На море в Гърция 2023 - III

  • 49 009
  • 785
  •   1
Отговори
# 720
  • Sofia
  • Мнения: 408
Здравейте,  набързо резервирах апартамент за началото на септември в Неи Пори по препоръка на колега. За пръв път ще почиваме в Гърция, изчетох двете последни теми и ми беше много полезна информацията. Нямаше обаче отзиви за това място. Моля за препоръка за добри заведения, плаж и какво можем да видим за 7 дни. Попаднах и на мнение, че с инвалиден европейски талон може да се ползва инвалидно място за паркиране и освобождаване от тол-такси, но в нета не намерих такова инфо. Ще съм благодарна за всякакви насоки и препоръки за мястото, както и за

# 721
  • Мнения: 17
А защо не пробвате Ситония, той е много живописен, ако не се навирате в Кариди бийч и прочее популярности, със сигурност има места, които не са пренаселени и спокойни.
В Торони например като бях, хотелчето беше на самия плаж на входа на градчето и беше по-скоро изолирано, ако искаш да се разхождаш, не е проблем по алеята да стигнеш до градчето, но иначе в никакъв случай не си в гмежта.
Mosquita, може ли линк към това хотелче? Все попадам на едни неподходящи в Торони ... 😒

# 722
  • Сф
  • Мнения: 10 829
Знае ли някой какво се случва с намаленията на семейни фериботни билети от август?Цъкам си ферихопъра,но цените не мърдат...
Мога да питам тия дни. Аз съм с ферибота. Но какво представляват тези семейни билети? За 3,4 човека? Family tickets се казват, така ли?
Ще питам за намаление. Аз съм с намаление , но ползвам инвалидна карта. Ще спретна и едно пътеписче, но няма да е сега ,че сме гроги. Ние тръгнахме без път и посока почти, без резервация. Е, на Скопелос сме. Оп, мм се върна, отиде да паркира..айде чукнал колата ..това ще е проблем - паркирането. Но .още не сме се и ориентирали съвсем. Черпя малко Скиатос.

И Скопелос

# 723
  • Мнения: 2 605
Здравейте и благодаря за препоръките, спряхме се на Никити. Много малко обяви имаше за Северна Гърция и и неусетно стигнахме в избора до Халкидики. После видях Агио плажа и нямаше как да го подмина Simple Smile  А и другите наоколо изглеждат на снимките супер!

Последна редакция: нд, 06 авг 2023, 21:48 от Elsi86

# 724
  • Мнения: 1 668
Никити миналата седмица беше ужас нагъчкано, хора, светофара с километър два опашка. Едва се случваше всичко, регулиране на движението, единия ден спря, защото имаше пожар.

# 725
  • Мнения: 12 476
А защо не пробвате Ситония, той е много живописен, ако не се навирате в Кариди бийч и прочее популярности, със сигурност има места, които не са пренаселени и спокойни.
В Торони например като бях, хотелчето беше на самия плаж на входа на градчето и беше по-скоро изолирано, ако искаш да се разхождаш, не е проблем по алеята да стигнеш до градчето, но иначе в никакъв случай не си в гмежта.
Mosquita, може ли линк към това хотелче? Все попадам на едни неподходящи в Торони ... 😒
Ето линк към мястото, няма го в букинг и разните подобни сайтове, така че трябва директно със собственика да се свържете
https://www.georgiadis-house.com/
Мястото му е разкошно, на самия плаж, плажът е с малко по- едър пясък, но на мен ми харесваше. Освен това то е така ситуирано, че на практика на тази част от плажа ходят само хората от хотелчето и беше много спокойно.

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 41 112
Момичета, някой ходил ли е до о. Кос? С прехвърляне в Атина предполагам се стига най-лесно...?

# 727
  • Мнения: 43
Здравейте, не съм била досега в Гърция и искам да попитам дали в хранителните магазини (по-скоро по-големите) има био/органик стоки. Интересуват ме основни хранителни продукти като плодове, зеленчуци, млечни, месо и яйца. А по пазарите? Планираме почивка в Гърция и храната ми е най-голямата грижа. По заведения не ходим, ще си готвим сами. Пакетирани храни можем да си вземем, но останалото трябва да го купуваме.

# 728
  • София
  • Мнения: 5 431
Здравейте, не съм била досега в Гърция и искам да попитам дали в хранителните магазини (по-скоро по-големите) има био/органик стоки. Интересуват ме основни хранителни продукти като плодове, зеленчуци, млечни, месо и яйца. А по пазарите? Планираме почивка в Гърция и храната ми е най-голямата грижа. По заведения не ходим, ще си готвим сами. Пакетирани храни можем да си вземем, но останалото трябва да го купуваме.

В големите супер маркети има щандове и стелажи с надписи био. Там има различни хранителни продукти.
По пазарите се предлага стока на която няма надпис био.
Гърция е развита държава и не знам как така храната ще ви бъде грижа.

# 729
  • Варна
  • Мнения: 3 971
ДА БЕ ДА , те 10 млн гърци умират от глад и недохранване
не знам колко е  био/органик  храната ама навсякъде е по вкусна
И КАТО КУПУВАМ РИБА ОТ ЛОДКАТА СЪС СИГУРНОСТ Е  био/органик

# 730
  • Мнения: 43
Живеем във Франция и там био отрасълът е много добре развит, навсякъде има био супермаркети с предимно локална продукция. Когато сме в БГ също сравнително лесно се снабдяваме с био храна и си мислех, че в Гърция няма да е проблем. НО не намирам био магазини, ферми и т.н. Може би не търся както трябва. Качеството на храната ни е изключително важно. Моля тези, които не могат да помогнат, просто да подминат питането ми.

# 731
  • Sofia
  • Мнения: 15 686
Гръцката храна е в пъти по-качествена от българската, та щом нямате проблем с изхранването на родна почва (което е малко странно за човек с високи претенции), съм сигурна, че и в южната ни съседка няма да срещнете затруднения. Simple Smile

# 732
  • София
  • Мнения: 14 951
Проверете си кога е местният пазар в мястото, където ще сте и оттам може да пазарувате. Но на продукцията, както и на българските пазари, няма етикети еко/био, та е Божа работа какво ще си купите. Но пък е вкусно и натурално.
В големите магазини има био щандове.

# 733
  • Мнения: 29
Здравейте! Планираме почивка в района на Пелопонес, интерес предивзика потънали град Павлопетри. Има ли организирани гурмакания, трябва ли да имаш собствена екипировка? Някой посещавал ли го е?
Нощувките ни са в района на Леонидио. Кои плажове бихте препоръчали? Любители сме на по неурбанизирани плажове.

# 734
  • Мнения: 11 329
Не съм чувала за организирани гмуркания и екипировка под наем, той е непосредствено до брега и всички ходят с шнорхел и плавници. Зоната е обозначена с цветни шамандури в морето и има информационни табели на брега. Като подготовка можете да изгледате филма на Би Би Си The City Beneath the Waves.

Имайте предвид, че пътят от Леонидио е почти 3 ч., планински и с много завои. В района на Леонидио, Тирос и Кипариси има плажове от посочения вид, но всички са с камъчета. Пясък само от другата страна на полуострова.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт