Термин юни 2024

  • 24 511
  • 741
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: 125
Момичета, на 18ти имам час при АГ, май тогава ще ми е и БХС-то, обаче забравих да попитам какво представлява и много време ли отнема? Понеже ще ходя в обедната си почивка, та не съм предвидила повече от 30 минути за в кабинета.

# 706
  • Мнения: 618
Момичета, на 18ти имам час при АГ, май тогава ще ми е и БХС-то, обаче забравих да попитам какво представлява и много време ли отнема? Понеже ще ходя в обедната си почивка, та не съм предвидила повече от 30 минути за в кабинета.
За БХС се пускат кръвни,но това е след първата фетална морфология,въвеждат се измервания и данни от нея и така всъщност се получава статистиката.
Ти от Варна ли беше?

# 707
  • Мнения: 125
Не, от Бургас съм. Може и да бъркам за БХС, лекаря ми обясни просто,че трябва да пусна такова изследване и че държи на феталната морфология ,която не се покривала от здравна каса (поне така разбрах...каза ми,че било около 100лв) и останах с впечатление,че това ще се случи при следващия преглед.

# 708
  • Мнения: 1 541
ФМ се прави при сертифицирани специалисти, иначе всеки може да ти "направи", за да ти вземе парите. Проучила ли си твоя АГ от тях ли е? Аз имам близка приятелка в Бургас и знам, че буквално има 2-3 лекаря, които могат да ти направят истинска фетална, другите са неуки. Първата ми фетална беше около час, БХС не съм правила.

# 709
  • Мнения: 618
Не, от Бургас съм. Може и да бъркам за БХС, лекаря ми обясни просто,че трябва да пусна такова изследване и че държи на феталната морфология ,която не се покривала от здравна каса (поне така разбрах...каза ми,че било около 100лв) и останах с впечатление,че това ще се случи при следващия преглед.
Моят следящ АГ ми води феталните морфологии,но той си е сертифициран,аз не съм дала нито лев,но наистина не се покрива по ЗК.
Иначе е вярно,че специалистите се броят на пръсти.

# 710
  • Мнения: 90
Много зависи, днес аз бях на БХС и фетална морфология. Отне 30 мин, но доктора не спря да повтаря колко благосклонно е бебето. Каза, че е в идеална позиция, което се случвало много рядко, по принцип трябвало да ги чакат да се обърнат или да се излиза на разходка, нещо такова. Та не е ясно колко време ще отнеме - гледат всичко по бебето - органи, крайници, нос и др. затова много зависи в каква поза в бебчо. Аз лично си пуснах отпуска днес и предния ден (за изследванията) за да не давам отчети къде съм и кога ще се явя.

Момичета, да споделя - всичко мина добре при мен, добри резултати имаме, няма нищо притеснително или извън норма, много сме щастливи. Дадоха ни и 80% вероятност за момченце Blue Heart Blue Heart Blue Heart

За всички, които подлъгах с теста със содата - на мен ми беше показал момиченце Joy

Момичета, на 18ти имам час при АГ, май тогава ще ми е и БХС-то, обаче забравих да попитам какво представлява и много време ли отнема? Понеже ще ходя в обедната си почивка, та не съм предвидила повече от 30 минути за в кабинета.

# 711
  • Мнения: 125
Ох ами, объркахте ме. Чела съм по групите, че все питат къде да ходят за фетална, та за това попитах моя лекар къде трябва да отида,  и той каза "аз ще я направя, не се притеснявай" което мен честно казано ме зарадва, защото си го уважавам много, но не знаех, че трябва да са специализирани. Може би и за това ми каза, че не се покрива от здравна каса... Не знам. Какво предлагате да правя? Сега ще потърся в интернет информация, но ако видя, че не е специализиран как да му кажа, че искам да отида при друг...няма ли да се получи тъпо? Sad

# 712
  • Мнения: 1 541
https://fetalmedicine.org/lists/map/attendants/1
Ето го списъка на всички, които са преминали курсовете на тази организация. За конкретното направление са различни имената, за Бургас знам, че се спряга много често името на Мануелян. Там ходи и моята приятелка.
На мен честно казано не би ми пукало дали ще се получи тъпо или не. Това е твоето бебе и твоите пари. Не се притеснявай. За мен феталните морфологии са най - важните прегледи през цялата бременност и е важно да се направят от човек, който наистина знае какво прави.

# 713
  • Мнения: 125
https://fetalmedicine.org/lists/map/attendants/1
Ето го списъка на всички, които са преминали курсовете на тази организация. За конкретното направление са различни имената, за Бургас знам, че се спряга много често името на Мануелян. Там ходи и моята приятелка.
На мен честно казано не би ми пукало дали ще се получи тъпо или не. Това е твоето бебе и твоите пари. Не се притеснявай. За мен феталните морфологии са най - важните прегледи през цялата бременност и е важно да се направят от човек, който наистина знае какво прави.

Къде е списъка? Излиза ми само някаква карта.
Другото което е, кога точно се прави феталната,   при Мануелян знам,че се чака изключително много, така че може и да съм закъсняла за там. Ако трябва да почвам да звъня да запазвам някъде час, но не знам кога трябва да се направи и дали преди него не се изисква нещо друго?

# 714
  • Мнения: 1 541
Цъкаш точно на картата и излизат. В ляво са различните направления, различни са имената за всяко едно нещо, но на теб и първото за сега ще ти свърши работа.
Между 11 и 13+6 дни трябва да си.

# 715
  • Мнения: 125
Цъкаш точно на картата и излизат. В ляво са различните направления, различни са имената за всяко едно нещо, но на теб и първото за сега ще ти свърши работа.
Между 11 и 13+6 дни трябва да си.

Моя лекар го няма в списъка Frowning1 как да му кажа сега,че не искам при него да правя феталната...наистина се притеснявам много!

Сега търсих инфо и в интернет за изледванията, гледам че скрининга се прави между 11-13 седмица, а феталната 16-18. И за двете изследвния ли трябва ходя при специалист,или скрининга може да го направи и моя следящ лекар?
Явно не съм разбрала правилно, на 18ти се падам да съм в края на 12та седмица, което значи ,че ме вика за скрининг. Евентуално тогава да му кажа,че феталната искам да я правя другаде...

Последна редакция: вт, 28 ное 2023, 14:48 от Unbreakable_flower

# 716
  • Мнения: 1 541
На скрининга пак се гледат органи, нухална гънка се мери и т.н. Просто включва и БХС.

# 717
  • Мнения: 430
На този скрининг точно в 11-13 г.с повечето му викат фетална морфология. Включва ехографски преглед на плода и биохимичен скрининг. Защото ако всичко е наред на него, тази ФМ в 16-18 не се прави.

Моята ФМ или комбиниран скрининг или каквото е беше днес. Да се похваля че всичко е наред засега. Бебчето си расте нормално, има всички органи за възрастта. Много сме щастливи. Термина ми остава 07.06.
Бебето си отговаря на седмиците по ПРМ. 59мм е CRL. Предполага се че ще е момиче! 💗💗💗

# 718
  • Мнения: 42
Здравейте! Днес бях на фетална морфология при д-р Димитрова в МАРКОВС и съм очарована колко е търпелива и обяснява подробно всичко. На 80% ще имаме палаво момченце,  което върви с 5 дни напред и ми измества термина за 29 май.

# 719
  • Мнения: 635
https://fetalmedicine.org/lists/map/attendants/1
Ето го списъка на всички, които са преминали курсовете на тази организация. За конкретното направление са различни имената, за Бургас знам, че се спряга много често името на Мануелян. Там ходи и моята приятелка.
На мен честно казано не би ми пукало дали ще се получи тъпо или не. Това е твоето бебе и твоите пари. Не се притеснявай. За мен феталните морфологии са най - важните прегледи през цялата бременност и е важно да се направят от човек, който наистина знае какво прави.

Този списък категорично не е пълен. Д-р Мазнейкова гарантирано е сертифицирана за фетална морфология. Да не говорим, че я има Въргулева, която е от същата болница и е супер млада и я знам от първия и ден още като стажант. Освен това, отворих на Марковс лекарите, които провеждат фетална и даже проф. Димитър Марков го няма, както и част от останалите. Струва ми се, че този списък покрива само някакви скорошни години, в които са се сертифицирали доктори.

Unbreakable_flower Ако докторът ти е уважаван и ти знаеш това, мисля, че не би поел за 80-100лв такава отговорност. Потърси някакви мнения все пак за него в супердок или тук във форума, може да изскочи инфо за феталната.

Общи условия

Активация на акаунт