Професионални серии за коса - Тема 161

  • 61 515
  • 881
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 420
По въпроса за запис 🩷
Обожавам  тези:

# 16
  • Мнения: 19 698
Много благодаря за видеата за сушене. Аз търся по-скоро ефект изправена коса, което видях само на манекена и там перушината беше три пъти по-малко от моята 😂 Но ще пробвам! Като се замисля, май ще трябва да инвестирам и в добър сешоар. Air wrap-а нма да свърши работа за тази цел.

Агент, да онагледя какво имам предвид - с wrap ми отнема един час с правата четка и пак стои влажна, а кръглата изобщо не минава през косата ми 😂

# 17
  • Мнения: 5 277
И аз нямам още leave-in - с фин косъм съм и олиото като че ли ми стига на този етап.

Имам чувството, че започва някакъв косопад, рано е май за есенния и като че ли от стреса, който имах в работата юни и юли. При вас как е положението? В кръвната ми картина липсва само желязо, но е хорнично и едва ли е от това. Ампулите Т3 на Напура мисля да пробвам, отзиви имате ли? Hug

# 18
  • Мнения: 3 635
Ще се изразя в картинки на последните ми открития:
Скрит текст:





И един, който е на марка бои, които открих при последното си пазаруване в Бг и съм много, много доволна от тях.
Евтин е, но се държи като скъп:
Скрит текст:

# 19
  • Мнения: 7 682
Как ползваш Алтерната , аз нещо не мога да св разбера с него ?

# 20
  • Мнения: 3 635
Специално към него точно добaвям и от това:
Скрит текст:

# 21
  • Мнения: 788
Момичета, ако не ви затруднява да прилагате към продуктите, които препоръчвате по една снимка на косата си, за да видим реално резултата и какъв тип коса сте. Съгласете се, че има огромно значение: естествена, брюнетка, блондинка, боядисвана с разлика до 2 или 5 тона, третирана с преса или сешоар или натурално съхнеща.

# 22
  • Мнения: 485
Здарвейте! Вчера си купих шампоана на Напура за силен косопад, не че имам силен такъв, ама реших да го пробвам. Снощи в банята прочетох, че се слага на сух скалп. Сложих го по описание, стоях няколко минути, но после като си намокрих косата изобщо не ми се разпени. Така ли трябва да е? Малко ми е странно, все едно не съм си измила косата....И после след него какъв друг шампоан ползвате? Има ли реален ефект за косопада или си зависи от косата и нейното състояние? Благодаря!

# 23
  • Бостън
  • Мнения: 13 603
Но, нещо ми изпръхват краищата и седят сухи. Търся с какво да ги заменя
Не ги заменяйте, а опитайте да им добавите няколко капки продукт тип олио/серум - каквото ви се намира под ръка  - вижте поста на Джули точно преди вашия.

Агент, да онагледя какво имам предвид - с wrap ми отнема един час с правата четка и пак стои влажна, а кръглата изобщо не минава през косата ми 😂
За да докараш много гъста коса до добре "изпечена" със сешоар права коса, която да държи тази форма като след салон общо взето следваш тази логика:
* Слагаш си подходящи продукти - лив ин + нещо, което да помогне за правотата (да речем CHI Straight Guard или Bed Head After party или WOW Dream Cоat.... нещо такова!)
* Сушиш само със сешоар до 80-90% сухо.
* Със клипсове разделяш на части и почваш да "доизпичаш и доизглаждаш" кичур по кичур - правата четка на Еъррапа или голяма кръгла... 60+ мм диаметър. Да, отнема време, щото многото коса си е много коса, а със дебел кичур тази работа не става!
* СЛЕД като си се измъчила да дърпаш имаш нужда от някакъв спрей/лак - не толкова за фиксиране на косата, а за запечатване на кутикулите на косата срещу влага, която де факто най-бързо и лесно съсипва голямото дърпане.
За права коса аз се дърпам с тази най вдясно - дългата XL 65 мм, но има и 80мм (въпреки наличието на Еъррап)



Момичета, ако не ви затруднява да прилагате към продуктите, които препоръчвате по една снимка на косата си, за да видим реално резултата и какъв тип коса сте. Съгласете се, че има огромно значение: естествена, брюнетка, блондинка, боядисвана с разлика до 2 или 5 тона, третирана с преса или сешоар или натурално съхнеща.
Гери, aз проблем със снимките нямам, даже преди месец-два бях наредила 10-ина, но реално от снимка не може да се каже какъв е косъма, мазни ли са корените/сухи ли са краищата, етц.  Т.е. инфото от снимка е малко лимитирано...
Скрит текст:
 ...
^^^ последната е естествено изсушена на въздух, но вързана, за да се поопъне, а предпоследната - само с сешоар и плоска четка, т.е. пак си е "захарен памук".

Последна редакция: вт, 15 авг 2023, 14:44 от Agent Provocateur

# 24
  • Мнения: 788
Супер си, Агент! Много жива коса.
Аз ако се изсуша до 80% и чак тогава започна да изправям ме държи 2 дни - къдрава съм още от корена, не негърско къдраво на спирали, а ситни вълни, които още на втория ден започват да се връщат и стоят още по-хвърчащи. Но всеки с тренировки и опит ще си усети своя метод.
Най-много ми липсва блясъка на брюнетките, откакто съм руса каквото и да мажа косата поглъща, а не отразява светлината.

Последна редакция: пн, 14 авг 2023, 19:25 от GeryGG

# 25
  • Мнения: 1 103
Сигурно ви досаждам с моя airwrap, но пък може да съм полезна. Най-накрая я докарах както ми харесва. Само обемът в корените все още ми е проблем. Ползвах термозащитата на Редкен с фиксация, пяна за коса и лак на Тиги. Навих ги после и фиксирах с фибички.

Пак имам проблеми със завъртането на снимките. Дайте ми идея как да оправя обема в корените. Пробвах с текстуриращия спрей на Moroccan, но бързо падна. Косата ми е гъста, но с тънък косъм и тежи
Агент, страшна си ни красавица Heart Eyes

Последна редакция: вт, 15 авг 2023, 16:57 от petrova17

# 26
  • Мнения: 1 173
Имате ли престава защо 6.0 номер на боите без амоняк на Lakme и Olioseta придават много лек, но все пак червен оттенък. Аз съм с кестенява коса и имам единично бели косми, искам просто максимално близък до моя цвят коса, без подобно червенее. Може би трябва да пробвам с друг номер боя или изцяло другa боя?

Не знам за колко време ще е, но онзи ден, когато си купих боята от Златна рибка ми подариха olioseta color alchemist. Косата стана много лъскава и със силен аромат, до следващия ден.

# 27
  • Мнения: 1 162
Petrova17, пробвай това за обем в корените:
https://www.notino.bg/loreal-professionnel/tecni-art-volume-spre … enite/p-15863887/

Agent, моята коса е много подобна, с тази разлика, че я изрусявам - започвам да те следя изкъсо 😄
Ето я, изправена с преса преди 3 дни, вече с пресъхнали крайчета:

Последна редакция: пн, 14 авг 2023, 22:11 от Sensaya

# 28
  • София
  • Мнения: 1 749
Аз нямам любим продукт за leave in и в момента се чудя какво да си взема между два спрея на Aussie и един от новата серия на bond repair

# 29
  • Мнения: 1 121
Благодаря за новата тема!
Капките на Oway, ако се броят за leave in product, са моят любим финиш.
Има ли активен код за отстъпка в Златна рибка?

Общи условия

Активация на акаунт