747
Tedulina , наистина много фин младеж е Иси и много пораснал Grinning

 Villione, успешен старт в работата Grinning


Чара, искам да те питам, Георги играе ли си с надуваемия център, който като се обърне става на къщичка?

Liana, какво да ти кажа- ако го закачаме, надничаме през прозорчетата, правим "дзак" и подобни много се кефи и скача, и вика, и писка. Ако дойде друго дете също става голяма игра, но сам рядко се заиграва вътре. Иначе е много удобно когато нямаш време за подреждане на разхвърляните играчки да ги навърляш вътре Mr. Green

Абе, мами, кажете какво мислите да правите с гърнетата?
Grinning

Аз общо взето нищо не правя сега. Само държим гърнето на видимо място. Снощи след като го изкъпахме, докато скачаше гол на леглото му хрумна, че иска да пишка в гърнето(за първи път сам поиска) За половин час три пъти пишка по собствено желание, голяма радост, ръкопляскания, похвали, че е голямо момче, в резултат на което, той ходи и казва, че бил вече голям мъж Mr. Green Но днес през деня не се е сещал изобщо, въпреки че гърнето е на същото място. Тази вечер след къпането и скачането гол пак поиска сам и се изпишка. Аз тъкмо се зарадвах, че вече явно осъзнава за какво става въпрос и е готов за "събитието". След пет минути пак поиска да седне, но нямаше какво да пишка и започна да вика" Айди де, пишо, айди де..." И почти се разплака, че няма пиш. Та това ме навежда на мисълта, че още не е готов, щом си мисли, че от пишо зависят нещата, а не от него. Ще го наблюдавам и си мисля  март , април да се справим с това.

# 78
  • Мнения: 1 771
Здравейте и добро утро от мен!
Спрях да влизам във форума известно време, по ред причини, но от вчера съм отново тук и не мога да смогна да изчета всичко изписано тук.Трудно бих се справила с тоз материал до тук, но поне мисля все пак да пробвам  Wink.

На пръв поглед всички дечица са много пораснали и променени. Ще ми е много интересно да прочета как се променят и израстват.
Крис е много променен. Отскоро все повече раздава команди: от къде да стана и къде да седна, къде да стоя за да ритаме топка и други такива. А иначе всички зъбчета без едно са му излезли.

Не знам да ли сте писали за това на какво учите децата и да ли нещо по сериозно сте започнали?

# 79
Zdraveite mamita i de4iza/Dobre dod6la  otnovo goldenova!!!
Az da vi kaja 4e pri4inata da ne pi6a e kirelizata ...znam 4e ne e priateno da 4etete na latineza ama ste me iztaete..Sega ste gi karam po red..Mamo Wesi bravo za dietata(az sam mnogo uporita v tova otno6enie),uspeh s prodavaneto an apartamenta i blaze vi za snega..
T4ara 4estita vi nova ka6ta i samo stastie da izpitate v neia i skoro da ia zapalnite s no6te deza... Grinning
Neznam pisah li vi ama nie napravihme 2 u6ni infekzii za 1 mesez.Minalatas edmiza pak be6e bolna,hrema ,ka6liza.Neznam kakvo i stava na Viki ama mislia 4e sa zabite za6to sled 4 dena sme pak na novo sas sa6tite simptomi i mnogo pla4e prez denia i si pokazva v ustata ili buzkata,ta tova me naviava na misalta 4e e zabi..dano
Ot v4era pak batkoto s povra6tane i T...aman ot tia bolesti tazi zima..Az takova ne6to v na6ta ka6ta ne pomnia do sega..ama eto 4e doide taia zima...
Ina4e s pi6aneto kato ia sloja na sedlkata na toaletnata vseki pat pi6ka,za6to znae 4e ste i dam da pusne vodata,ama za akaneto kazva kato se naka..Ina4e az ako izlezna ot toaletnata i tia mi pliaska i vika:" Bravo mamooo"..
V4era za parvi pat ne si dava6e igra4kite na 2te de4iza koito i biaha na gosty...
Violine uspeh v novata rabota...Oh da zbnae6 i na men kak mi lipsvat babite....V bg si othodihme s tateto sami..Po niakoga naistina mi se iska da otidem niakade na spokoistvie ama niama...Hei sega ste idva Sofi Marinova tuk prez mart,ama niama na koi da gi ostavia 4e da idem na konzerta,a taka mi se hodiii....Ve4e sam sviknala i ne mi pravi vpe4atlenie ama po niakoga imame nujda ot usamotenie i pomo6ta na babite...(kolkoto i da sa lo6i i da se mesiat v ne6tat ni)...Ami tova e ot men mamita

# 80
Villione zabravih da popitam tova goliamo ku4e va6e li e?
Eto vi malko snimki ot nas
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=99108

# 81
  • Мнения: 24
Здравейте на всички!
Сега пишем двете и само ми викат"Боби аз", да се похвалим че пеем "Мама ми купу днес....." "У дома часовник трака.... " и като започне едно тиктакане с глава... голяма скица.
Абе какви са тези памперси за които говорите, мами хванете се в ръце, ние с Ели го махнахме още на 1 год. това си е мъчение за тях, я се поставете на тяхно място, с напикани гащи или наакано дупе.....  newsm12 направо не ми се мисли, ако сега иамхме памперс ..... Малко ви се понакарах, но е време да се стегнете
А сега малко и за нашите градини и ясли. Днес отивам да я прибирам, май не сме боледували от м. 10.2006 и до сега нищо да чукна някъде а от снощи я чух да покашля, и ми кихна няколко пъти. Цяла нощ я проверявах за темп. Е нямаше, та сега като отидох да я взема, разбрах, че две от учителките са болни с температура, а едната беше сутринта, другата беше след обяд, и въпреки всичко и двете щели май да излязат в понеделник отпуск. Ужас, болни и пак там, а днес сополите са направо като вода, сега си напазарувахме, така да се каже, от аптеката. Тази вечер ще се напарим и разтрием с Пулмекс бебе, и ще се заредим с вит. С, дано ни подмине този грип. От 6 групи има вече две с по 1 дете и с изцяло болен персонал, а това което най много ме учуди е че директорката не позволявала да се обединяват групи!!!!Не знам в понеделник какво ще правим, няма на кого да я оставя, а и не ми се иска да оставям в къщи защото имам много работа по год. приключване на фирмите и т. н. Така че, дано се оправим. Дано при вас няма такива проблени.
И друго, не можах да видя никакви снимки, нищо не ми се отвори, само надписи без картинките, чудно, защото до сега не ми се беше случвало.  А ми ние отиваме да се цамбуркаме в банята, ако може да стоим там цял ден, няма да излезем .......  bath

# 82
  • Варна
  • Мнения: 2 576
goldenova , добре дошла Simple Smile!
mama Vania не се притеснявай за латиницата, ние и така те четем Simple Smile. Включвай се когато можеш. Съжалявам че така са се заредили при вас болести, но се надявам, че няма да има повече за тази зима!Снимките са ви супер!
mama bobi браво на вас за памперса! Дано и при нашите деца стане скоро! Дано малката принцеса я отмине грипа!

Днес за пръв път Хриси "чисти" с мен леща  Mr. Green. Глямо шоу. После пускахме прахосмукачка в кухнята, че да оберем тази, която не беше оцелила тенджерата Simple Smile. А на тати лещата много му се услади, сигурно защото и малчо участва в приготвянето Simple Smile.

Хубава вечер момичета!

# 83
  • Мнения: 980
Привет и от нас!

Преди малко се върнахме от наши приятели и един сладък батко. (2.6г.) Много добре си играха докато на Габи не й се приспа и почна да иска всички играчки, да реве и мрънка. Въобще доста ревлива си е още, като малко бебе.

Вашите още плачат ли по повод и без повод?


liana
, за вас разбрах, че много си приличаме. И направо те съжалих за онзи ден. Няма съмнение, не ми е приятно да разплаквам Габи, но като влезне в една черна серия, като вашата, не става по друг начин. Неприятно е, но не разбират винаги от отвличане на вниманието и обяснения.

Ти как се чувстваш,  голям ли ти е корема вече? Тежи ли ти?

mama Vania, наистина е много неудобно на латиница, някои твои коментари ги пропускам.

Златце, добре завърнала се!
На какво учим децата?!.... Нищо целенасочено, но аз, да кажем много пея...всички хорови песни от едно време Simple Smile И Габи ги научава много бързо.

mama bobi, поставям се на тяхно място и ми се струва, че ако не се сещам за какво ме натискат да седя и да правя нещо на гърнето, няма смисъл.  newsm78
Ние сме повлияни от стремежът за имитация от другите деца в яслата и затова е по-лесно. Наистина е по-удобно, за това две мнения няма. Sunglasses

tchara, според мен Гого "цитира" теб, като се подканва да чиша, другото ми се струва много нетипично за тази възраст... Simple Smile

Габи като почне да чишка, по пътя за гърнето, вика стискам, стискам, а то тече... Като умокри гащите почва: абе Габи що чишка в гащите? Няма да чишка гащите... И дори ми показва мокрите гащи както аз й ги показвам...

Много е сладка като се върнем от ясла, няма търпение да види луната (днес беше разочарована) и после "наш'то коте" пред блока. Отива при него и почва здавей коте, ка' си коте? Аз питам хората как са, тя, досега, само котето. Laughing







# 84
Да се отчетем- днес бяхме за първи адаптационен ден в детската градина  Simple Smile Мина чудесно, Мая се отпусна много бързо и аз излязох още на 5-ата минута. Само веднъж е отбелязала моето отсъствие, но е било по- скоро констатация, отколкото притеснение. Аз я наблюдавах тайничко- играеше с пълна пара. Има много играчки, пързалка. Тя се смееше. говореше на децата и им правеше знаци и гримаси. Въобще, правеше опити тя да е организатора  Wink
Не искаше да си тръгва (след цял час), даже малко си поплака. Но остана обещанието утре да сме пак там, и този път дори ще обядва с децата. Менюто им ми се стори много разнообразно и модерно  Party
Моето голямо Вере пък сега е видгнало температура (обадиха ми се от училище) А утре би трябвало да замине на зимен лагер, за който толкова много се вълнува и го чака  Sad  Щеше да й е първият лагер... Ще я заведем сега на лекар, пък ако той прецени и й изпише лечение което да позволява да пътува... ще я пуснем сигурно. Просто не ми се мисли как ще й откажем. Толкова мерак има...  Confused
Мая пък вече има съвсем ясни препочитания за детските филми. Иска да й пускам винаги някой определен. Сега любими са: 101 далматинци, Цар Лъв и Храбрият гълъб. Както виждате- всички са със животни  Simple Smile Разбира ги много добре, реагира много адекватно на различните персонажи и се смее, когато има нещо смешно. Доста дълго продължава концентрацията, почти цял филм.
Мамо Ваня, това куче е на сестра ми (бях писала  Simple Smile) На мен не ми пречи да пишеш на латиница. Мисля, че можем да я преживеем, по- добре пиши  Wink
Голденова, добре дошла отново  Hug

# 85
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Браво на Мая за днешния ден! Много хубава новина Вили Simple Smile. Дано тази Т на Вяра да не е нещо сериозно и да може детето да си отиде на лагер  Praynig!
За филмчетата, много рядко му пускам филми. Основно БейбиАйнщайн. Даже снощи пуснахме някакво ново, пак от тази поредица и той душата се стресна от едни странни фигури, които се движеха, разширяваха се и се свиваха. И като писна, докато не изключихме филма и монитора не се успокои. Иначе често гледаме сутрешния блок по БТВ и Канал1 и предлага на чичото биба  и книжки Grinning, голям смях. И спортните новини също са много интересни, всичко що е с топка или има коли е мноооооого интересно. За животните просто няма да говоря, те са любимите  Heart Eyes.

# 86
  • Мнения: 83
Здравейте и от нас!

Аз чета, чета, ама докато стигна докрай ми свършило времето за форума и не мога нищо да напиша Sad

tchara, честито за новата къща! страхотно, е че може георги да си играе всеки ден в чисто дворче.

и на нас са ни любими самолетите, само ми ги показва в небето, но да видим утре как ще се представим, че наистина ще летим. отиваме за 3 седмици в кипър и макар и да се радвам ми е доста притеснено как ще мине пътуването с малката. а, и възнамеряваме да попътуваме там...

отгоре на всичко днес севда пак вдигна Т, в петък имаше, после събота и неделя само сополи, а днес малко излезнахме и резултатът е на лице  Embarassed да не бяхме ходили при тази докторка, ама като си бях наумила, че трябва да я питам едно две неща преди да заминем...

иначе и ангина изкарахме преди 2 седмици и въобще яко ни задрусаха тези вируси. дано на топло бързо да се възстановим и съберем сили за нашия месец.

най-веселото нещо, което ни се случи през последните седмици беше рождения ден на таткото. цяла седмица подготвях седва, че ще има торта, свещички, балони и най-вече да научи песничката да изпее на тати. тя почти си я знаеше от яслата, и така по няколко пъти на ден сме я пели, а на самия ден от събуждането първите думи бяха "happy to you daddy" Simple Smile тя така и си я пее, този birthday въобще не го признава, но татко й много се трогна.

та, така, нека всички да сме здрави!

# 87
ехоо хеи наи накрая разбрах как става и ето ме тук благодарение на Мишолина...Благодаря ти много!!!При нас няма нищо кои знае какво за разказване единствено това 4е правим доста големи изре4ения ве4е ина4е пове4ето време си говори на неиния си език.
Днес е голям студ тук -8градуса.Отдавна не помним такова нещо,но това не ми пре4и да изведа децата на едно увеселително заведение...
Баткото ми изкара ниакакав вирус с повращане и Т.Милия беше много изтощен,но вайното е 4е ве4е е добре.
Това е от нас отивам малко да по4ина докато Вики спи!!!
Скоро ще спретваме и ние рожден ден на баткото и Вики много се вълнува...

# 88
  • Мнения: 980
Изтрих си последния постинг, че съм сътворила куп глупави забележки и нищо друго. Извинете ме.

# 89
  • Мнения: 1 771
Благодаря за посрещането! Много се радвам, че отново съм тук!

Малко е раничко, но вече си мисля за рождения ден на Крис. За това къде да го празнуваме, колко деца да има и какъв подарък да купим?

Крис много обича ексремните усещания, да се качва на високо и да скача, като аз трябва да го хвана. Харесва да рита топка и навън без нея не излизаме. Обича да гледа Анимал планет и аз да му казвам за всяко животно как се казва и така може да изкараме много дълго време. И той много обича животните.
От седин два дни ми казва "коте", а аз на него "пате", а как стана не знам. Сега много обича книжките и аз да му казвам за животните или за предметите в тях. От време на време и той се включва с това да казва какво прави петлето или кончето.
Сега съм отпуск и много ми е приятно да сме заедно, но предстои отново да се връщам на работа, а така свикнахме да сме заедно и ни е толкова хубаво и приятно.
 


 

Общи условия

Активация на акаунт