СЕДМИ КЛАС - в очакване на първо класиране - 10.07-17.07

  • 95 274
  • 1 024
  •   2
Отговори
# 270
  • Мнения: 4
Сайта инфо прием нещо не ми зарежда
А при вас?

# 271
  • Мнения: 579
Сайта инфо прием нещо не ми зарежда
А при вас?
Зарежда си без проблем

# 272
  • Мнения: 7
Сайта инфо прием нещо не ми зарежда
А при вас?

И при мен е така.

# 273
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 857
При мен е ок. Аз го оставих отворен и само рефрешвам.

# 274
  • Мнения: 3 097
Трето класиране е супер рисково, особено в София. Миналата година дори имаше качване на бала в някои паралелки.
Извън София е доста по-зле. Инцидентно има по някое място в приетите за добри училища. В София все пак се заформя списък. И да бала се качва, често и заради размислили след второ. То докато има опции, има и  обмислящи ги.

# 275
  • София
  • Мнения: 546
Аз се замислих за нещо друго. От къде се освобождават места за второ класиране във високобалово училище, след като се предполага, че достатъчно деца са го посочили като първо желание, а те няма как да попаднат в друго училище, защото системата не може да ги класира на по-ниско желание? За София е ясно, че е от частни училища и деца, които са писали софийски училища за спорта, но в другите градове реално има ли места на второ класиране?
Има и друг вариант,както при моето дете - падала съм заявление в МОН,преди класирането на МОН излезе класирането на училището към МК,записан е там.Бала му стига за високобалово училище,съответно паралелка в такова училище е на първите 4 места/ то и няма повече написани/.Сигурни сме,че ще бъде приет по първо желание,няма да се запише,съответно мястото ще бъде освободено за второ класиране.

Какво е МК? Извинете за невежеството Simple Smile

# 276
  • Мнения: 579
Министерство на културата - напр НГДЕК е към тях, не към МОН

# 277
  • Мнения: 66
Здравейте! Може ли едно разяснение? От прочетените в info priem правила за класиранията разбирам, че ако се чака следващо класиране, се губи мястото по предното. Но от няколко поста тук оставам с впечатление, че това не е така?

# 278
  • Мнения: 8 336
Министерство на културата - напр НГДЕК е към тях, не към МОН
Както и училищата по приложни и изящни изкуства, музикалните и танцовите училища... (не визирам паралелки в други училища към МОН с изкуства)

Здравейте! Може ли едно разяснение? От прочетените в info priem правила за класиранията разбирам, че ако се чака следващо класиране, се губи мястото по предното. Но от няколко поста тук оставам с впечатление, че това не е така?
Ако "се чака", мястото се губи. Ако се заяви участие на втори етап, то може да се качи нагоре (ще "загуби" това, но ще "спечели" по-желано) и не, няма да има избор това от първо или това от второ класиране, ако това имате предвид под "запазване" на мястото...


Чудя се преди 10 години как оцеляхме, като имаше само едно квадратче с "класирането не е публикувано"... Сега толкова подробри разяснения има на 2 места в infopriem - постъпковото горе дясно и това, дето е за всяко класиране...

# 279
  • Мнения: 794
Здравейте! Може ли едно разяснение? От прочетените в info priem правила за класиранията разбирам, че ако се чака следващо класиране, се губи мястото по предното. Но от няколко поста тук оставам с впечатление, че това не е така?

Къде в инфоприем на МОН видяхте, че се губи?!?!!

# 280
  • Мнения: 551
Министерство на културата - напр НГДЕК е към тях, не към МОН

Класическата не е към МК.

# 281
  • Мнения: 8 430
Здравейте! Може ли едно разяснение? От прочетените в info priem правила за класиранията разбирам, че ако се чака следващо класиране, се губи мястото по предното. Но от няколко поста тук оставам с впечатление, че това не е така?

Toчно така е!
Но реално детето може да бъде прекласирано на същото място или да се премести напред в калсирането.
Няма вариант да отиде на по-задно място в желанията.

# 282
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 412
Министерство на културата - напр НГДЕК е към тях, не към МОН

Класическата не е към МК.

Напротив, винаги е била към МК.

# 283
  • Мнения: 1 897
НГДЕК е към МК.

# 284
  • Мнения: 129
Освен това училищата са държавни и общински - това предполагам е свързано с бюджета на училището?

Общи условия

Активация на акаунт