Зъбки и температура

  • 580
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте!
Какъв период от време може да се вдига температура при никнене на зъбки?
Благодаря ❣️

# 1
  • Мнения: 87
Различно е, но средно 1-2 дни. Трябва да Ви притеснява температура над 38.5, премерена под мишницата. Чак тогава, евентуално, можете да дадете Нурофен или друго лекарство за понижение и за облекчаване на болката. Чешейте венеца на детето - може и с биберона.

# 2
  • Мнения: 2 897
Хмм,аз знам ,че температура над 37,5° вече не е заради зъби а по-скоро е болно детето 38,5 е адски висока Т дори за нас възрастните. Аз с 38,3° се чувствам скапана не мога да стана от леглото а вие твърдите до 38,5  за бебе да не дава нищо за температурата ,сериозно ли ?! Температура до 37,5° може да се каже,че е заради никнещи зъбки над това трябва да се търси проблема някъде другаде,но не и в зъбките.  Emilia съветвам те ако детето ти има много висока Т да не го държиш да мине от самосебе си а да му дадеш нурофен или какъвто друг даваш,а ако има и други симптоми освен Т то тогава най-добре отидете на лекар.
Различно е, но средно 1-2 дни. Трябва да Ви притеснява температура над 38.5, премерена под мишницата. Чак тогава, евентуално, можете да дадете Нурофен или друго лекарство за понижение и за облекчаване на болката. Чешейте венеца на детето - може и с биберона.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 900
Скрит текст:
Хмм,аз знам ,че температура над 37,5° вече не е заради зъби а по-скоро е болно детето 38,5 е адски висока Т дори за нас възрастните. Аз с 38,3° се чувствам скапана не мога да стана от леглото
а вие твърдите до 38,5  за бебе да не дава нищо за температурата ,сериозно ли ?!
Скрит текст:
Температура до 37,5° може да се каже,че е заради никнещи зъбки над това трябва да се търси проблема някъде другаде,но не и в зъбките.  Emilia съветвам те ако детето ти има много висока Т да не го държиш да мине от самосебе си а да му дадеш нурофен или какъвто друг даваш,а ако има и други симптоми освен Т то тогава най-добре отидете на лекар.
Различно е, но средно 1-2 дни. Трябва да Ви притеснява температура над 38.5, премерена под мишницата. Чак тогава, евентуално, можете да дадете Нурофен или друго лекарство за понижение и за облекчаване на болката. Чешейте венеца на детето - може и с биберона.
При бебета и деца е така, да. При нормални обсотятелства. Те я понасят по-леко от нас, а самото вдигане на температура е защитна реакция на организма, която "лекува", затова не трябва да се понижава преждевременно.

Но наистина "от зъби" не се вдига висока температура, така че, ако е висока (без значение колко продължително е), не става въпрос за зъби.

# 4
  • Мнения: 2 352
Температура до 38,5 не се смята за ужасно висока. Децата обикновено вдигат по- висока температура от възрастните. Хубаво е да се остави организма да се бори с вируса, това е нормалната реакция. Разбира се има изключения и трябва да се следи постоянно детето, гледа се и общото състояние.
Radii, да сериозно не давам нищо на децата си преди 38,5 освен ако не са с отит. Аз също избягвам да приемам.
За никненето на зъби и температурата се водят големи спорове. Според някои, включително и лекари може да се вдигне, както ниска, така и висока температура. Други,пак включваме и лекари, отричат възможността за вдигане на температура от зъбиникнене. Отдават го на паднал имунитет и лепнат вирус. Общо взето всеки си следи детето и преценя според ситуацията.

# 5
  • Мнения: 67
От няколко дни е раздразнителен и хапе каквото му попадне. Снощи вдигна температурата, тази сутрин също имаше 37.6. Няма други симптоми.Ходихме на дежурен лекар, каза само, че супер леко му е червено гърлото.

Последна редакция: сб, 12 авг 2023, 15:52 от emiliq_e

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Е, стига де. С тоновете информация, която ежедневно ни залива,  би трябвало да знаеш, че няма такова нещо като температура от зъби, още повече пък 38.5. Бебето ти просто е болно. Щом е било с червено гърло, значи Т е от това, лепнало е някой вирус.

Общи условия

Активация на акаунт