Дългото чакане след трансфер – тема 107

  • 36 374
  • 747
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 392
Имайте доверие в лекаря си! При мен също падаше, но доки не взе мерки, а аз се съгласи с нея 😇🤗
То ако всички бяхме такива специалисти, нямаше нужда да ходим на лекари! Просто се успокойте, имайте вяра и повече положителни емоции
Изобщо даже не се правя на специалист . За първи път виждам такива стойности и паниката ,че ще свърши всичко ме обзе. За една седмица е паднало с 30 единици . Затова се притесних

# 76
  • Мнения: 105
Здравейте момичета в понеделник 07.08 бях на лекар видя се плоден сак чхг 833 доктора ми каза на 10 да пусна пак чхг 2175 нормално ли е

# 77
  • Мнения: 167
Ilsan, задължително информирай аг за прогестерона! Бях с доста по-висок прогестерон от твоя 90 и малко в същите мерни, почна да пада с 30. Док ме извика на преглед и видя хематом... каза че заради него е започнал да пада, нямах зацапване, но имах отлепване. Две седмици пълна почивка и лежане задържаха Борис 💙
Дано се отхвърли такъв проблем и да се коригира лесно❣️

# 78
  • Мнения: 392
Ilsan, задължително информирай аг за прогестерона! Бях с доста по-висок прогестерон от твоя 90 и малко в същите мерни, почна да пада с 30. Док ме извика на преглед и видя хематом... каза че заради него е започнал да пада, нямах зацапване, но имах отлепване. Две седмици пълна почивка и лежане задържаха Борис 💙
Дано се отхвърли такъв проблем и да се коригира лесно❣️
Информирах АГ каза няма проблем ,не сменяме терапията ,продължаваш така. На 18 на преглед

# 79
  • Мнения: 236
Ilsan аз бих пуснала прогестерон след 2 дни пак, за всеки случай, до 18ти има цяла седмица. Важно е да се знае дали продължава да пада или се задържа. Успех!

# 80
  • Мнения: 302
Здравейте момичета в понеделник 07.08 бях на лекар видя се плоден сак чхг 833 доктора ми каза на 10 да пусна пак чхг 2175 нормално ли е
Тонита,честито!Абсолютно нормално е,расте страхотно

# 81
  • Мнения: 105
Здравейте момичета в понеделник 07.08 бях на лекар видя се плоден сак чхг 833 доктора ми каза на 10 да пусна пак чхг 2175 нормално ли е
Тонита,честито!Абсолютно нормално е,расте страхотно
Благодаря Kissing Heart

# 82
  • Мнения: 1 006
Здравейте отново ,днес на 16 ден реших да пусна отново прогестерон и ЧХГ . На 14 ден ЧХГ беше 974 и прогестерон 46 nmol. Днес ЧХГ е 2189 и прогестерон 21.6 nmol. Взех да се замислям от това дали ще излезе бременност. Поставям сутрин по един пролутекс и вечер по един кринон

От личен опит ви съветвам да се обърнете към друг лекар и да ви коригира прогестероновата терапия. 21.6 nmol се равнява на 6.79 ng , което е изключително ниска стойност за първи триместър. Долната граница е около 10-15, моя падна от 28 на 15 за няколко дни и докторът ми включи ударни дози прогестерон. До 18-ти има една седмица , ако продължава да пада не е добре.А и има жени с прогестеронова недостатъчност, където има нужда да се въвежда допълнително отвън. А защо не ви викат на преглед? Над 1000-2000 вече може да се види сак. В коя г.с. сте?

# 83
  • Мнения: 392
Здравейте отново ,днес на 16 ден реших да пусна отново прогестерон и ЧХГ . На 14 ден ЧХГ беше 974 и прогестерон 46 nmol. Днес ЧХГ е 2189 и прогестерон 21.6 nmol. Взех да се замислям от това дали ще излезе бременност. Поставям сутрин по един пролутекс и вечер по един кринон

От личен опит ви съветвам да се обърнете към друг лекар и да ви коригира прогестероновата терапия. 21.6 nmol се равнява на 6.79 ng , което е изключително ниска стойност за първи триместър. Долната граница е около 10-15, моя падна от 28 на 15 за няколко дни и докторът ми включи ударни дози прогестерон. До 18-ти има една седмица , ако продължава да пада не е добре.А и има жени с прогестеронова недостатъчност, където има нужда да се въвежда допълнително отвън.
С няколко лекари се консултирах ,които успях да намеря ,но всички вдигат ръце. Затова колкото и да ме обвиняват на своя глава си включих и вечер по един пролутекс освен кринона. По добре по висок. В понеделник ще пусна пак и живот и здраве при преглед със АГ на живо ще си говоря

# 84
  • Мнения: 392
Здравейте,моята драма с прогестерона май я овладях ,след започване на още един пролутекс вече стана прогестерона 44 nmol. Но сега се шашнах за ЧХГ . В събота беше 3611 ,а днес е 5618. Излиза,че се удвоява вече на всеки 75 часа ,а не както преди на 36 часа . Днес е 19 ден след трансфер на един 5 дневен. На лекар съм в петък

# 85
  • Мнения: 6 566
Възможно е известно забавяне на ЧХГто. Важното е да не започне да пада.

# 86
  • Мнения: 72
Здравейте,моята драма с прогестерона май я овладях ,след започване на още един пролутекс вече стана прогестерона 44 nmol. Но сега се шашнах за ЧХГ . В събота беше 3611 ,а днес е 5618. Излиза,че се удвоява вече на всеки 75 часа ,а не както преди на 36 часа . Днес е 19 ден след трансфер на един 5 дневен. На лекар съм в петък
Мисля,че най-важното е да не започне да пада,както вече са ти отговорили! Успех ти желая и лека бременност!

Момичета,моят втори опит и първи ЗЕТ завършва неуспешно! От два дни зацапвам кафяво,а днес вече след поставяне на сутрешния прогестерон на пръста ми остана тъмно червено! Туко Що си направих и един пиклив тест от тези дето са мувствителните и по-отрицателен не може да бъде! Снощи водихме сериозен разговор с милото на дълго и широко,с плач,викане и после смирение! На мен психиката започва да не ми издържа след 5 години ходене по мъките за първи път губя надежда! Остава ни само един опит през здравната каса,който ще бъде пак стимулация и пункция,защото нямаме повече ембриони и се страхувам какво ще се случи,ако и той е неуспешен! Пари за частна клиника нямаме! Той е готов да се примири с мисълта,че ще си останем двамата и можем и без дете,но аз не мога….

# 87
  • Мнения: 236
Много съжалявам за неуспеха, преживейте си го и съберете сили, колкото и да е трудно.
Имате ли открит проблем/причина? В коя клиника сте?

# 88
  • Мнения: 72
Много съжалявам за неуспеха, преживейте си го и съберете сили, колкото и да е трудно.
Имате ли открит проблем/причина? В коя клиника сте?

Нямаме причина! Всичко е наред и при двамата!
Живеем в Испания и тук по здравна каса ни се полагаха 4 инсеминации и после 3 опита инвитро! И сега в сряда ще звъня да кажа,че е неуспеш и да видим какво ще кажат за следващия опит!
Имате ли представа дали трябва да минава време след неуспешен ЗЕТ както след неуспешен ЕТ?

# 89
  • Мнения: 236
За нова стимулация зависи кога ви е била предходната, чака се поне няколко месеца.
А какви изследвания сте пускали? Извън България не съм наясно на какво се обръща внимание.

Общи условия

Активация на акаунт