Снимки – спомени от близко и далечно минало - 3

  • 127 419
  • 2 652
  •   1
Отговори
# 2 580
  • Мнения: 41 370
Имаше график - сега това училище, после онова... Когато ти дойде редът, тогава, никой не гледа лято ли е, зима ли е. Мисля, че курсът беше с продължителност няколко месеца, докато децата се научат да плуват и само по-добрите оставаха да тренират. А лятото имаше много хубави открити басейни - "Диана", "Червено знаме", "Спартак"...

# 2 581
# 2 582
  • Мнения: 6 919
А после някой ще ми разправя, че нямаме нищо общо с маймуните.

# 2 583
  • София
  • Мнения: 13 894
Много обичах всякакви катерушки, но сега като се сетя как на асфалт бяха всички и си мисля, че верно само с късмет сме оцелявали 🤣.

# 2 584
  • Мнения: 2 646
Падахме, ставахме и продължавахме играта. Никой възрастен не се суетеше около нас, никой не ни "гледаше". От 3-4 годишни играехме сами на площадката зад блока. Сега ги водим и ги чакаме чак до гимназисти.

# 2 585
  • Мнения: 733
От дълбоката провинция на Югоизтока

# 2 586
  • Бургас
  • Мнения: 3 597
Една тъжна хронология...






# 2 587
  • Мнения: 192
Ресторант Фрегата, още един спомен от детството ми. Сега там е Какао бийч. На Слънчев бряг има много нови хотели и барове, но пък едни от основните символи са заличени. Освен Фрегата и сцената на Златния Орфей. При Вариетето има някаква надстройка и сега е незабележимо, доминантата е друга.
Ресторант-корабче има във Варна до Морската гара. Доколкото знам е имитация на галеон. И в Созопол преди петнайстина години имаше корабче, сега не знам. Всичко това разбира се, не може да се сравнява с някогашния Фрегат посещението на който си беше атракция.

# 2 588
  • Мнения: 24 491
Корабчето от снимката беше в Бургас. Мисля в района на Приморец. То си и пише.

# 2 589
  • Бургас
  • Мнения: 3 597
Фрегатата в Слънчев бряг е друга.


А на мястото на този ресторант в Бургас сега има сграда, говори се , че затова са я и подпалили.

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 21:31 от rosi81

# 2 590
  • София
  • Мнения: 1 248
Фрегатата в Слънчев бряг е друга.


А на мястото на този ресторант е Бургас сега има сграда, говори се , че затова са я и подпалили.

Минахме покрай Бургас днес, там ли е била Фрегата? Въобще не си личи.

# 2 591
  • Бургас
  • Мнения: 3 597
"Старата фрегата" беше в края на централния плаж в Бургас, преди вълнолома. Корабчето освен в спомените, остана запечатано във филма "Опасен чар". Сигурно много от вас помнят култовата среща на Тодор Колев с Невена Коканова там.

# 2 592
  • София
  • Мнения: 1 248
А новата къде е била и има ли я още ?

# 2 593
  • Бургас
  • Мнения: 3 597
Няма и нова Фрегата. Другата е от Слънчев бряг, тя също не съществува вече. Нейната съдба е сходна.

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 21:59 от rosi81

# 2 594
  • София
  • Мнения: 1 248
Роси81, моите уважения, става дума за Фрегатата на Сл.Бряг, само Вие не разбрахте.
Там си правихме 2-та абитуриентска, много добре знам къде беше. Днес минахме, разхождайки се по пясъка покрай Бургас Бийч, но Фрегатата беше по на юг, може би на нивото на хотел Нобел, ориентировъчно.
Тогава бяхме в хотел Делта, сега е неузнаваем визуално и се казва Съни бийч клуб. Минали са само 36 г.

Общи условия

Активация на акаунт