Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 67

  • 14 853
  • 745
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 32 592
Рекордьорка Grinning

Големи са нещастници. Ей, нищо няма да му плащаш, грабваш си пакета, даваш там пет лева и да си плаща той мързела.

# 661
  • Мнения: 28 110
Шарпи, каква е тази доставка 12 лева?!😵 То от чужбина съм получавала пратки с 2 пъти по-ниска доставка... Чакам с нетърпение да разбера какво ще ти обяснява...😡
Значи моите 30-40 повторения с пеперудката за краката биват. Аз правя по 60-80 и за ръцете обаче, но и моите крака/ръце не са тренирани като твоите.😃
Нани, веднъж така ми бяха "недоставили" багажа на летището. Преди ковид беше, та поне бързо го доставка след няколко дни и направо пред блока.😅 Обаче беше доста гадничко да се прибирам с малко дете вечерта вкъщи и всичките ми нормални дрехи и бельо в Пловдив да са опаковани😅- нямах домашни чехли и се наложи да ходя вкъщи със сандали😆, нямах паста и четка за зъби, въобще всякакви съвсем обикновени лични вещи ми бяха в куфара- е, гримове и разни други не толкова съществени и нужни неща бяха в чантата ми!😃 Добре че в ръчния багаж бяха важните принадлежности и дрехи на детето. А, да, първата вечер спах с някакви неудобни дрехи (жега беше на всичкото отгоре)- но или това, или дрехите от летището...🤣
Така, цял ден на парче торта и кафето с добавки, но вечерята беше солидна.😆 Голяма купа с таратор, печени гъби и пилешки дроб, салата от айсберг, краставица и 50 грама домат, както и нещо като чия сладолед с кайсиеви ядки, лешници, рикота, заквасена сметана, малко от една доза протеин (1/4 до 1/3- на око сипвах), цейлонска канела и малко вода. Добре се получи "сладоледът" да ви кажа. Разбърквах го няколко пъти, след като го прибрах в хладилника. Дроб и гъби (не си личи много кое какво е😅, но беше супер вкусно- мазнина, сол, разбъркване и сложих в загрята фурна за 20-25 минути):

Леденият деликатес в новата чашка😊:


Скрит текст:

 
Идеята ми дойде, докато си приготвях чия пудинга- рикотата ми беше леко замръзнала в хладилника на горния рафт (там е най-студено)- опитах я и се сетих за сладоледа с котидж сирене.🙂 Сега...без ядки или с по-фино смлени ще е по-добре, но и така ми хареса.😋
Тараторът и салатата не са нещо особено, та без снимка.
П. П. Потвърждавам, че колата на Шарпи вози много добре (то не е само до колата де)- два пъти съм я тествала вече.😊

Последна редакция: ср, 19 юли 2023, 00:07 от dolce miele

# 662
  • Мнения: 4 657
Долче, прекрасни чинии отново. Лично аз дроб не ям ( никакви вътрешности), но то пък хората си кльопат. Па за колата - ти си първата, която отлита с мен у София при евентуална сбирка.
Елора, естествено, че няма да му платя 12 лева, той само да ми се яви тоя...
Куфари и на мен са ми губили, много е неприятно, особено отивайки някъде . Оставаш по един гол гъз.
Лягам хора, едвам гледам, утре пак 😘

Последна редакция: ср, 19 юли 2023, 13:23 от sharpy

# 663
  • Мнения: 33 436
Шарпи, не им цепи басма на тия идиоти🤧

По отношение на храната, която си изяла, мозъка си прави тия майтапи. Понеже обича въглехидрати и ти увеличава апетита, за да хапнеш стабилно. То за това изобщо да не се яде, отколкото да се опита само с 1. Още не сме толкова врели и кипели в режима явно. Макар че понякога си слагам спирачки, но на морето не успях 😕

# 664
  • Мнения: 28 110
Шарпи, разбира се, не всеки яде дроб, просто наблегнах на това, че по този начин (във фурна или фрайър) и с минимални усилия се получават вкусотии.🙂 Иначе аз ям дроб само от две места- пилешки от Лидъл и свински от Кауфланд (свинският от К . витрина с обслужване, а пилешкият в Л. го има и охладен, и замразен). Другите не ми харесват, все имат жилки или нещо, което не ме устройва...
Имаш нужда от заслужена почивка тази нощ.🤗
Утре ще пиша защо се получава така с вгх и мозъка. От книгата на доктор Боз.

Последна редакция: ср, 19 юли 2023, 11:32 от dolce miele

# 665
  • София
  • Мнения: 319
Здравейте,пресъединих се към групата преди месец,чета Ви с удоволствие. Започнах режима от 30.06. за сега съм с -1.5 кг,но МЦ сега показва -1 кг. Confused .
Както и да е страхотни рецепти показвате,а торите........божествени!
Ако може да попитам  Елора къде се намира магазина за кафе в Дружба?

# 666
  • Мнения: 32 592
Ох, тази жена ще трябва да ме черпи, голяма реклама и направих, ама като съм доволна, няма да си кривя душата я.
Значи пазара Дружба 1 знаеш ли го?
Встрани от тях има купища магазинчета. Аптека Медея, зад него сладкарница, магазин за домашни потреби. Встрани от Медея към следващите магазинчета има сладкарница Дайски, до него вдясно има магазин за козметика, пък до него е магазина за кафе. Даже пък от другата страна на магазина за кафе по втстраси, още един магазин за козметика. Абе почти срещу бл. 24


Ето и карта. Синьото е аптека Медея. И вървиш вляво, посока била и то там ще видиш.
Дано съм била подробна и разбрана.

# 667
  • София
  • Мнения: 319
Много благодаря,ориентирах се ,знам сладкарница въпреки ,че не съм влизала в нея . Ще се разходя да разгледам кафетата.
Ще кажа на жената,че ме праща специален човек Simple Smile.

# 668
  • Мнения: 32 592
Само за арабика те пращам Grinning

# 669
  • Мнения: 14 034
Пробвах кафе с желатин, благодаря на Долче за обясненията на лични.
Много интересно стана - само 6-7 грама сложих в голяма чаена чаша, може би 300мл пълна до половината с горещо кафе. Като го разбих, чашата беше до горе с пяна. Не знам в студена течност как би се държало ама на който му липсват фрапетата може да пробва.
Вкус съществен не забелязах от желатина, само пяна.

# 670
  • Мнения: 32 592
Леле хора, големи сме спамаджийки Grinning
Онзи ден пуснах нова тема. Остават 5 страници.
Днес съм почти кило плюс.
Утре ще видим.
Тортичката явно е била капката.
Виж с веган торта няма такова нещо.
Другата седмица ще цъфна и вържа и прасковена ще взимам. Точа лиги от година.

# 671
  • Мнения: 4 657
Добро утро! Идвам само набързо да се похваля с новото си кафенце! Yum
Вдигнах чутовен скандал в Спиди, заради този олигофрен и ми сторнираха плащането на доставка /цялата/, заради онзи олигофрен. Днес не се яви той, чаках го с нетърпение, появи се момчето, което си ни е по район. Викам му ей ся гледай кво ше става. Та да не спамя повече за това. Важното е, че благодарение на Елора имам прекрасно кафе.
С една дума мога да кажа, че вкусът му е все едно за сефте отпивам кафе. Няма кисело, няма някви странни послевкусове, миризмата е много хубава наситена на кафе. И най-важното - не ми горчи без мляко!
Опаковката също много ме зарадва Purple Heart


Отивам да работя, после повече. Kissing Smiling Eyes

# 672
  • Мнения: 33 436
Живо ме касае какво стана с пратката на Шарпи 😂

Елора, ще свалиш бързо. Аз вчера толкова много вода изпих, че и аз съм 1 кг нагоре. Голяма мъка с тия кг. Няма и да се меря, то съм и в ПМС. Чак след като свърши той🤧


Редактирам се..
Супер, че си си получила пратката даже без пари за доставка.

# 673
  • Мнения: 32 592
Аз си знаех, че ще ти хареса. Това е кафе. Много се радвам, че те уредих. Това живот без кафе не е живот.
Истинско е я. Без захар, без мляко. То направо ще се развали ако се сложи.
Тоест само кафето ли плати? Без доставка. Супер.
Другия път повечко количество, да си имаш.

# 674
  • Мнения: 7 298
Шарпи, в неделя и понеделник и аз бях ламята Спаска. Ама баш ламя, не мога да се удържа. То сладко, солено, пак сладко... Grinning
Направо като се описваш, все едно за мен пишеш Grinning представям си ако се съберем какво количество ядене само за нас трябва да има. Аз дори и режимно пак си ям по много.
Подута съм трети ден вече, оттекла, ужас. Вчера бях само на вода, ще ям чак днес на обяд. Ще направя 36+ часа фаст. Обаче не спадам Confused
Не знам от жегите ли е, хормонален дисбаланс ли е, от прекаляването с вгх-ти ли е, щитовидната ли... то пръсти на ръцете не ми останаха от възможни причини Grinning

Долче, мила, прекрасни творения! Направо си просиш да се самопоканим у вас на почерпка Hug

Споменахте маслини. Аз ям доста, много ги обичам. Особено едни по-кафеви, горчиви. Ммм...
Не разбрах защо не е подходящо да се ядат?

Общи условия

Активация на акаунт