Етажна собственост – такава, каквато си я направим. Тема № 12

  • 33 996
  • 826
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 18 429
Ми аз мисля, че съседите се надяват някакси да ги разкара... (И не ги упреквам, особено щом има и агресивни кучета)

# 751
  • Мнения: 69 360
Ще подскажа - чл.185 и следващите от ЗУТ...регулират какво може, и какво не, да се прави в сграда в режим на ЕС....
Плочата е обща част според чл.38 Закон за собствеността....

# 752
  • Мнения: 2 092
Ето това е мокрото в момента. Не са го измислили добре... Какво е възможно в тази ситуация?

# 753
  • Мнения: 69 360
Вижте в темите за бани ,  за обзавеждане...

# 754
  • Мнения: 11 936
Ето това е мокрото в момента. Не са го измислили добре... Какво е възможно в тази ситуация?

Скрит текст:
Водата над контакта ли е? -не се вижда добре на снимката. Ако е така, не е добре работата и поне контактът трябва да се измести. Не е добре и пералнята да затапи контакта.

Разгледах пак. Това в дъното било котлето. Къде ще се сложи пералнята....много тясно ми се вижда.

# 755
  • Бургас
  • Мнения: 1 733
за да увеличиш Ctrl и + едновременно

# 756
  • Мнения: 11 936
за да увеличиш Ctrl и + едновременно
Благодаря. Добре се оправям с компютрите Simple Smile Просто в момента гледам на  един мини-лаптоп Simple Smile От зрението е Sweat Smile

# 757
  • Мнения: 2 092

Ето това е мокрото в момента. Не са го измислили добре... Какво е възможно в тази ситуация?

Скрит текст:
Водата над контакта ли е? -не се вижда добре на снимката. Ако е така, не е добре работата и поне контактът трябва да се измести. Не е добре и пералнята да затапи контакта.

Разгледах пак. Това в дъното било котлето. Къде ще се сложи пералнята....много тясно ми се вижда.

Тясно е, недомислено е. Двете машини пералня и сушилня ще се слагат пред котлето, което е фиксирано, и ще се вадят при нужда. Изводите за водите според мен са много високо, май и те ще се преработват. Контактите също. Охх!
Тета, пиша тук с оглед на законноста.

# 758
  • Мнения: 69 360
Въпросът касае ЗУТ, не ЗУЕС.
За това е извън темата.

Иначе като видях снимката  ...за мен подов сифон не е нужен.
Слагаш си пералнята, бойлер горе ли е  предвиден? Мивка ..защо?

При сестра ми мокрото е като стая/баня широка като розмери, има пералня и мивка до нея, на мивката накой мие зъби ако банята е заета  преплаква се нещо на ръка, и това е...
Но твоето е тясно, не виждам кой ще се муши да си мии зъбите там, не виждам и има ли място....това е въпрос на обзавеждане, и не е по тази тема.

# 759
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 398
...

Тясно е, недомислено е. Двете машини пералня и сушилня ще се слагат пред котлето, което е фиксирано, и ще се вадят при нужда. Изводите за водите според мен са много високо, май и те ще се преработват. Контактите също. Охх!
Тета, пиша тук с оглед на законноста.

щом няма сифон не е мокро, а сухо помещение. имаме такива и в трите апартамента, не с тези размери и геометрия.
остави си пералнята (може и сушилнята) в кухнята, а това използвай за дрешник.
ще имаш свободен и бърз достъп до котлето при нужда и мноооого място за всичките натурии, които се събират в една къща.

сифон не е редно да правиш.

# 760
  • Мнения: 11 936
Скрит текст:

Ето това е мокрото в момента. Не са го измислили добре... Какво е възможно в тази ситуация?

Скрит текст:
Водата над контакта ли е? -не се вижда добре на снимката. Ако е така, не е добре работата и поне контактът трябва да се измести. Не е добре и пералнята да затапи контакта.

Разгледах пак. Това в дъното било котлето. Къде ще се сложи пералнята....много тясно ми се вижда.
Тясно е, недомислено е. Двете машини пералня и сушилня ще се слагат пред котлето, което е фиксирано, и ще се вадят при нужда. Изводите за водите според мен са много високо, май и те ще се преработват. Контактите също. Охх!
Тета, пиша тук с оглед на законноста.
Колко е широко/тясно това помещение? Ще може ли човек да застане пред  уредите и изобщо вратите им ще могат ли да се отварят нормално? Това помещение изобщо не е подходящо, според мен. Наистина, за дрешник или склад/килер би било по-подходящо.
Относно изводите за водите, ако все пак сложите там уреди: изводът за мръсната вода трябва да е по-височко - от 60 см до 1метър над пода.

Последна редакция: чт, 15 фев 2024, 08:50 от petiaivanov

# 761
  • Мнения: 79

Ето това е мокрото в момента. Не са го измислили добре... Какво е възможно в тази ситуация?

Скрит текст:
Водата над контакта ли е? -не се вижда добре на снимката. Ако е така, не е добре работата и поне контактът трябва да се измести. Не е добре и пералнята да затапи контакта.

Разгледах пак. Това в дъното било котлето. Къде ще се сложи пералнята....много тясно ми се вижда.

Тясно е, недомислено е. Двете машини пералня и сушилня ще се слагат пред котлето, което е фиксирано, и ще се вадят при нужда. Изводите за водите според мен са много високо, май и те ще се преработват. Контактите също. Охх!
Тета, пиша тук с оглед на законноста.
колко е широко помещението? Също така за канал не е нужно да се копае плочата. Над плочата има замазка все пак. Колко е дебела и тя?  Ако искате ми пишете на лично и ми пратете ако има скица. Мога да помисля да визуализирам нещо.

# 762
  • Мнения: 11 936
Контактът трябва да се премести над нивото на водата. Трябва и да е лесно достъпен. Нещо такова:
Скрит текст:

# 763
  • Мнения: 13 612
До котлето трябва да има постоянен достъп и не е добре да отзад, просто се обади на доставчика и срещу заплащане ще ти го преместят нагоре или в страни.
Ти имаш да изграждаш вътрешни инсталации, не правиш преустройство, това не става със съвети във форум. Щом е на шпакловка и замазка за водата ще ти трябва водопроводчик и за баня и за кухня и за това помещения, всеки майстор след това ще иска инсталацията да е изградена, за да влезе да работи.
Ако не си уверена, намери някой близък, който нещо поразбира от ремонти да е с теб, когато говориш с водопроводчик, електротехник и т.н.
Първо си изгради идеята какво и как точно искаш да стане.
Някои неща дори и да ти се сторят скъпи в момента да ги направиш, не си пести от удобството и разумното решение, защото след това се правят по-трудно и ще се сблъскваш ежедневно.

# 764
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 398
сифон/канал не може да направи само защото силно желае.
отдолу са помещения с други (немокри) цели.
всеки може да визуализира колкото си иска, но нито е редно, нито е законно.
това, че още е в строеж не го прави по-законно. има си планове, има си разрешения... такива промени не се правят от въздуха.
представяте ли си над вашата спалня примерно съседите да си направят мръсен канал?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт