Париж - 19

  • 31 555
  • 695
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 313
Здравейте пак!

Нашите планове постепенно се пооформят. За 3-те дни примерната ни програма с мисъл да е лека и без много ходене (с дете и един не много подвижен възрастен от трима):
Ден 1: Хоп он-хоп оф бус. Така ще можем да слизаме само на определени места и ще избегнем стълби и много ходене.
Въпроси:
- От която и да е спирка ли можеш да се качиш или задължително от спирка 1?
- В случай на лошо време, има ли как да се резервират места в закритата част (аз не видях, но все пак да питам)?
- Коя компания препоръчвате?
- В този ден ми се иска да включим и нещо и тересно за детето (7 г.), като аквариума до Айфеловата кула, някоя класическа въртележка или друго. Къде беше тази, която е безплатна? Не си спомням дали тук или в друг пътешественически форум се коментираше.
Ден 2: Версай + градините
- Какви опции за транспорт има до там освен обществен, за да не се налага да сменяме по 3 превозни средства или да вървим много пеша? Колко би излязло с Uber за около 20 км? Ползвали ли сте Freenow или Bolt?
- Кое е по-добре да използваме за разглеждане на градините - влакчето или голф количка?
- Гледах билети с включен обяд. Заслужава ли си?

Ден 3 (до 17 ч., защото после ще тръгваме към шатъла за Бове, полетът ни наобратно е в 21 ч.): Монмартр и Сакр Кьор. Ще трябва да ползваме фунилуляр и/или Монмартр бус.
- Откъде е най-удобно да вземем този бус, за да избегнем големите баири пеша?
Няколко общи въпроса:
- Кои приложения за такси използвате освен Г7?
- Продават ли се още 10-те хартиени карнети?
- Къде можем да вмъкнем корабче по Сена?
- Снимки/кафе на покрива на Галери Лафайет или на Прентан да изберем?

Благодаря!

П.П. Не виждам през телефона опция да крия снимките, за да не е толкова дълъг постът 😅

# 406
  • Мнения: 9 914
Lisko3, включвам се само за опцията Версай с включен обяд - ние взехме такъв,  беше вкусно,  приятно - но: доста далеч от главната сграда. В края на януари паркът беше затворен и се наложи да излезем от двореца, да мааме почти 2 км по съседната улица и после малко през общата градина покрай Трианоните, беше заледено на места, табелки нямаше, освен на последния ъгъл преди ресторанта, и джипиесът също ни замота. Едвам стигнахме навреме за резервацията. Във вашия случай ако може с количка дотам, добре - но не съм сигурна как може да се провери.
В допълнение, като цяло указателните туристически табелки из града ми дойдоха твърде малко, да живеят смартфоните.

# 407
  • Мнения: 516
lisko3,  Хоп он Хоп оф не са с определени места, качваш се и сядаш където има или ако са по-празни си избираш къде ти харесва Simple Smile не е задължително да се качиш от спирка 1, може от всяка. Май няма значение коя компания...за детето Айфеловата кула мисля е *задължителна* 😁 аз не я знам въртележката...сигурно ще видите от автобуса интересни неща за детето и корабчето привечер може би бихте могли да включите първия ден.
Относно Версай май първия вариант,който ви предлага Гугъл е най-удачен, не е с много прекачване и ходене...аз не съм ползвала Юбер и такси в Париж...тук ще кажат по-опигните
Пожелавам ви хубаво време и приятна разходка после да разкажете Simple Smile

# 408
  • Бургас
  • Мнения: 6 287
Аз съм резервирала Юбер, но имам лош опит. Отказаха ми поръчката в последния момент.
Иначе приложението изчислява цената, която трябва да платите.
Туристическото влакче за Монмартр спира срещу Мулен руж, катери баира, до Сакре кьор можете да слезете и после пак да го хванете на връщане.

# 409
  • Мнения: 313
Туристическото влакче за Монмартр спира срещу Мулен руж, катери баира, до Сакре кьор можете да слезете и после пак да го хванете на връщане.

@Tinita, гледам, че Montmartrobus е заменен от автобус линия 40. Маршрутът е подобен, изглежда удължен с няколко спирки след Плас Пигал. Вие него ли ползвахте? Имаш ли идея колко време отнема возенето по цялата линия?

# 410
  • София
  • Мнения: 1 129
Друго приложение за такси е Bolt.

# 411
  • Бургас
  • Мнения: 6 287
Ние ползвахме нещо, което наподобява атракционно влакче, не е точно бус. С кабинки, закачени една за друга, с озвучаване, като минава покрай обектите съобщава накратко кое какво е.
Около 40 мин отнема отиване и връщане.
Маршрута не го помня. Катери по едни малки улички, помня, че минавахме покрай един Мишлен ресторант... Беше преди три години, поизтрили са се впечатленията.

# 412
  • Мнения: 1 872
Някой да е ходил до Астерикс парка ако може да сподели как се стига до там с градски транспорт. Има ли изобщо такава опция? Че кола няма да наемаме.

# 413
  • Мнения: 313
А знаете ли дали е нужно да пътуваме с легализирана/преведена декларация за пътуване в чужбина - нямаме брак с таткото. За Гърция само на излизане на нашата граница я искат на български. Нямам спомен като ходихме в Италия...

# 414
  • Мнения: 516
Не, няма нужда от преводи и легализация, само нашите власти я искат на излизане и носете копие и оригинала

# 415
  • Мнения: 147
Здравейте, някой ходил ли е на късното представление на Мулен Руж. Как е предвижването, безопасно ли е в късните часове? Искам да бъдем на определена дата, а има само късно представление от 11 до предполагам 1 часа. С какво ще е най удачно да се приберем след това, тъй като ни е доста далеч от хотела-до Латинкия квартал..

# 416
  • София
  • Мнения: 3 183
Здравейте, някой ходил ли е на късното представление на Мулен Руж. Как е предвижването, безопасно ли е в късните часове? Искам да бъдем на определена дата, а има само късно представление от 11 до предполагам 1 часа. С какво ще е най удачно да се приберем след това, тъй като ни е доста далеч от хотела-до Латинкия квартал..
Аз съм била и на късното представление.
Вариантите са пеша, нощен транспорт или такси.
Ние се прибрахме пеша за около 20 минути. Има разни шарени хора в района, но не ми се видя притеснително.

# 417
  • София
  • Мнения: 1 391
Бях обещала на Роца да дам отзив за Париж и го давам, въпреки,че михана 20 дена от пътуването ми. Скоро след като се прибрах написах дълъг отзив и се срина страницата на бгмамма и се отказах после да пиша на ново.
Отново благодаря на Тинкърбел и на Роца за насоките, които ми дадоха, бяха ми много полезни.
Бях в Париж 3 дена, но това е крайно недостатъчно за този голям град, спукахме се от търчане всичко да видим. Прибрах се с мускулна треска и 3 дни се възстановявах от умората и не само аз ,но и децата.
Имахме късмет за хубаво време в деня, в който бяхме взели билети за последен етаж на Айфеловата кула. За мен лично си заслужава да се види от последният етаж Париж както самото изживяване. Първият ден си намерих 1 цент-викам, е няма що, третият ден си намерих в градинката на кулата голяма златна обица 18 карата.Хората я прескачаха и аз случайно я видях. Викам си следва нещо голямо, ами като се прибрах си продадох колата, която се чудех как ще я продам и веднага купих нова/на 20г./:smile:, която ми пазеха.
Така посетихме първият ден Лувъра с предварително купени билети, имаше огромни опашки, но минават бързо. Заслужава и да се посети, хареса ми.
Видяхме Сент шапел, Трокадеро, Триумфалната арка, Монтмартр- много приятна гледка, хубава катедрала.Опера Гарние, Оранжери,фонтана на Медичите, Консиержи, Оранжери и не помня какво друго.
По препоръка на Роца посетихме ресторант Републик-цена, качество отговаря- доволни сме.
Нещо така известната френска кухня не ми допадна-ядохме лучена супа- чорба вкусна но тази филия с кашкавал.., таджин-/бльок/, бьоф бургиньон- не беше лошо като минен кебап с орзо,ядохме рататуй, патица, касулет, някакъм джолан-беше вкусен и крехак, сандвичи крок мосю, тарт-но и двете не са уау за мен.
Иначе ядох от 6-7 пекарни, но както и тук всяка е с различно качество. Изкарах предимно на тестяно-кроасани, бриош, следкиши... Само на едно место кроасана се топеше в устата ми като от разказите за френски кроасани. Бриоша на същото место беше пристрастяващ. Мисълта ми е, че ако човек улучи 2 от пекарните дето нищо не беше вкусно ще си създаде лошо впечатление, значи трябва да се пробва на повече места.
Времето беше както Роца ми каза, вали спира , а в прогнозите го даваха само дъжд.
Направи ми впечатление, че в Париж не е на мода гел лака-видях само 4 дами с него за 3 дни-2 от които негърки. Младите дами са нежно гримирани с очна линия, спирала, задължително руж и гланц или светло червило. Мога да кажа, че в Рим и Амстердам хората са по-модерно облечени от Париж. А уж френската мода, ала бала.
Направи ми голямо впечатление, че почти на всяка улица има библиотека за книги, кафета -библиотек Тук хората са с традиции. Роца наистина ли повечето Парижани не знаят английски или нарочно се правят, че не го говорят?

# 418
  • Мнения: 9 914
А на мен много ми харесва точно техният небрежно-елегантен стил на обличане, даже набързо смъкнах едно палто на половин цена, което си нося сега с голямо удоволствие. За парижанките съм чувала и преди - спирала и гланц/неярко червило.

# 419
  • Бургас
  • Мнения: 6 287
Не знам за Рим и Амстердам, аз най-елегантните жени видях в Ереван. А мъже - в Милано Simple Smile
В Германия пък всяка жена, която изглеждаше добре, с прическа и хубави дрехи, беше рускоговоряща.
В Париж, в по-хубавите квартали съм виждала много елегантни възрастни дами, над 70 г. Едната беше като излязла от списание - фризирана и с пудел, фризиран и той Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт