Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 91

  • 37 122
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 1 506
Не знам какво е, едва ли вреди, ноо при мен нямаше резултат. Ако бях със сегашния си акъл, не бих се вързала повече. Това си е моето мнение.

# 661
  • Мнения: 3 297
Момичета, някой може ли да напише нещо повече за „лепилото“ от 70 лева което се слага един ден преди трансфеа? - какво представлява?

В Надежда на всичко казват лепило за съжаление, аз бях с pbmc и от маниполционна пак ми казаха "едно лепило". Така че най-добре да питате.
Ембриолепилото се поставя по друго време, поне според тази статия https://www.invitro-dimitrova.bg/Embrioglue.html

# 662
  • Мнения: 439
Няма да ви навреди със сигурност. Иначе "лепило" е просто хранителна среда за ембриона, така че да може уж по-лесно да се хване за матката.

# 663
  • Мнения: 1 263
В ценоразписа не намерих нищо за 70.00лв от сорта на лепило. 70лв има поставяне на лекарство в матката при инвитро, иначе има 3 вида лепила (R1, DC 1, L12), всяко около 200лв., т.е. и това не е. Питайте за какво точно става дума, както са казали и другите.

# 664
  • Мнения: 102
Здравейте, на 20.01 бях за блок.инжекция по дълъг протокол, но излезна микробиология, която не е ок. Качвам снимки на нея и лечението. Моля за мнението ви достатъчно ли е за да продължим процедура за стимулация? При доктор Стаменов съм чак на 5.02 и ще се побъркам. А по-странното е,че не не ми казаха нищо за партньора. Нито лечение нито да се изследва. Само за секс с презервативи. Моля за вашето мнение за резултатите,лечение и процедурата.

# 665
  • София
  • Мнения: 1 506
И аз не бях видяла в ценоразписа подобно нещо, но акушерката на Тихомирова го нарече лечило. Реално ми промиха матката с ЧХГ.

Криси, а цервикален секрет изследван ли е? Според мен и мъжът ти да си пусне една микробиология, за да се знае и да не стане така че да си предавате..

# 666
  • Мнения: 23
В ценоразписа не намерих нищо за 70.00лв от сорта на лепило. 70лв има поставяне на лекарство в матката при инвитро, иначе има 3 вида лепила (R1, DC 1, L12), всяко около 200лв., т.е. и това не е. Питайте за какво точно става дума, както са казали и другите.
Лепило или лекарство локално вътремататочно - не съм сигурна точно как е изписано на листа за съгласие който дават да подписваш за процедурата.
В други болници това практикува ли се?

# 667
  • Мнения: 102
И аз не бях видяла в ценоразписа подобно нещо, но акушерката на Тихомирова го нарече лечило. Реално ми промиха матката с ЧХГ.

Криси, а цервикален секрет изследван ли е? Според мен и мъжът ти да си пусне една микробиология, за да се знае и да не стане така че да си предавате..
Не.по време на блок инжекцията аз накарах доктор Стаменов да ми пусне вирусология за храмидии, микоплазма и ураплазма за да сме сигурни да не е проблема в тях и той искаше и микробиология да вземе. Вирусология я е негативна. Но микробиологията излезна. А предната ми е от август 2023 г. Тогава беше супер. Декември обаче болесувах и близо 20 дни не можех да се оправя и мисля,че от тона ми е уищожиро имунитета и се е отразило на флората.

# 668
  • София
  • Мнения: 1 506
Вирусологиите ми винаги са били чисти, а имах уреаплазма. Само споменавам, за да е сигурно, че са взети всички мерки. Доверие само на микробиология нямам.
Възможно е и от боледуването, но бих се застраховала със едно изследване на цервикален секрет.

# 669
  • Мнения: 194
На мен мин год ми слагаха лепило за 60 лв, но не помня дали е било на предния ден или на самия трансфер. Не виждам нищо лошо в процедурата, но предполагам може да я откажете, ако ви притеснява.

# 670
  • Мнения: 1 560
Моят лекар ми каза, че "лепилата" са 6. Възможно е не всички да са споменати в ценоразписа. Аз съм ползвала 2 вида без резултат.

# 671
  • Мнения: 1 008
На мен са ми слагали лепило, което струваше точно 70лв. Сложиха ми го 2 часа преди трансфер, който в крайна сметка беше неуспешен. Моето лично и субективно мнение е, че точно това лепило е излишно. Със сигурност не пречи, но и не прави чудеса. Вече другите за които знам че се правят от кръвта на жената и т.н. са друго нещо и там сякаш има повече доказателства да имат смисъл.

# 672
  • Мнения: 92
Здравейте ако утре си пусна ЧХГ ,трансфера ми беше преди 4 дена на 5 дневен ембрион дали ще покаже нещо или е още много рано?

# 673
  • Мнения: 7
Здравейте. Аз направих трансфер на 21.01. Днес пуснах ЧХГ,обаче дали не е много рано незная/11 ден/
Моята лекарка каза на 14 ден ама аз вече нямам търпение...понеже и вече надежда нямам😒😒😒😒

# 674
  • Мнения: 3 297
Здравейте ако утре си пусна ЧХГ ,трансфера ми беше преди 4 дена на 5 дневен ембрион дали ще покаже нещо или е още много рано?

Рано е

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт