Професия учител - 16

  • 45 325
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 619
Кети, гледах го клипчето, но нали пак от нас зависи дали ще им позволим да хитруват.
При нас не знам директорката дали е издавала заповед, сигурно не, но аз миналата година си имах страхотни разправии с няколко индивида заради телефоните и реших тази година да бъда безкомпромисна.

# 676
  • Мнения: 9
Аз малко да разнообразя темата но преди време мисля, че имаше предложение изпитите след 7 и 10 клас да проверяват знания и умения и по други учебни предмети, като история и география (това конкретно беше за БЕЛ)! Някой има ли идея дали това предложение още важи? Simple Smile

# 677
  • София
  • Мнения: 3 542
Има такава възможност и само от МОН зависи кой вариант ще изберат.
Ама това го пише в Наредбата.

# 678
  • Мнения: 1 098
Здравейте, колеги! Може ли да ми кажете къде мога да се запозная с примерно годишно разпределение на темите по занимания по интереси за първи клас? Децата ще работят с учебници на Клет. Предварително благодаря! Simple Smile
abv, не мисля, че за заниманията по интереси има специално разпределение. Него ти сам/а си го правиш/измисляш. Съобразяваш със сезона, празници и т.н. Вариант е някой колега от училище да ти сподели свое и ти да го преработиш или погледни в Школо дали няма нещо, което да видиш като пример, ако имаш достъп до платформата, ако ли не дразни ми едно ЛС, късно вечерта ще се пробвам да открия нещо и да ти пратя Wink

# 679
  • Мнения: 4 607
Аз да попитам някой има ли да пише Стратегия за развитие на училището с приложени към нея планове за действие и финансиране? Имало някакви нови изисквания, но нищо не откривам в МОН или като цяло в интернет. Какви са тези промени, които трябва да се правят по нея за разлика от миналата година? Директорката ни не можа да ме насочи, въпреки че ми възложи тази задача. Flushed

# 680
  • Майничка
  • Мнения: 12 727
Миналата година беше за 3 години, сега е за 5.

# 681
  • Мнения: 4 809
Аз да попитам някой има ли да пише Стратегия за развитие на училището с приложени към нея планове за действие и финансиране? Имало някакви нови изисквания, но нищо не откривам в МОН или като цяло в интернет. Какви са тези промени, които трябва да се правят по нея за разлика от миналата година? Директорката ни не можа да ме насочи, въпреки че ми възложи тази задача. Flushed
Аз писах стратегия заедно с още една колежка. Но директорката ни даде един документ с насоки. Ако искате, пратете ми имейл на лични, ще ви ги изпратя, но утре, че са ми в служебния лаптоп. Не знам каква е разликата с миналата година, за пръв път ми беше сега. Освен това имаше още един документ, някаква форма, по която също се ръководехме. Десетина дни се занимавахме, при положение, че една колежка беше написала основата, ние допълвахме и променяхме.

# 682
  • Мнения: 4 607
Миналата година беше за 3 години, сега е за 5.

Да, това и аз го открих, ама не знам какво точно трябва да се отрази вътре в самата стратегия, като ще е по-голям периода.

Дама от морето, благодаря! Аз имам нашата стратегия от миналата година, която по принцип предишните години просто се е актуализирала, ама сега директорката каза, че имало промени и дотам. Laughing Ще ти изпратя имейл на лични все пак, може да ми е от помощ. Heart

# 683
  • Мнения: 41
Здравейте! Не знам дали е коментирано вече, но не открих информация. Във връзка с анекса за увеличение на учителските заплати със задна дата. Работих без прекъсване до средата на месец май и след това се наложи да изляза болничен поради бременност. Ще ми бъде ли преизчислена заплатата и ще бъдат ли преведени парите от януари до май, когато съм била на работа? Директорката на училището ми каза, че няма да бъдат изплатени, тъй като не съм на работа и няма как да подпиша допълнителното споразумение, а счетоводителят ми казва, че то е със задна дата и трябва да ми бъдат преведени.

# 684
  • Мнения: 13
Здравейте! Тази година ще бъда класен ръководител на 9. клас. Ще се радвам, ако споделите идеи за различни дейности, презентации, игри, казуси, които да използвам в часовете на класа. Например за развиване на екипността и т.н.

# 685
  • Майничка
  • Мнения: 12 727
Здравейте! Тази година ще бъда класен ръководител на 9. клас. ...
Според мен, в часовете на класа би следвало наистина да се разглеждат темите, които са заложени в плана. Може да им пуснете предварително клипче, което да дискутирате после, може да поканите доброволци от БМЧК, да възложите учениците да направят някаква анкета (свързана с кариерно развитие, БДП, фейк нюз, интернет безопасност и т.н) сред съученици, учители, родители и да коментирате резултатите.
Сплотяването аз си го правя извън часовете - периодично ходим на кино, театър, понякога на куиз, а колеги ги водят на екскурзии.

# 686
  • Добрич
  • Мнения: 5 511
Здравейте! Не знам дали е коментирано вече, но не открих информация. Във връзка с анекса за увеличение на учителските заплати със задна дата. Работих без прекъсване до средата на месец май и след това се наложи да изляза болничен поради бременност. Ще ми бъде ли преизчислена заплатата и ще бъдат ли преведени парите от януари до май, когато съм била на работа? Директорката на училището ми каза, че няма да бъдат изплатени, тъй като не съм на работа и няма как да подпиша допълнителното споразумение, а счетоводителят ми казва, че то е със задна дата и трябва да ми бъдат преведени.

За да бъде изплатено увеличението,  трябва да се подпише анекса.
За да се подпише анекса, трябва да си на работа (даже и само за един ден).

Споразумението е от 10.08. Анексът трябва да е с по-късна дата.

После счетоводителят подава декларация за корекция, а след него ти подаваш документи за преизчисление на болничния след корекцията.

# 687
  • Мнения: 1 098
Здравейте!
Някой от начален етап запознат ли е какво "ново" има/трябва да има в учебните програми по ИУЧ БЕЛ и Мат в 1-ви клас, за да сподели?
Последните няколко години ползвахме една и съща програма, която се утвърждава от Инспектората, само разпределението сме промянали, но сега чувам, че искат да пишем Нова програма. Flushed

# 688
  • Мнения: 438
Колеги, аз съм завършила магистърска степен ПНУП. Замислям се да разширя малко възможностите си за реализация и в тази връзка ме интересува мнението ви. Специалността е "Математика, информатика и информационни технологии", а ивъзможностите са магистратура или СДК. Какво бихте ме посъветвали?

# 689
  • Мнения: 4 607
Колеги, аз съм завършила магистърска степен ПНУП. Замислям се да разширя малко възможностите си за реализация и в тази връзка ме интересува мнението ви. Специалността е "Математика, информатика и информационни технологии", а ивъзможностите са магистратура или СДК. Какво бихте ме посъветвали?

Това е една от специалностите, за които има най-голям недостиг на кадри по принцип, така че възможността за реализация е по-голяма, отколкото като начален учител.
СДК, обаче, можеш да запишеш само, ако имаш завършена някаква икономическа специалност, с ПНУП не става. За магистратура в друго направление не е проблем.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт