Всичко за всички марки гел лакове - тема 51

  • 23 074
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 113
Аз да споделя малко опит от слагане на стикери (лепенки, самозалепващи) върху Liquid Hard Gel на Bluesky. Няма такава пързалка, казвам ви... Все едно върху олио да се опитвате да ги залепите. Направо се изплъзваха от нокътя.
Иначе с ваденки (водни стикери) съм пробвала веднъж, но не е моето нещо. Твърде деликатни идват за моята непрофесионалност Simple Smile



Здравейте,може ли инфо за какво се използват тези приставки?

Тази "пръчица" (червената насечка) я ползвам и аз за махане на гел лака до кожичките, когато не мога да бръкна с по- широк накрайник. Но доста рядко в интерес на истината. За другите са писали момичетата, че са безполезни.

# 691
  • Бургас
  • Мнения: 2 109
Аз пък много ги харесвам водните стикери и нямам проблем нито с постанянето, нито с трайността. Слагам ги в чаша с вода да постоят малко, после приплъзвам с пръсти и хващам стикера с пинсета или с нокти. Полагам върху тънък слой неизпечена база и мога да го намествам както си искам. После пека, слагам още един слой база, пека и после топ. Понякога пропускам втората база.

Последна редакция: чт, 19 окт 2023, 22:42 от sunny-n

# 692
  • София
  • Мнения: 2 717
Аз пък много ги харесвам водните стикери и нямам проблем нито с постанянето, нито с трайността. Слагам ги в чаша с вода да постоят малко, после приплъзвам с пръсти и хващам стикера с пинсета или с нокти. Полагам върху тънък слой неизпечена база и мога да го навествам както си искам. После пека, слагам още един слой цада, пека и после топ. Понякога пропускам втората база.
По същия начин процедирам и аз и никога не съм имала проблем. Никога не са ми правили номера

# 693
  • Мнения: 1 809
Значи, нанасяте база(не печете), върху нея си нагласяте ваденката, и след това пак база, така ли? Между двата слоя база не печете, нали? Ако е така, как нанасяте втория слой база без ваденката да се размести? Или печете след поставянето на ваденката?
  Иначе аз имам друг проблем. Като слагам ваденка за цял нокът, абсолютно винаги започва да се отлепя откъм свободния край, и така база цялата ваденка.

# 694
  • Мнения: 391
Минавам с нов лак, скоро след предния, но ми се счупиха няколко нокътя и се наложи да ги отрежа.


Опитах се да залепя с пакетче от чай, но нещо не ми се получи, патенцето не можа да залепне, отдолу сложих база иначе. Може би аз не правя нещо като хората? Ще съм благодарна на съвет!

# 695
  • София
  • Мнения: 2 937
Ох, аз възкръснах! Махнах гандото оранжево и сега съм щастлива.
Гел Коди в цвят милки и топ с частици на Hi Hybrid .

# 696
  • Мнения: 176

Днес ми пристигна ето тази пила. Преди време Есмералда беше пратила линк, а Кармила само преди ден два също беше дала линк за същата. Не съм я пробвала все още, но изглежда по-добре отколкото на снимките сайта. Взех я за 28 лева. Пристигна за две седмици, от които за една от Китай и още една вися тук в София в някакъв склад. Пластмасата изглежда добре и лъскава. Оборотите изглеждат реални спрямо другата която имам (35000). Работи и когато е на кабел. Следващата седмица като я пробвам ще дам отзив.

# 697
  • Мнения: 1 110

Днес ми пристигна ето тази пила. Преди време Есмералда беше пратила линк, а Кармила само преди ден два също беше дала линк за същата. Не съм я пробвала все още, но изглежда по-добре отколкото на снимките сайта. Взех я за 28 лева. Пристигна за две седмици, от които за една от Китай и още една вися тук в София в някакъв склад. Пластмасата изглежда добре и лъскава. Оборотите изглеждат реални спрямо другата която имам (35000). Работи и когато е на кабел. Следващата седмица като я пробвам ще дам отзив.
А линк за нея дали имаш?

# 698
  • Мнения: 113
Момичета, нещо за този прахоуловител някой да сподели:

https://prettyzone.net/prahoulovitel-BQ858-3A-80W-s-filtyr?searc … D1%82%D0%B5%D0%BB

Другия, който заглеждам е този:

https://prettyzone.net/stilen-prahoulovitel-m-101-60W-CO54?searc … D1%82%D0%B5%D0%BB

# 699
  • Мнения: 176
Vige, ето това е активният линк в момента. Кармила го сподели вчера:

https://www.aliexpress.com/item/1005006095045741.html?spm=a2g0n. … Ja8hoCj8wQAvD_BwE

# 700
  • Мнения: 7 607
Silver Pink, тези са сравнително нови модели, не мисля, че някоя от нас в темата ги е пробвала.
Аз лично бих взела квадратния черен поради простата причина, че той върви с най-стандартния филтър, който можеш да намериш почти навсякъде. В Прити например не предлагат резервни филтри за първия.

# 701
  • Мнения: 218
Аз само отново да напомня за едно наум при поръчки от Prittyzone.
Нямам никакви проблеми с водни стикери. Любими са ми. Слагам ги в чашка с вода. При ваденето ги хващам с едната къра, която ще лепя и с показалеца на другата го приплъзвам  и той застава на целия ми показалец, после го натискам на нокът. Махнала съм лепкав слой и не слагам база отдолу. Много рядко слагам отгоре. Ето това на ноктите на майка ми са водни стикери.

# 702
  • Мнения: 113
esmeralda23 - мерси. Ще ги разгледам пак и двата и отново ще мисля.

Колко често се налага смяна на този филтър, всъщност? Като знам на прахосмукачката, която ползваме ежедневно как го сменям веднъж на високосна, чудя се за веднъж на две седмици ползване колко да се амортизира... Rolling Eyes Тя машината няма да издържи толкова:D


pipence - много са нежни. Браво!

Какво за магазина Prеttyzоne? Не са коректни или?

Последна редакция: пт, 20 окт 2023, 09:03 от SilverPink

# 703
  • Мнения: 1 860
CruellaDeVil, леле каква случка! С гел лак не съм очаквала такова нещо да стане! Даже не ми хрумва логично обяснение.
Вени, по протокол се слага неизпечен слой база, слага се стикера, пече се, пак се маже база, пече се и топ. Не мен не ми е удобно с неизпечена база, много се плъзгат(даже венднър на едната ръка го направих с неизпечена и там застана по-грозно и набръчкано от другата, а държа еднакво) и плескам директно и после база. Понякога махам леепкав, ако самите стикери по-лошо се залепват или в някои случаи, ако стикера има отново грижа със закрепяне на някои места леко го мацвам с база, все едно го подлепям и тогава вкарвам в лампата като тогава първите секунди го притискам с дървеният или пластмасовият ми избутвач.
Момичета, в момента цените са неблагоприятни в али или ако са ниски, то шипинга е троен. Тия дни цъкам яко за всякакви продкти и всичко е зле, явно се готвят за 11.11 и прИмоциите. Изчакайте до тогава и според мен ще има нещица на по-човешки цени.
Mini me, я разкажи как лепи торбичката, че не ти се закрепи и да умуваме или да даваме акъл. Аз да си питам само - гладал ли си клипчето на Полинка как лепи нокът със салфетка? Там добре го е показала стъпка по стъпка и аз действам на този принцип, но с безвлакнета кърпичка за обезмасляване. Моите стъпки са такива:
1.Слагам тънък слохй база с втриване и пека.
2. После мацвам линт базата на Коди, малко по-дебеличко, слагам изрязаното парченце материал и почвам с ибутвача си хубаво да го нагласям, да е на парвилнаото място и да прилепне хубаво. Като е на сгънка понякога малко повече се налага да се налгалася. После мацвам още малко от базата горе и зглажвам. Отрязаното от моя опит не е добре нито да е прекалено голямп, но не и мъничко колкото само счупеното, оставам малко повече, за да има опора, ако мога така да се изразя, но и да не е навсякъде0. Слагам да пека като първите секунди пак вкарам в избутвача и го държа притиснато, за да не се кикерчи.
3. Вадя от лампата и оглеждам всичко точно ли се е опекло и ако всичко е ок хващам пилата, за да загладя ръбчетата малко и да не става гърбица, но не прекалявам за да не изтъня материалаи после пак да се чупи.
4. Взимам ви каучуковата база/гела/полигела с каквото ще укрепвам и правя укрепване. Ако ще нещо ми стърчи след това пак си позаглаждам с пилата леко.
При запилване с пилата предварително си махнала лпкавия, за да сне си скапваш пилата. На мен по този начин залепено ми е държало да израстване. И гледам да плесна при укрепване твърд материал(първият път, после при смяна си слагам каквото искам), защото при мен така ми се струва държи повече. Дълго звучи, но реално е за около 5 макс 10 мин цялатта процедура и най-досадно ми е да си изрежа правилно листчето.

# 704
  • Мнения: 1 041
Ето и моята! След няколко дни ще я пробвам!
Пилата е чудесна, за мен е по-добра от "сивата" - много са удобни бутоните за пауза, ривърс, оборотите са добри, единствения недостатък бе, че пристигна празна и трябваше да я заредя повече от час. Доволна съм и не съжалявам, че я купих Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт