Всичко за всички марки гел лакове - тема 51

  • 22 965
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 589
Между другото, маслото от роза дамасцена е страхотно за кутикули - хидратира, попива бързо и мирише страхотно. От известно време ползвам само такова.

# 16
  • Мнения: 220
Много Ви благодаря, наистина.Значи до края на седмицата ще изчакам и ще разкарам тези бази

# 17
  • Мнения: 1 950
Ооо имам ремувър . От години ползвам. Маслото не ми харесва като цяло. Блести неестествено и ми седи мазно. И ми се струва, че не попива. Седи си отгоре , докато не го рязтрия по целите пръсти, а слагам малко. Като намажа с крем  ми харесва повече. Иначе между два лака съм избутвала кожи и съм рязала разбира се. Поддържам ги. Днес не са за поддръжка, нито за махане, просто изсъхват и не ми харесват. Ама то цял ден мокрене и дезинфектанти, вечер миене и кухненски задачи...няма как да очаквам друго. Просто исках да помрънкам малко 😁

# 18
  • Мнения: 2 724
Благодаря и аз за новата тема и за включването на моите маникюри, тъкмо се чудех защо не мога да публикувам и видях, че имаме нова тема, а не съм усетила кога минахме толкова страници… Grinning
Вчера ми пристигна колекцията на Индиго, а лака вече ми беше за смяна и започнах с моя любим цвят от нея, заради който я и купих.
За майка ми ще са по-ярките, тя си пада по малинови/червени/оранжавеещи, въпреки че и на мен ми допадат, ще видим как ще ми седят на тона на кожата.

# 19
  • Мнения: 14
karmilla, отново благодаря за многото ресурси и съвети! Съгласна съм за големите опаковки лак и ми се иска да ги избегна, разгледах препоръчаните марки и много се зарадвах и на цените, и на това, че не са шишенца по 10-15мл Grinning

# 20
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 486
Благодаря за новата, прекрасна както винаги, тема, Кармила! Heart Eyes HugРадост за очите са маникюрите ви, момичета! Heart Eyes Hug
Аз ви следя, но нямам много време да пиша. Последният ми маникюр, който вече е на почти 3 седмици и ще го  сменям в началото на следващата седмица е този. Снимките са като го направих, набързо. Все си мислех, че ще имам време да му направя и други снимки, но нямах.

# 21
  • Мнения: 112
И аз да благодаря за темичката!

Много ми допадат тези ноктенца Мелина_3 - супер много си падам по късички, а този цвят е мега сладурски Simple Smile

Момичета, скоро споменахте Venalisa - видях, че тази серия VIP4  е Hema Free и мисля да ги пробвам - и без това нямам нито един лак на марката. В Али, в официалния магазин на Веналиса излизат по 4,45лв. за брой (ако се вземат на брой, а не цяла палитра). Да търся ли някъде по- изгодно или това е добра цена?

# 22
  • Мнения: 1 798
И аз благодаря за темата Hug
Чуден първи пост Heart
Аз ще сменям петък-събота-неделя.
Ако се получи прилично ще покажа.

# 23
  • Мнения: 222
Гледах снимки на маникюристка, която ми излезе във ФБ и тези от първа страница определено са по-добри! 😀
Днес правих ноктите на майка ми и на племеницата, но забравих да ги снимам. Определено ми е по-лесно да си правя моите.

# 24
  • Мнения: 102
Здравейте, благодаря за новата тема на Кармила! Heart
Ето нещо ново от мен:candy:

# 25
  • Мнения: 1 860
И аз това съм забелязала, че 90% от момичетата тук работят по-чисто, по-добре и укрепването им е много по-равно от масовката маникюристки, които хем не моггат, хем имат претенции вече за 60лв. маникюр. Останалите 10% са абсолютно новите момичета тук, които са направили само 1-2 маникюр, но и сред тях има такива, които се лакират много по-чисто и добре. Като цяло масовката е зле с работата, теорията и хигиената. Естествено има и много добри професионалисти, но на фона на дугото са просто еднорози.
Мелина_3, разкошен е Heart Eyes Аз пак да питам, може да е същия цвят но ме привлича, кое е ментовото, защото е брутално готино!
dobi01, да и аз така ги предпочитам предвид, че правя себе си основно и баба ми и майка ми, които са в опеделени гами(баба е основно в светла бяла гама, майка лилаво и розово) и вече имам бая лакове и бази и сама не мога да ги разходя. За да свършат трябва поне 10 приятелки да намеря да лакирам редовно, нямам толкова приятелки кито да са с гел лак и въобще абсурд. До сега най-бързо ми е свършвал ултрабондът - 2 шипета вече изхабени и трето на привършване и след него обезмаслител. До сега съм приключила до край 1 топ лак и 2 прозрачни бази, които са ми от най-ползваните продукти. За цветове или цветни бази бая вода ще изтече да свърша всичките. И често сменям диамантените накрайници, но това е нормално - 4, 5 маникюра и са "довиждане". Радвам се, че съм била полезна и ще можеш да си набивиш лакчета наа прилични цени Simple Smile
И аз снощи лакирах баба ми, та понеже много и хареса моето бяло и на нея сложих китайчето. И на друг човек лесно се работи с базата, както я разпределя с четката така си застава и даже почти не се наложи да обръщаме ръката и всикчо се получи супер. И да кажа за гадната база на моон - нямаше нокът без отслойка, една мека като недопечена, въпреки че покох по 90 сек и забравих да ви кажа, че като нанасях при фиксиране за 5-10 сек въчпросната база ужасно се набръчка все едно много пигментиран цвят, което за първи път ми се случва с база. Сваляно беше ужас, много бавно точно заради отвратителният продукт. Никога не съм сваляла толкова бавно покритие колкото вчера. Определено взех да се чудя искам ли и на себе си да и дам шанс или да заминава в кофата?! И да похваля едни четки. Поръчах най-накрая от BQAN. Взех един "бюджеттен" комплект и 2 от по-луксозните. Пробвах от бюджетните баш за разнасяне и съм със супер добро впечатление, а и като цяло като се видят четките си личи, че са хубави, няма раздърпани и са различни дължини и дебелини. Оставям линк  за момичетата, които си дирят четки на ниски цени, защото според мен тези си заслужават:
https://www.aliexpress.com/item/32971503222.html?spm=a2g0o.order … .5.41bbf19c181nWS
Реално сега ги няма, но се води като продъукт 5pcs, които са 5 четки за 1,64 евро и можете да им видте снимка в ревютата от клиенти, на мен поне ми излизат снимки на четките на първото ревю още.
Измуфтих я сега да я снимам, не е топ качесвто снимката ми, но не се славя с фотографски умения и без това:

Последна редакция: чт, 14 сеп 2023, 12:42 от karmilla

# 26
  • Мнения: 187
Момичета какви се тези кожи, които ми излизат отстрани на ноктите и как да се справя с тях? Като ми се появи такава и почистя хубаво с пламък после ми се възпалява мястото там, подува се кожата отстрани на нокътя, боли, зачервява се. Даже и сега малко ме понаболява отстрани като натисна.


Последна редакция: чт, 14 сеп 2023, 13:55 от garnitura

# 27
  • Мнения: 145
След 2-3 месеца почивка, се лакирах. Изпробвах си доста от новите неща, които бях поръчала. Скоч базата на PNB и техния експрес топ. А базите- общо взето исках възможно всичко да пробвам - та 2 от тях са Камилфо moon crush, Siller, на един нокът имам лак.. просто миш-маш 😆
.. като гледам повечето в тази гама клоня (малко скучно за някои.. ) - телесни, по-изчистени, взех си някой и друг цвят и се чудя защо ли като май не ги поглеждам изобщо. Интересно как с времето ми се е променил вкусът, до сега- обикновените ми лакове са какви ли не цветове.. или просто, защото е гел лак и ми се струва по практично и в поддръжката, а и самото лакиране 🤔

P.S. Поръчах си и още някоя и друга база- потали и 2-3 топа с ефект от Nailmastershop.. та и за тях нямам търпение Simple Smile



# 28
  • Мнения: 1 860
garnitura,там не се бара много, защото том да точките на растеж. Които като препилиш става лошо и започва организмът защитно да ги "загрубява" и да загноява като се пили много. Не се отразява само на ноктите и там да си препилва и да отслабва. В последствие води до изместване на точките на растеж, страничен онихолизис, слаци нокти, счупване. Това са едни белички като кожи най-просто казано, които не трябва да се закачат много. Като минаваш с накрайник в страничните гънки в горната част и не дълбаеш, не режеш, не ги чистиш. Остави ги дега и с врмето ще се успокоят. Често ги бъркат с коги или "дяволски нокът", ако са били ръчкани и леко загрубели от това. Бях гледала видеа по темата, но не мога дахсе сеття къде и кой говореше по въпроса, за да пусна тук, за да е по-ясно обяснено. Ако намеря през телефона, ще шерна.
The 13th  много е красиво! И аз напоследък все по такива залитам, въпреки че все по яркото съм ди падала! Много нежно и ефектно.

Последна редакция: чт, 14 сеп 2023, 15:09 от karmilla

# 29
  • Мнения: 145
Благодаря Кармила.

Гарнитура, при мен на кутрето на лявата ръка, явно по-грубо бях избутала кутикулите и се зачерви, поду, после леко понабра; и друг път ми се беше случвало, но този път и направо нокътят се отлепи от кажи-речи половината. Това се случи началото на годината и едва сега израства.

Общи условия

Активация на акаунт