Януарче в коремчето расте - мама все се тревожи дали е добре (Тема 2/ 2024г.)

  • 26 237
  • 757
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4 346
В Диаспорала ли? Аз сега започнах прегнакеър макс, в който има 150мг магнезий, диаспорал пия по 1 от 400мг и от магнезия на Солгар около 130мг има. Зачудих се да не ми дойде много.
А снощи такива болки имах през нощта в целия корем, направо сковаващо болезнени, дали нещо от бременността или от храната беше, ужас.
..моята ми изписа за болки но-шпа и магнезиев диаспорал, понеже е саше и действа по-бързо. За магнезия бих пила и други, понеже там концентрацията не е много...

Последна редакция: сб, 15 юли 2023, 09:54 от krystall

# 646
  • Мнения: 347
На мен вчера ми мина феталната, всичко е наред с човечето, много ми олекна! Heart Бях при д-р Димитрова в Марковс, исках при Чавеева в Щерев,защото ми следеше предишната бременност и много я харесвам, но така и не пусна часове за юли, звънях не знам колко пъти да питам. Но тази лекарка беше прекрасна - личеше си, че много си разбира, постоянно обясняваше, показваше, мереше. Измести ми термина с 6дни, сега е за 20.01, бебето от началото си вървеше със седмица напред, тя каза, че сега го мести и повече няма да се пипа, дори да дръпне още. Следобеда казахме на дъщеря ни, тя е почти на 6г, много се зарадва и изненада, цяла вечер измисля какви ли не имена за братчето, на герои от Хари Потър или Пипи, или какви ли не още. Grinning Взе и да ми гали корема вече, но нетърпението ще я хване в един момент, то си има половин година, докато го гушне братчето, живи и здрави.

И така изписаха ми Аспирин протект заради леко повишен Д-димер. 0.7 стойност ми е , а трябва да е до 0.3. Гледам разни таблици и тази стойност я дават нормална за този период. Много ме е страх да го започна. Може ли да стане нещо, ако го започна, а всъщност да нямам нужда от него? Пие ли го някоя от вас и защо ви е изписан? Още не съм го купила, страхувам се.
Разпитах я подробно за Аспирин протект, видя ми и мутациите и изследванията на коагулация и според нея изобщо няма смисъл да го пия, но както искам-нямало да ми навреди. Каза,че това са нискорискови мутации, че сигурно всеки втори, ако се изследва ще ги има, а и не съм имала проблеми с предишната бременност, кръвотока сега изглежда ок и така. За изследванията за коагулация ми каза, че реално няма смисъл да правя, ако съм на Аспирин - те се правят, ако има нужда от инжекционен антикоагулант, т.е според нея Аспиринът не ми се е отразил нито на Д-димера, нито на протромбиновото време, фибринолизата и тн. Защото аз я питах все пак, ако реша да го спра има ли как за мое спокойствие да пускам от време на време нещо, ама доколкото я разбрах - не. Обясняваше, че се отразява на тромбоцитите, но като я питах - от Пкк ли пак, каза не, хах. Та, общо взето я разбрах, че няма какво да следя... Кръвотокът изглеждаше много добре, но пък аз сега го пия, та съвсем се обърках какво да правя. Според нея не се е отразил. За Д-димера каза, че наистина е напълно нормално да се качва при бременност, обясни ми защо и че това не е причина да се дава Аспирин, ако е в границите за бременни. Та, освен наистина отиди на още едно мнение, за да си решиш какво да правиш. Аз сега не смея да го спра като съм го почнала, ама и не ми се пие излишно, тааа, си блъскам главата, все да има нещо, дето да го мисля,няма как. Grinning

# 647
  • Мнения: 594
На мен вчера ми мина феталната, всичко е наред с човечето, много ми олекна! Heart Бях при д-р Димитрова в Марковс, исках при Чавеева в Щерев,защото ми следеше предишната бременност и много я харесвам, но така и не пусна часове за юли, звънях не знам колко пъти да питам. Но тази лекарка беше прекрасна - личеше си, че много си разбира, постоянно обясняваше, показваше, мереше. Измести ми термина с 6дни, сега е за 20.01, бебето от началото си вървеше със седмица напред, тя каза, че сега го мести и повече няма да се пипа, дори да дръпне още. Следобеда казахме на дъщеря ни, тя е почти на 6г, много се зарадва и изненада, цяла вечер измисля какви ли не имена за братчето, на герои от Хари Потър или Пипи, или какви ли не още. Grinning Взе и да ми гали корема вече, но нетърпението ще я хване в един момент, то си има половин година, докато го гушне братчето, живи и здрави.

И така изписаха ми Аспирин протект заради леко повишен Д-димер. 0.7 стойност ми е , а трябва да е до 0.3. Гледам разни таблици и тази стойност я дават нормална за този период. Много ме е страх да го започна. Може ли да стане нещо, ако го започна, а всъщност да нямам нужда от него? Пие ли го някоя от вас и защо ви е изписан? Още не съм го купила, страхувам се.
Разпитах я подробно за Аспирин протект, видя ми и мутациите и изследванията на коагулация и според нея изобщо няма смисъл да го пия, но както искам-нямало да ми навреди. Каза,че това са нискорискови мутации, че сигурно всеки втори, ако се изследва ще ги има, а и не съм имала проблеми с предишната бременност, кръвотока сега изглежда ок и така. За изследванията за коагулация ми каза, че реално няма смисъл да правя, ако съм на Аспирин - те се правят, ако има нужда от инжекционен антикоагулант, т.е според нея Аспиринът не ми се е отразил нито на Д-димера, нито на протромбиновото време, фибринолизата и тн. Защото аз я питах все пак, ако реша да го спра има ли как за мое спокойствие да пускам от време на време нещо, ама доколкото я разбрах - не. Обясняваше, че се отразява на тромбоцитите, но като я питах - от Пкк ли пак, каза не, хах. Та, общо взето я разбрах, че няма какво да следя... Кръвотокът изглеждаше много добре, но пък аз сега го пия, та съвсем се обърках какво да правя. Според нея не се е отразил. За Д-димера каза, че наистина е напълно нормално да се качва при бременност, обясни ми защо и че това не е причина да се дава Аспирин, ако е в границите за бременни. Та, освен наистина отиди на още едно мнение, за да си решиш какво да правиш. Аз сега не смея да го спра като съм го почнала, ама и не ми се пие излишно, тааа, си блъскам главата, все да има нещо, дето да го мисля,няма как. Grinning

Еха, много яко е минал прегледа:)
Така да нявам търпение и аз!

Какви са ти мутациите.
На мен порсто ми каза адски сходни неща, лекарката и затова ми стана интересно.

# 648
  • Мнения: 5 075
По принцип хематолозите препоръчват да се следи д димера, фибриноген и аптт без значение дали си на терапия или не. Тези показатели показват колко е сгъстена кръвта. За бременни си има отделни стойности от тези в лабораторията. Не е нужно да имаш някакви рискови мутации, всеки може да ги следи за свое спокойствие .

# 649
  • Мнения: 594
По принцип хематолозите препоръчват да се следи д димера, фибриноген и аптт без значение дали си на терапия или не. Тези показатели показват колко е сгъстена кръвта. За бременни си има отделни стойности от тези в лабораторията. Не е нужно да имаш някакви рискови мутации, всеки може да ги следи за свое спокойствие .

Обаче аз сега ходих при хематолог, от тука препоръчан. Тя ми каза, че няма ниаква нужда да ги следя, особено пък често. Тук там можело ако искам, но ако има някакви промени, то вече ще покажат, че нешо се е случило и ще е късно.
Предишния обаче ми каза, да ги пускам нон стоп на 2 седмици (както и правех) и следим. Обаче тогава (без терапия) стойностите ми бяха перфектни, че даже към много разредена ми беше кръвта.
Сега ми каза лекаря пък, че терапия трябва да има без никакъв оглед коагулацията и изследванията, просто профилактично.

Аз като ви казвам, че ко ида на още един лекар ще се разрева!
Но ще ходя таман на 3ма, с феталната морфология. Стискайте ми палци...

# 650
  • Мнения: 347
Pai - хетерозигот
ACE I/D - хомозигот
Фактор XIII - хетерозигот
MTHFR единия ген - хетерозигот - но той няма общо с коагулацията.
Високо рисковите са ми нормални - Factor V Leiden, Prothrombin

Иначе, да, супер доволна съм от прегледа,човече 6 и нещо см от главата до дупето, а му видя какво ли не, ребра, разни маркери за проблеми със сърцето, пръстчетата му брои, изобщо, страшно подробно и съм много доволна. Мисля и за втората да си запазя при тази лекарка, не я знаех досега, но беше много добре всичко. Включително начинът, по който говореше, тип успокоително и че "супер си бебе, браво, как хубаво си застанало в профил", изобщо, мереше и си вършеше работата, докато ни обясняваше, а не да седим и чакаме, а тя да си оглежда и накрая да каже - всичко е наред. Искаше да ми погледне и тестовете от пренаталния, за да види там някаква фракция, каза, че е идеална.

На мен вчера ми мина феталната, всичко е наред с човечето, много ми олекна! Heart Бях при д-р Димитрова в Марковс, исках при Чавеева в Щерев,защото ми следеше предишната бременност и много я харесвам, но така и не пусна часове за юли, звънях не знам колко пъти да питам. Но тази лекарка беше прекрасна - личеше си, че много си разбира, постоянно обясняваше, показваше, мереше. Измести ми термина с 6дни, сега е за 20.01, бебето от началото си вървеше със седмица напред, тя каза, че сега го мести и повече няма да се пипа, дори да дръпне още. Следобеда казахме на дъщеря ни, тя е почти на 6г, много се зарадва и изненада, цяла вечер измисля какви ли не имена за братчето, на герои от Хари Потър или Пипи, или какви ли не още. Grinning Взе и да ми гали корема вече, но нетърпението ще я хване в един момент, то си има половин година, докато го гушне братчето, живи и здрави.

И така изписаха ми Аспирин протект заради леко повишен Д-димер. 0.7 стойност ми е , а трябва да е до 0.3. Гледам разни таблици и тази стойност я дават нормална за този период. Много ме е страх да го започна. Може ли да стане нещо, ако го започна, а всъщност да нямам нужда от него? Пие ли го някоя от вас и защо ви е изписан? Още не съм го купила, страхувам се.
Разпитах я подробно за Аспирин протект, видя ми и мутациите и изследванията на коагулация и според нея изобщо няма смисъл да го пия, но както искам-нямало да ми навреди. Каза,че това са нискорискови мутации, че сигурно всеки втори, ако се изследва ще ги има, а и не съм имала проблеми с предишната бременност, кръвотока сега изглежда ок и така. За изследванията за коагулация ми каза, че реално няма смисъл да правя, ако съм на Аспирин - те се правят, ако има нужда от инжекционен антикоагулант, т.е според нея Аспиринът не ми се е отразил нито на Д-димера, нито на протромбиновото време, фибринолизата и тн. Защото аз я питах все пак, ако реша да го спра има ли как за мое спокойствие да пускам от време на време нещо, ама доколкото я разбрах - не. Обясняваше, че се отразява на тромбоцитите, но като я питах - от Пкк ли пак, каза не, хах. Та, общо взето я разбрах, че няма какво да следя... Кръвотокът изглеждаше много добре, но пък аз сега го пия, та съвсем се обърках какво да правя. Според нея не се е отразил. За Д-димера каза, че наистина е напълно нормално да се качва при бременност, обясни ми защо и че това не е причина да се дава Аспирин, ако е в границите за бременни. Та, освен наистина отиди на още едно мнение, за да си решиш какво да правиш. Аз сега не смея да го спра като съм го почнала, ама и не ми се пие излишно, тааа, си блъскам главата, все да има нещо, дето да го мисля,няма как. Grinning

Еха, много яко е минал прегледа:)
Така да нявам търпение и аз!

Какви са ти мутациите.
На мен порсто ми каза адски сходни неща, лекарката и затова ми стана интересно.

# 651
  • Мнения: 478
Devya, колко % е фракцията на ДНК на пренаталния тест при вас?

# 652
  • Мнения: 1 846
Тази Фракция не означаваше ли колко процента е кръвта на бебето и май трябва да е над 5...сега като прочетох теми назад,дори срещам момичета на които са звънели от лабораторията  да ходят пак да дават кръв,защото е била ниска фракцията

# 653
  • Мнения: 347
Devya, колко % е фракцията на ДНК на пренаталния тест при вас?
11.65
Сега сърчнах какво е, изобщо не се бях интересувала. Значи реално просто трябва да е над граница, за да е достоверен резултатът, затова е погледнала.

# 654
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Момичета да попитам някоя от вас дали е намирала тези . Обиколих 4аптеки и казаха,че вече нямали внос. АГ ми ги изписа за болки в кръста и ниско в стомаха,чудя се да му пиша ли да ги замени с други и дали да ги приемам понеже тези болки изчезнаха,а той ми каза при болка
Това е магнерот. Аз го пия от малко повече от месец. Намира се, но трудно. Може да го замениш с магнерич, който го има навсякъде.

# 655
  • Мнения: 347
Момичета да попитам някоя от вас дали е намирала тези . Обиколих 4аптеки и казаха,че вече нямали внос. АГ ми ги изписа за болки в кръста и ниско в стомаха,чудя се да му пиша ли да ги замени с други и дали да ги приемам понеже тези болки изчезнаха,а той ми каза при болка
Това е магнерот. Аз го пия от малко повече от месец. Намира се, но трудно. Може да го замениш с магнерич, който го има навсякъде.
Аз сега виждам този въпрос. Може да вземеш и други форми на магнезий, аз съм пила хелатиран - бисглицинат на Doctor's Best, както и на същата марка малат. Малатът е за хора с по-нисък кортизол, но надали сега знаеш какъв ти е. Той е по-ободряващ и се пие през деня, докато бисглицинатът вечер. Но ако си с нисък кортизол пък той може още да го смъкне..Последно на мен ендокриноложката ми каза цитрат и го купих, но после четох кофти неща за него и пих само седмица и пак си минах на бисглицината. От два дни с него повече успявам да спя, че от началото на бременността нон-стоп разкъсан сън, будене в 4 и не мога да заспя до 6, имам някакъв проблем с кортизоловия ритъм явно, последно съм изследвала миналата година и уж беше ок, ама сега не знам, особено и след ковид. Иначе тя е ок и с Магнерота, но аз не съм много - реално вътре има малко магнезий и доста пълнители. Пише 500, но вижте вътре в състава реалното количество. Магнеротът иначе става за хора с нисък кортизол.

# 656
  • Мнения: 1 846
Момичета подува ли ви се много корема..аз въпреки,че си ходя редовно по голяма нужда се подувам ужасно...все едно някой ме е помпил с помпа...имам чувството,че ще се пръсна...чак започва да ме боли над пъпа и отстрани...сигурно червата...то такова напрежение...чак като дишам ми е дискомфортно...изглеждам като бременна в 5-6 месец...
И за бонус след прекаран ковид преди 2 години си имам една междуребрена невралгия и от двете страни,като ме болят ребрата ниско долу...последните ребра...сега така се е обострила тази невралгия и всички проблеми които има с гръбнака...още от сега...вас болят ли ви кръст,гръб...а за таза да не си говорим как ме боли....

# 657
  • Мнения: 84
Здравейте, мина моята фетална. Всичко изглежда наред с бебка. Не правих БХС, тъй като пуснах пренатален и ми казаха, че няма нужда от БХС.  Момиченце  🩷. Термин от феталната 25.01, а от моята АГ 27.01., не знам кой от двата ще гледаме занапред. Успех на всички!

# 658
  • Мнения: 106
Момичета подува ли ви се много корема..аз въпреки,че си ходя редовно по голяма нужда се подувам ужасно...все едно някой ме е помпил с помпа...имам чувството,че ще се пръсна...чак започва да ме боли над пъпа и отстрани...сигурно червата...то такова напрежение...чак като дишам ми е дискомфортно...изглеждам като бременна в 5-6 месец...
И за бонус след прекаран ковид преди 2 години си имам една междуребрена невралгия и от двете страни,като ме болят ребрата ниско долу...последните ребра...сега така се е обострила тази невралгия и всички проблеми които има с гръбнака...още от сега...вас болят ли ви кръст,гръб...а за таза да не си говорим как ме боли....
Прекрасно те разбирам… аз, освен че съм като балон, имам и болки все едно съм стискала цял ден, а току що съм излезнала от тоалетната, например.. АГ ми каза, че в жегите тези подувания са съвсем нормални, трябва да пием мноооого вода и при такива болки аз лично си полягвам, както и във всеки друг къде удобен, къде не момент 😁

# 659
  • София
  • Мнения: 502
Момичета подува ли ви се много корема..аз въпреки,че си ходя редовно по голяма нужда се подувам ужасно...все едно някой ме е помпил с помпа...имам чувството,че ще се пръсна...чак започва да ме боли над пъпа и отстрани...сигурно червата...то такова напрежение...чак като дишам ми е дискомфортно...изглеждам като бременна в 5-6 месец...
И за бонус след прекаран ковид преди 2 години си имам една междуребрена невралгия и от двете страни,като ме болят ребрата ниско долу...последните ребра...сега така се е обострила тази невралгия и всички проблеми които има с гръбнака...още от сега...вас болят ли ви кръст,гръб...а за таза да не си говорим как ме боли....
И на мен ми се подува. Сутрин е ок, но след закуска се започва....все едно съм се наляла с вода. Иначе болки нямам, но изпитвам дискомфорт ако лежа на една страна и се обърна на другата, като лек бодеж.

Общи условия

Активация на акаунт