Онлайн консултации с ортопед - задайте въпрос на д-р Росен Георгиев

  • 27 865
  • 288
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 130
Здравейте, имам "нарушени" сухожилия на рамото и възпален бицепс. Препоръчаха ми операция. Това единственият начин за лечение ли е при подобни проблеми?
Предварително благодаря за отговора
Здравейте, благодаря за въпроса.
Нека да започнем от това какви изследвания са правени? Какви са ви оплакванията?
Взимането на решение за операция трябва да е на базата на ЯМР, какви са ви оплакванията, от колко време са?
Приложете ЯМР и ни разкажете повече за вашите оплаквания.

С уважение:
Д-р Георгиев
www.beta-clinic.com
info@beta-clinic.com

Последна редакция: нд, 17 дек 2023, 09:52 от Рaдост

# 121
  • Мнения: 130
Здравейте,

Имам детенце на 2г и 2м. Има изключително широки крачета и висок свод. Виждам и как ходилото се изкривява някак навътре, когато стъпва. Налага се да носим обувки с номер - два по-големи, за да можем въобще да ги обуем.

Аз, майка ми и баба ми сме с плоскостъпие и изпъкнали кокалчета на палците.

Водих детето при ортопед, но той още с влизането ми се подигра, че водя такова малко дете. Каза, че до 12 годишна възраст крачето се оформя. Погледна само от разстояние (от бюрото си) как стъпва детето на босо и каза, че нищо му няма. Дано е прав!

Все пак моля и за вашето мнение. На каква най-ранна възраст може да се направи преглед и да се вземат мерки, за да се избегне плоскостъпие и изпъкнало кокалче?

И има ли нещо, с което мога да помогна в домашни условия, някакви упражнения? Едно време ми казваха да търкалям с ходило по земята стъклена бутилка....

За съжаление не мога дори да оставя детето да ходи босо вкъщи. Под нас не живии никой и подът е ужасно студен.

Можете ли да препоръчате марка обувки? Купих от  специализиран магазин такива за босо ходене. Достатъчно широки встрани, но на височина тесни и оставяха сериозни отпечатъци върху пръстите и свода.

Извинявам се за дългия пост.
Приемам всякакви препоръки.

Здравейте, благодаря за въпроса.
До 5-6-год. възраст има т.н. физиологично плоскостъпие, поради това не се препоръчват ортопедични стелки и други специфични неща. Преглед може да направи по всяко време! Има състояния, при които се надвишава физиологичното плоскостъпие и нуждата от специални упражнения.
Има хубави ортопедични обувки за тази възраст, можете да видите Биомеханикс.

С уважение:
Д-р Георгиев
www.beta-clinic.com
info@beta-clinic.com

Последна редакция: нд, 17 дек 2023, 09:53 от Рaдост

# 122
  • Мнения: 141
Много Ви благодаря!

# 123
  • Мнения: 2
Здравейте д-р Георгиев! Дъщеря ми на 10 години си пресрещна палеца на ръката. Пръста посиня и имаше известна болка, но след около две седмици болката и синината отмина и остана едно леко подуване между първата и втората фаланга на палеца, там където е като възглавничка на пръста. Движи си пръста добре, няма болка, но това леко подуване ме притеснява. Моля за съвет. Благодаря !

# 124
  • Мнения: 2
Здравейте,
Сина ми си счупи хумеруса,обаче има разстояние между лакътна става,това нормално ли е

# 125
  • Мнения: 130
Здравейте д-р Георгиев! Дъщеря ми на 10 години си пресрещна палеца на ръката. Пръста посиня и имаше известна болка, но след около две седмици болката и синината отмина и остана едно леко подуване между първата и втората фаланга на палеца, там където е като възглавничка на пръста. Движи си пръста добре, няма болка, но това леко подуване ме притеснява. Моля за съвет. Благодаря !

Здравейте, благодаря за въпроса.

Подуването е част от травмата. Тук по-важното е, че болката е отминала след няколко дни и отокът ще премине.

Препоръка:
- Да не се натоварва
- Да се пази от нови травми

С уважение:
Д-р Георгиев
www.beta-clinic.com
info@beta-clinic.com

Последна редакция: чт, 28 дек 2023, 11:00 от Рaдост

# 126
  • Мнения: 130
Здравейте,
Сина ми си счупи хумеруса,обаче има разстояние между лакътна става,това нормално ли е

Здравейте, благодаря за въпроса.

Всяка става има някакво разстояние, което се образува от костите. Също така тази дистанция зависи от проекцията, в която е направена.
Може ли да покажете снимката без кръговете.

С уважение:
Д-р Георгиев
www.beta-clinic.com
info@beta-clinic.com

Последна редакция: чт, 28 дек 2023, 11:01 от Рaдост

# 127
  • Мнения: 2





Операцията беше на 02.11, махнаха иглите на 04.12 без упойка и без шевове .В момента ходи на физиотерапия и все още ръката не може да я държи напълно изпъната,предполагам че трябва още време.Изпъва я до 80%/90% .
Това отстояние от какво се получава? Възможно ли е забавяне в растежа или е някакво изваждане,което има нужда от наместване.Болка няма.
Благодаря

# 128
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 343
Здравейте, д-р Георгиев.
Имам следния проблем - от около година имам доста изразен оток под дясното коляно. От време на време ме боли,  боли ме въобще около и под коляното, както и болка надолу по костта отпред. На рентгенова снимка няма изменения, всичко е нормално. Правен ми е ЯМР на поясен отдел, от който се установи: Начална дегенеративна ставна и дискова болест на гръбначния стълб от спондилозен и остеохондрозен тип. Дискова протрузия на ниво L5-S1.
Болките и отокът не се повлияха от Флостерон, Дипрофос, Фенаксон, Нейраксин, Ауксилен. Това ми е изписвано във времето, но без никаква полза и никакво подобрение.
Вече ми се подуват доста сериозно и глезените на двата крака.
Според ортопеда, който посетих последно през месец октомври, единствено операция на дисковата херния може да ми помогне.
Възможно ли е проблемите с краката да са свързани с дисковата херния и шиповете на кръста? Евентуално какво лечение или операция бихте предложили?
Благодаря!

# 129
  • Мнения: 1 794
Д-р Георгиев, бихте ли посъветвали какво да правя при плантарен фасцит. Почти шест месеца е без подобрение, предпочитам да не слагам инжекции, купих си това за масажиране, но засега подобрение, няма.
Скрит текст:

# 130
  • Мнения: 779
Здравейте, дъщеря ми е на 3 години и 4 месеца. Забелязах, че подметката на обувките й се е изтрила накриво на петите от външната страна. Трябва ли да посетим ортопед?
Благодаря за отделеното време!

# 131
  • Мнения: 130





Операцията беше на 02.11, махнаха иглите на 04.12 без упойка и без шевове .В момента ходи на физиотерапия и все още ръката не може да я държи напълно изпъната,предполагам че трябва още време.Изпъва я до 80%/90% .
Това отстояние от какво се получава? Възможно ли е забавяне в растежа или е някакво изваждане,което има нужда от наместване.Болка няма.
Благодаря
Здравейте, благодаря за снимките!

Ограничената екстензия в голям процент се дължи на обездвижването на лакътната става за периода от 28 дни и  на фрактурата. Не би трябвало да се набюдава забавяне на растежа и нова наместване. Посещавайте рехабилитация и трябва да се достигне до пълен обем на движения.

С уважение
д-р Георгиев

# 132
  • Мнения: 130
Здравейте, д-р Георгиев.
Имам следния проблем - от около година имам доста изразен оток под дясното коляно. От време на време ме боли,  боли ме въобще около и под коляното, както и болка надолу по костта отпред. На рентгенова снимка няма изменения, всичко е нормално. Правен ми е ЯМР на поясен отдел, от който се установи: Начална дегенеративна ставна и дискова болест на гръбначния стълб от спондилозен и остеохондрозен тип. Дискова протрузия на ниво L5-S1.
Болките и отокът не се повлияха от Флостерон, Дипрофос, Фенаксон, Нейраксин, Ауксилен. Това ми е изписвано във времето, но без никаква полза и никакво подобрение.
Вече ми се подуват доста сериозно и глезените на двата крака.
Според ортопеда, който посетих последно през месец октомври, единствено операция на дисковата херния може да ми помогне.
Възможно ли е проблемите с краката да са свързани с дисковата херния и шиповете на кръста? Евентуално какво лечение или операция бихте предложили?
Благодаря!

Здравейте, благодаря за въпроса!

Болките в коленните стави е възможно да са провокирани от дискова херния. Това, на което трябва да се обърне внимание, е откъде е този оток!
Препоръки:
Pushpin Да се направи повторен преглед.
Pushpin Да се назначи по преценка ЯМР на засегната става.
Pushpin Ако е нямало никакъв резултат от Флостерон, Дипрофос, най- вероятно проблемът не идва от посочената дискова херния. Това са препарата, които добре повлияват начални стадии на дискова херния.
Pushpin Също така направете и кръвни изследвания: ПКК, СУЕ, CRP, ревматоиден фактор, Вит Д.

Можете да се свържете с мен, ще Ви съдействам.

С уважение:
Д-р Георгиев
www.beta-clinic.com
0878923199

Последна редакция: вт, 02 яну 2024, 12:37 от Рaдост

# 133
  • Мнения: 130
Д-р Георгиев, бихте ли посъветвали какво да правя при плантарен фасцит. Почти шест месеца е без подобрение, предпочитам да не слагам инжекции, купих си това за масажиране, но засега подобрение, няма.
Скрит текст:

Здравейте, благодаря за въпроса!
Това състояние е едно от най- често срещаните причини за болки в ходилата. Може да се дължи на пренатоварване, травми и други.

Можете да пробвате следните неща:

    - починете и вдигнете крака си нависоко, когато можете
   - поставете пакет с лед (или торба със замразен грах) в кърпа върху болезнената област за до 20 минути на всеки 2 до 3 часа
    - носете обувки с омекотени токчета и добра опора на свода
    - използвайте ортопедични стелки или подложки за петата в обувките си
    - посетете физиотерапия
    - приемайте болкоуспокояващи като парацетамол и ибупрофен
Можете да видите още по темата : https://beta-clinic.com/%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b0%d1% … 1%86%d0%b8%d1%82/



С уважение
Д-р Георгиев

Последна редакция: вт, 02 яну 2024, 12:38 от Рaдост

# 134
  • Мнения: 130
Здравейте, дъщеря ми е на 3 години и 4 месеца. Забелязах, че подметката на обувките й се е изтрила накриво на петите от външната страна. Трябва ли да посетим ортопед?
Благодаря за отделеното време!

Здравейте, благодаря за въпроса!

До 5-6-годишна възраст децата имат т.н. физиологично плоскостъпие , което най- често не налага използването на стелки.
Да, можете да посетите ортопед, за да прецени дали е необходимо да ви насочи към рехабилитация за упражнения при плоскостъпие.

С уважение
д-р Георгиев

Последна редакция: вт, 02 яну 2024, 12:39 от Рaдост

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт