Витамин В12 - тема 10

  • 31 419
  • 695
  •   2
Отговори
# 675
  • Мнения: 507
Същите ми бяха стойностите и на мен на витамин Д и Б12. Анкерман не върши никаква работа. Със спрейчетата на Бетър Ю витамин Д+К2 и отделно Б12 за 3 месеца ги вдигнах в горна граница.
30 капки витамин Д е направо детска доза за твоя сериозен дефицит, пада се по 1700 iu на ден, а трябва да приемаш минимум 7000 iu, даже аз пих повече.

В каква дозировка ги приема - дневната доза написана на тях или по-висока.

И аз съм взела за мен и половинката, че сме с дефицит, но не зная в такъв случай каква доза да приемаме. Примерно за Б12 пише, че дневната доза е 4 впръсквания, но при установен недостиг дали трябва да се приема тази дневна доза или по-висока?

# 676
  • Мнения: 1 472
Витамин Б12-4 впръсквания.
Витамин Д+К2- 3 впръсквания са 3000 iu, има и зелен спрей, където 1 впръскван е 3000iu. 1 седмица приемах 20 000, след това 1 седмица на 15 000, после на 10 000 до края на 3-ти месец, когато пуснах изледвания. Сега взимам поддържаща доза 8000, но на таблетки.

# 677
  • Мнения: 1 727
Преди моето ин витро, бях също с ниски стойности на вит. Д. Това влияе и на качеството на яйцеклетките. Аз взимах два месеца,всеки ден по 10 капки вигантол. Добре се получи, вдигна се вит. Д. Но аз се повлиявам добре от вигантол.

# 678
  • Мнения: 22
Здравейте, направих и аз изследвания за Б12 и Д. Ще отида и до личната, но на моя позната с близка стойност на Б12 е казала, че е в норма и няма нужда да пие нищо. Затова моля да ми препоръчате. Благодаря!

# 679
  • Мнения: 1 472
От опит, личните лекари рядко се впечатляват от тези изследвания . Или ще ви кажат да не взимате нищо, или ще ви назначат детска доза.

# 680
  • Варна
  • Мнения: 1 168
Лошото е, че не са само личните лекари. Наскоро ендокринолог спори с мен, че вит. на долна граница си бил в норма. Но като толкова съм искала да пия...
Аз вдигнах нивото с таблетките на Солгар. Сега пия поддържаща доза с тези на Natural factors.

# 681
  • Мнения: 349
По повод акнето и Б12 да допълня нещо. Имам едно подозрение, което все още не е потвърдено, може и съвпадение да е. Когато бях на инжекции хидкрокси имах 2-3 пъпки гнойни и нищо повече, а когато минах на таблетки метилкобаламин започна едно гадно и обилно акне по челото. Не знам дали е съвпадение или различните форми действат различно на организма.

# 682
  • Мнения: 109
Здравейте. По повод зверска умора,мозъчна мъгла ,раздразнителност и още куп симптоми си пуснах изследвания. Установих,че Б12 ми е доста нисък. Преди 4 месеца беше 230,а вчерашния резултат ме изуми. Предния път си взех Better you,днес ендокриноложката ми изписа Б12 анкерман. Отделно съм от днес и с ИР,териодит,но без хапчета,че хормоните били в норма. Но много се спекох с тези стойности на Б-то.

# 683
  • Мнения: 2 290
Д е нисък също, както и феритина.
Умората и мозъчната мъгла имат връзка и с тях.

# 684
  • Мнения: 109
Д е нисък също, както и феритина.
Умората и мозъчната мъгла имат връзка и с тях.
И за д ми изписаха хапчета. Феритина постепенно го вдигам ,преди четири месеца беше 30

# 685
  • Мнения: 1 727
Вит. Д също е изключително нисък. Не знам хапчета дали са най-добрия вариант.

# 686
  • Мнения: 109
Вит. Д също е изключително нисък. Не знам хапчета дали са най-добрия вариант.
За Вит.Д имам хидроферол,някакви нови хапчета. Пият се веднъж в седмицата

# 687
  • Мнения: 1 727
Не мога да разбера какво е количеството на вит. Д в тях. И дали тази капсула веднъж на седмица ще ви е достатъчна. Аз съм писала и напред,аз бях с нисък витамин Д и приемах три месеца,всеки ден по 10 капки вигантол. Вдигна се витамина, но още имам да наваксвам,а после ще пия и за да задържа нивата.

# 688
  • Мнения: 109
Не мога да разбера какво е количеството на вит. Д в тях. И дали тази капсула веднъж на седмица ще ви е достатъчна. Аз съм писала и напред,аз бях с нисък витамин Д и приемах три месеца,всеки ден по 10 капки вигантол. Вдигна се витамина, но още имам да наваксвам,а после ще пия и за да задържа нивата.
Два месеца подред пиех вигантол по 40 капки веднъж седмично. Тогава беше си спомням около 10. Не мога да разбера къде се губят тези витамини

# 689
  • Мнения: 1 727
Много зависи кой препарат е добър за вас. Аз пия вигантол, защото знам че ми помага, пила съм го и преди. Отделно 40 капки са малко и също така не се препоръчва пиене на веднъжа,а да се раздели пропорционално всеки ден приема на вит. Д.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт