Масло от вечерна иглика и проблем с цикъла

  • 9 689
  • 63
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 876
Не съм имала такива проблеми, цикъла ми си е идвал както и преди да го започна. По скоро  ми се отрази на това да нямам симптоми нито около овулация, нито около цикъл. Истината е, че аз го почнах най-вече заради холестерола. Приемам Инозотол+Холин

# 61
  • Мнения: 71
Благодаря за отговора. Тъй като вземах близо година масло от вечерна иглика, имах нарушения в МЦ,  тоест пропусна 1 месец, после дойде  за 3 дни, затова взех Инозитол, но този месец в рамките на 25 дни ми идва 2 пъти... Нормално ли е?!
Аз го пия редовно, в смисъл не прекъсвам.

Не е нормално. Трябва да се пуснат изследвания и да се отиде на лекар. Вечерната иглика стимулира естрогена, което пречи на прогестерона. От там може да е кървенето

# 62
  • Мнения: 11 418
Инозитола се пие с фолиева киселина. Зависи и какъв инозитол сте избрали. Той стимулира овулацията, която на 48 е малко безмислено.
Инозитол се пие 3 или 6 месеца в зависимост от повлияването без прекъсване и след това се почива толкова, колкото сте го пили.
Все пак оказва влияние и на метаболитния профил и отчасти на хормоните. Не е лоша добавка.

НО
Няма как от него да ви идва 2 пъти. Посетете лекар обезателно.

# 63
  • Мнения: 3
Благодаря на всички за отговорите.
Вечерна иглика съм я спряла,но със сигурност ще посетя лекар.
Пия от 10 дни инозитол на Natures Way 500гр.
Приемам 1 таблетка вечер, но и аз мисля че е от Вечерната иглика.

[quote author=Simply_fun link=topic=1587964.msg47980451#msg47980451 date=1714754383]
Благодаря за отговора. Тъй като вземах близо година масло от вечерна иглика, имах нарушения в МЦ,  тоест пропусна 1 месец, после дойде  за 3 дни, затова взех Инозитол, но този месец в рамките на 25 дни ми идва 2 пъти... Нормално ли е?!
Аз го пия редовно, в смисъл не прекъсвам.

Не е нормално. Трябва да се пуснат изследвания и да се отиде на лекар. Вечерната иглика стимулира естрогена, което пречи на прогестерона. От там може да е кървенето
[/quote]

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 20:30 от Нова.77

Общи условия

Активация на акаунт