Юлски Бебета 2023 - Тема 2

  • 17 013
  • 715
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 764
Благодаря Ви, мами. 🌸 Да, клизмата исках да е последното нещо. Имам и глицеринови свещичкки Glycerin montavit 1. Масажи, колела, топло-засега без ефект. И  ние върнахме старото АМ.
Това за Novalac It си го отбелязвам. 😊

Лютиче, ние още си носим бодита 50-56 😉, а другата седмица ше влезем в 3 месец. Но разбира се с уговорката, че са само на една марка. Иначе имам други рокли, ританки, бодита 56, които са ѝ малки. Отделно има бодита и панталонки 62, които са ѝ точно, други са ѝ като торба.
Иди разбери... 😊

Последна редакция: нд, 10 сеп 2023, 21:50 от bubastet

# 61
  • Мнения: 1 379
Аз от както давам чайче от копър, забравихме за запека. Но разбира се господинът не желае да го пие ей така чист и измислих да му правя 1 доза мляко за деня разтворено в чая. Яде аптамил ар с пронутра. Еми родих се. Изхожда се по 2-3 пъти на ден и е спокоен. Няма и колики, не че някога е имал. Лекарства не сме давали. Само биогайа и по 2-3 пъти на ден абоколикен. Не знам чая ли толкова помога или просто сме с късмет.

# 62
  • Мнения: 1 764
Тъкмо се оплаках и се изходихме 😊.
Ние нямаме вече колики, но и аз продължавам с чайче от семена от копър и Абоколикен.
Допълвам се - Не е било запек. 🙏
А иначе нас Аптамил ни запече след болницата и бързо минахме на Фризолак 1. За 1 ден сменихме с Милумил 1, но явно ще си останем на Фризолак 1

Последна редакция: нд, 10 сеп 2023, 22:28 от bubastet

# 63
  • София
  • Мнения: 330
Мойта дуда още си ака на 2-3 дни , като спомена Лилиум чая от копър, сякаш като й давах само от копър акаше веднъж на ден, ще пробвам пак .
Според мен вече е чукнала 7кг, защото ми става все по-трудно да в вдигна, бодита 62 носи, малко са й дълги, но на ширина са й ок. Много ми тежи и ми е много неудобно кърменето, каката на тая дължина беше на над 3м и я кърмех легнала,а и тя не връщаше толкова, тази като я сложа легнала се вкисва жестоко.

# 64
  • Мнения: 1 452
Не мисля,  че е от струята.  Вече не седят така пълни гърдите и като стисна излизат капки не струя. През нощта са по-пълни и проблеми няма. Просто нещо го дразни явно, но не разбирам какво.

Ние сме на размер 62 (ХМ) и даже 68 ако броим на пепко дрешките. Те май бяха Обаче омалени, за разлика от на ХМ уголемените. Много бързо растем, чак се стресирам нормално ли е... на 40+++ дни сме. Меря си го на педи като сменям памперса и бяхме 3 мои педи преди седмица и нещо, сега сме 3 1/2...

# 65
  • Варна
  • Мнения: 3 264
И аз се излъгах да взема едни дрехи от Пепко 62 и изобщо не му станаха. От H&M миналата седмица купих 62, но сега поръчах 68, защото едвам го натиквам в 62. На 20ти сме на консултация и ще видим колко е, но на кг като го тегля е към 5.300, т.е за 50 дни е качил 2240.

# 66
  • Мнения: 362
Момичета, да ви се оплача. Нещата при мен се закучиха. В събота вечерта ме приеха по спешност в болницата. Вдигнах много висока температура и нямаше сваляне. Явно по-леките антибиотици, както се изрази лекаря, не дадоха ефект и вече съм на тежката артилерия и съответно никакво кърмене. Сигурно ще откарам седмица в болницата и после може би за вкъщи ще ми изпишат друг антибиотик. Така като гледам най-малко още 15 дни ще е на АМ. Силно се надявам след това да засуче и да имам достатъчно кърма, че с това цедене се притеснявам. Нямам представа по колко сучеше преди, никога не съм мерила. Сега ѝ даваме по 90 мл. от сухото ѝ и стигат, но все пак не е същото.

# 67
  • Мнения: 1 452
malinakupinaтова е грипа сегашния, пълен кошмар е. Пет дни адска температура, липса на апетит, че и стомашно разтройство. Каката вдигна до 41С. Само хексалгин я спаси и много оцет чорапи и на челото постоянно.  Бързо възстановяване пожелавам! А за кърменето каквото стане. И от шише да е, и АМ да е важното е бебето да е нахранено. (И аз не си вярвам като го казвам това, че при мене с кърменето драмите продължава продължават.)

И аз се излъгах да взема едни дрехи от Пепко 62 и изобщо не му станаха. От H&M миналата седмица купих 62, но сега поръчах 68, защото едвам го натиквам в 62. На 20ти сме на консултация и ще видим колко е, но на кг като го тегля е към 5.300, т.е за 50 дни е качил 2240.

На каката като взимах научих по трудния начин, че от пепко 2-3 размера нагоре трябва да купувам. Иначе имат готини неща и като знам как бързо растат и се цапат не ми се купуват от ХМ бодита. ... и пак сега от ХМ намалението не знам какво направих обаче цели 4 поръчки станаха. 😅  Фалит обявявам....

# 68
  • Мнения: 362
Не е грип, лепнала съм Ешерихия коли и за нула време е стигнала до бъбреците. Сега съм с възпаление на бъбреците - пиелонефрит.
А за кърменето да, ако не успее да засуче цедене в шише и това е. По-добре жива и здрава майка, все пак не всичко е на всяка цена.

# 69
  • Мнения: 1 764
Malinakupina, бързо възстановяване ти пожелавам. Случват се за съжаление и такива неща. Ние, майките не сме от камък. Важното е бебенцето да е добре, спокойно и нахранено. Според мен ще успееш отново да го кърмиш както преди. Няма да се предаваш! А и да не се получат нещата затова хората са измислили АМ. 🌸


Момичета, да ви се оплача. Нещата при мен се закучиха. В събота вечерта ме приеха по спешност в болницата. Вдигнах много висока температура и нямаше сваляне. Явно по-леките антибиотици, както се изрази лекаря, не дадоха ефект и вече съм на тежката артилерия и съответно никакво кърмене. Сигурно ще откарам седмица в болницата и после може би за вкъщи ще ми изпишат друг антибиотик. Така като гледам най-малко още 15 дни ще е на АМ. Силно се надявам след това да засуче и да имам достатъчно кърма, че с това цедене се притеснявам. Нямам представа по колко сучеше преди, никога не съм мерила. Сега ѝ даваме по 90 мл. от сухото ѝ и стигат, но все пак не е същото.

# 70
  • Мнения: 3 904
Лютиче, аз не че за теб имам предвид че си мислиш. Малко преумореният ми мозък е писал неадекватно. Мисълта ми е, че сме склонни да си намираме обяснения, пък то..

Бърз пример, на каката коликите като минаха си мислех, че е от еспумизана и пробиотика. Сега като погледна и си мисля, че хич не са й минали, а сме нарочили рефлукса.. Тъпотии, иначе 2018та имаше далеч по-малко и различно инфо. Спомням си Ася Демирева какво ми каза тогава и колко по-различно ми казват сега консултантите..

Минти, това че са меки не е показател, по-скоро се регулират. Пример докато цедях до 6ч ми седяха меки, а цедях по 150-200мл.. сега като кърмя се втвърдяват повече, но то има и по-честа стимулация.

Малинке, късмет и бързо да ти минава. Майната му на АМ. С помпата ще успееш, стига да не се стресираш прекалено. От ползва биха ти били компресии докато цедиш. Денем на 2.5ч, нощем на 3, с една по-голяма пауза от 9 до 2 примерно. Важното е между 12 и 6 да цедиш два пъти. Така няма да намалее. Не виждам защо да не засуче пак. Моят син стана сукалче след 2м на шише:)

Диди, какво стана с консултанта?

Последна редакция: пн, 11 сеп 2023, 14:52 от ^SunLight^

# 71
  • Мнения: 794
Malinakupina, бързо да оздравееш. Не се тревожи от сега какво ще правиш ако не иска на гърда. Ти стигни до там първо.


За дрехите ме посъветваха да не гледам много много размерите а направо да сравнявам по нещо което на детето му става. Дрехите се свиват, за производителите размерите са пожелателни и т.н.

# 72
  • Мнения: 2 706
В Пепко размерите са много странни. Само с мерене става. Имам усещането, че там всяка колекция е с отделни размери.
Х&М са уголемени, също и дрехите в Лидл.

# 73
  • Мнения: 3 904
За дрехите, моят син е на 2.5м и носи 62-68 на Некст, ХМ и лупилу. Други не взимам. Не харесвам материите и се свиват много в сушилня. Тези поне са ми предвидими. Последно го мерих 61см. Роди се 46. Дъщеря ми също обличам основно от некст и ХМ.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 3 264
Ми консултацията..мина. Всичко видя - и как не яде, и как пищи, и от шише яде, и се наака така че имаше и по главата 😂
Общо взето нищо не научих, което да не знам. Може би само съвета като давам шише да накланя назад за по 15сек да имитирам спиране на струята. Според нея нямам проблем. Като видят, че е наддал 1.5кг за 27дни и автоматично няма проблем. Ама не ме разбрат какво е коствало за да ги наддаде. Иска да храня и със сонда. Аз го бях чела и това, ама ми се струваше ужасна галимация, особено с протектори.
Даде ми указания за по-бързо потичане, но аз всичко това го правя вече.
Дала ми е няколко упражнения, предполагам че целта им е да се види за къса юздичка, но тя го видя как суче и каза, че е много добре.
Честно казано малко се отчаях... Снощи ми се случи в 5 сутринта да помрънква както през деня. После и в 7. И в 8 вече дадох шише. Преди поне нощем всичко беше наред Sad

Общи условия

Активация на акаунт