Какъв крем за лице използвате? – 24

  • 86 429
  • 711
  •   3
Отговори
# 690
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 575
Само при мен ли серума на Авен прави кир ефект? Много ли нанасям не знам, но така става при мен

Три капки и това е.Няма да прави "кир".

# 691
  • София
  • Мнения: 6 329
Само при мен ли серума на Авен прави кир ефект? Много ли нанасям не знам, но така става при мен
Пробвай със съвсем малко количество. На мен кожата ми го "пие" и слагам доволно, но пък снощи прекалих. Grinning Правих си маска, която доста подсушава лицето, та да хидратирам добре, ама реално все едно сложих 3 серума, та си спах с "кир". Satisfied


И аз имам опит с дневния крем на Нивея с бакучиол. Лепнеше жестоко и ми правеше кир ефект. Лицето ми изглеждаше доста зле за десетте дни, в които го използвах. За мазна кожа , категорично не.
В момента ползвам само слънцезащитата на Авен B-protect, отскоро слагам и серума с пикногенол на Ординари,това ми е сутрешната грижа.Вместо нощен крем, редувам ретинол 0,2 % на Биотрейд и нощната хидратираща маска на Юриаж.
На Нивеа Cellular флуида, е сякаш най-подходящ от техните кремове, за мазна кожа (този). Ако някой има отзиви за оцветения?

# 692
  • Мнения: 1 976
Здравейте момичета😀. Поизчетох темата,ни все пак бих искала да се допитам...Препоръчайте ми моля,крем за лице,който да "озарява",избистря,тонира,оцветява кожата. Не използвам фон дьо тен,пробвала съм разни ББ кремове,но не ми допада ефекта. Мислех си дали да не сложа хайлайтър в крем за лице,но не знам какво ще се получи...Бих искала да има леко покривен ефект,бронзиращ,като кожа със загар и лек блясък...Има ли такъв продукт😁-да си измия лицето, да сложа крем за лице и да грейна😁😁😁😁? На почти 50 съм. Благодаря предварително ❤️

# 693
  • Мнения: 813
Препоръчайте ми моля,крем за лице,който да "озарява",избистря,тонира,оцветява кожата.
Много пъти вече съм го препоръчвала:
https://makeup.bg/product/566233/#/option/1239636/
Страхотен е.

# 694
  • София
  • Мнения: 3 889
Здравейте!
И аз с въпрос...
Търся серум с витамин С, някой поръчвал ли е от Емаг конкретно този серум?
https://www.emag.bg/serum-protiv-brychki-la-roche-posay-s-chist- … 570/pd/DSWSRFMBM/
Много голяма разлика в цената,навсякъде  са  около 70 -80 лв..Rolling EyesRolling Eyes
https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000030018417

Препоръчвам този серум с витамин Ц, на любим български бранд, прекрасен продукт е. Само за днес в сайта имат 20% отстъпка с код Alex22.

https://collagena.bg/produkt/ozariavasht-serum-s-vitamin-c-goodly-active-c/?

# 695
  • Мнения: 16
Момичета, привет:)
Моля за мнения за продуктите Gigi. Биоплазма, хидратация и пр. В много салони ги ползват виждам.

# 696
  • Мнения: 2 115
Здравейте . Предложете крем за лице , който да изглажда кожата и да изчиства несъвършенства . Кожата ми е комбинирана , но сега от топлото имам много ситни пъпчици по цялото лице .

# 697
  • София
  • Мнения: 6 329
Тези, кои се сещам (т.к. и аз съм с комбинирана кожа и още съм в търсене на идеалния крем):
бюджетен вариант, мед. козметика.
Аз наскоро "открих" киселините (AHA, BHA) и чак съжалих, че по-рано не съм пробвала. Т.е. имах един серум с lactic acid, но не виждах особен ефект, та миналата седмица си взех тоник с AHA и BHA. Ами буквално с едно нанасяне завяхнаха пъпки! Естествено след това слагам серум, крем, слънцезащита (на 44г съм, вече с първи бръчки, но комбинирана кожа). Та, идеята ми е, че само крем при мен не би свършил тази работа (кремовете обикновено са за хидратация, анти ейдж и т.н.).

# 698
  • Мнения: 2 115
Тези, кои се сещам (т.к. и аз съм с комбинирана кожа и още съм в търсене на идеалния крем):
бюджетен вариант, мед. козметика.
Аз наскоро "открих" киселините (AHA, BHA) и чак съжалих, че по-рано не съм пробвала. Т.е. имах един серум с lactic acid, но не виждах особен ефект, та миналата седмица си взех тоник с AHA и BHA. Ами буквално с едно нанасяне завяхнаха пъпки! Естествено след това слагам серум, крем, слънцезащита (на 44г съм, вече с първи бръчки, но комбинирана кожа). Та, идеята ми е, че само крем при мен не би свършил тази работа (кремовете обикновено са за хидратация, анти ейдж и т.н.).

Може ли да споделиш последователността за нанасяне щом използваш и други продукти . Аз съм на 28 , но вече имам нужда уж докато е време , че после .. Изчакваш ли малко докато нанасяш следващия ? Аз съм много невежа в това отношение . Нямам много време за това , но трябва да намеря .

# 699
  • София
  • Мнения: 6 329
Аз започнах да се грижа активно от преди няколко месеца, когато осъзнах, че умореният ми вид всъщност не е само от недоспиване! И много съжалявам, че не започнах с превантивните грижи преди 4-5 години! До скоро забелязвах (и много се дразнех) на гневната си бръчка, а т.к. кожата ми е комбинирана, лятото не търпях нищо по лицето си, дори слънцезащита слагах само лятото на морето, ако ще сме на преход в планината (хем си се знам, че изгарям, но в градски условия и особено извън топлите месеци не ползвах изобщо слънцезащита - грешка! оказа се, че вече имам не само луничките ми, ами и някои пигментни петна).

На 28г кожата ти е още млада и е точен момента да започнеш с навика да се грижиш за лицето си (и не забравяй шията и деколтето). Четох доста последните месеци, пробвах и още пробвам различни серуми, кремове, марки, от най-евтините, до Авен и Виши. Стъпките при мен са (слагам с скрит текст, че стана дълго Grinning):
Скрит текст:
1. маслено почистване на грима (ползвам водоустойчива спирала)
2. измиване (ползвам на CeraVe за нормална към комбинирана кожа, старая се да не пресушавам кожата, едно, че това води до повече омазняване, а и на 40+ има нужда и от хидратация)
3. флорална вода (ползвам тези на Ина есеншълс, много ги харесвам), или (от скоро) тоника на Victoria Beauty с AHA и BHA - като тоника с киселините не е всяка вечер, или туширам само определени пъпки с него
4. серум - вземи си с ниацинамид (вит. Б3 е това, за комбинирана кожа го дават), или хиалуронов (той си е класиката за хидратация на кожата, отразява се много добре на моята комбинирана), или от тези с вит. С - те са за по-младежка. Може да се наложи няколко марки да пробваш, докато си намериш твоя Wink
-- вечер последната ми стъпка е
5. крем / или домашни масла с етерични масла

-- сутрин е различно, след серума
5. слънцезащитен крем (пробвала съм слой крем за лице, слой слънцезащита, но ми идва много, особено сега топлите месеци!, пролетта, докато беше студено поемаше повече кожата)
6. фон дьо тен, или BB крем, или тонирана слънцезащита (тогава пропускам предната стъпка)

Т.к. около бала на големия започнах да се гримирам повече, пробвах стъпките по учебник - след крема и слънцезащитата - праймър - и тогава фон дьо тен, обачееее става кир ефекта, много ми идва.

Според мен в момента ти е важно подходящ серум и слънцезащита. Като може да ползваш един и същи серум сутрин и вечер, може и различни. Може да изразходиш една опаковка, примерно с ниацинамид, после да минеш на друг с вит. С и т.н.

Много важно - серуми / тоник / крем с киселини НЕ СЕ ползва, заедно с ретинол, вит. С или вит. Б3 (ниацинамид). След AHA тоника слагам само серум с хиалурон. И след киселини (и ретинол) задължително слънцезащита на сутринта. С ретинола имам малко противоречив опит, а и на 28г, мисля е рано за него още.
Изчаквам минимално време, а и зависи продукта колко бързо пипива и съхне. Но, да, като цяло изчкавам, минутка примерно (завъртам се в спалнята, свърша нещо друго и така, то става навик в един момент).

# 700
  • Мнения: 2 115
Скрит текст:
Аз започнах да се грижа активно от преди няколко месеца, когато осъзнах, че умореният ми вид всъщност не е само от недоспиване! И много съжалявам, че не започнах с превантивните грижи преди 4-5 години! До скоро забелязвах (и много се дразнех) на гневната си бръчка, а т.к. кожата ми е комбинирана, лятото не търпях нищо по лицето си, дори слънцезащита слагах само лятото на морето, ако ще сме на преход в планината (хем си се знам, че изгарям, но в градски условия и особено извън топлите месеци не ползвах изобщо слънцезащита - грешка! оказа се, че вече имам не само луничките ми, ами и някои пигментни петна).

На 28г кожата ти е още млада и е точен момента да започнеш с навика да се грижиш за лицето си (и не забравяй шията и деколтето). Четох доста последните месеци, пробвах и още пробвам различни серуми, кремове, марки, от най-евтините, до Авен и Виши. Стъпките при мен са (слагам с скрит текст, че стана дълго Grinning):
Скрит текст:
1. маслено почистване на грима (ползвам водоустойчива спирала)
2. измиване (ползвам на CeraVe за нормална към комбинирана кожа, старая се да не пресушавам кожата, едно, че това води до повече омазняване, а и на 40+ има нужда и от хидратация)
3. флорална вода (ползвам тези на Ина есеншълс, много ги харесвам), или (от скоро) тоника на Victoria Beauty с AHA и BHA - като тоника с киселините не е всяка вечер, или туширам само определени пъпки с него
4. серум - вземи си с ниацинамид (вит. Б3 е това, за комбинирана кожа го дават), или хиалуронов (той си е класиката за хидратация на кожата, отразява се много добре на моята комбинирана), или от тези с вит. С - те са за по-младежка. Може да се наложи няколко марки да пробваш, докато си намериш твоя Wink
-- вечер последната ми стъпка е
5. крем / или домашни масла с етерични масла

-- сутрин е различно, след серума
5. слънцезащитен крем (пробвала съм слой крем за лице, слой слънцезащита, но ми идва много, особено сега топлите месеци!, пролетта, докато беше студено поемаше повече кожата)
6. фон дьо тен, или BB крем, или тонирана слънцезащита (тогава пропускам предната стъпка)

Т.к. около бала на големия започнах да се гримирам повече, пробвах стъпките по учебник - след крема и слънцезащитата - праймър - и тогава фон дьо тен, обачееее става кир ефекта, много ми идва.

Според мен в момента ти е важно подходящ серум и слънцезащита. Като може да ползваш един и същи серум сутрин и вечер, може и различни. Може да изразходиш една опаковка, примерно с ниацинамид, после да минеш на друг с вит. С и т.н.
Много важно - серуми / тоник / крем с киселини НЕ СЕ ползва, заедно с ретинол, вит. С или вит. Б3 (ниацинамид). След AHA тоника слагам само серум с хиалурон. И след киселини (и ретинол) задължително слънцезащита на сутринта. С ретинола имам малко противоречив опит, а и на 28г, мисля е рано за него още.
Изчаквам минимално време, а и зависи продукта колко бързо пипива и съхне. Но, да, като цяло изчкавам, минутка примерно (завъртам се в спалнята, свърша нещо друго и така, то става навик в един момент).
[/quote]

И аз мисля, че е точното време . Нито е прекалено рано , нито е прекалено късно . Но си нямам никаква идея какво , как , защо , но ще почета повече . Благодаря ти .

# 701
  • Мнения: 2 764
Тези, кои се сещам (т.к. и аз съм с комбинирана кожа и още съм в търсене на идеалния крем):
бюджетен вариант, мед. козметика.
Аз наскоро "открих" киселините (AHA, BHA) и чак съжалих, че по-рано не съм пробвала. Т.е. имах един серум с lactic acid, но не виждах особен ефект, та миналата седмица си взех тоник с AHA и BHA. Ами буквално с едно нанасяне завяхнаха пъпки! Естествено след това слагам серум, крем, слънцезащита (на 44г съм, вече с първи бръчки, но комбинирана кожа). Та, идеята ми е, че само крем при мен не би свършил тази работа (кремовете обикновено са за хидратация, анти ейдж и т.н.).
Този крем на Avene може да го пробвам, че сега в топлото много лъскам и аз.
А кой тоник с AHA и BHA ползваш?

# 702
  • София
  • Мнения: 6 329
На Victoria Beauty, беше намален в dm. 😃 Мирише малко странно, но пък е ефикасен, а не ми се даваха много пари за проба. Пък и повечето, които гледах са серуми, някои с отмиване (което е досадно), та исках точно тоник да пробвам.

# 703
  • Мнения: 4 502
Тоник харесвам на Pixi glow, а също има и един на Л'ореал с гликолова киселина.

# 704
  • Сливен
  • Мнения: 4 081
Алиса,за ретинола ако решиш да пробваш имай предвид,че понеже това е вит.А не се препоръчва при бременност,не знам на какъв етап от живота си ,но го имай предвид.
За измиване на комбинирана кожа препоръчвам кастилски сапун,има го в зоя .Аз го разреждам с вода,няколко капки лавандулово масло и ползвам стар пълнител от пяна за лице.
Кожата ми е комбинирана ,на 47год. съм.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт