Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 16

  • 31 681
  • 708
  •   2
Отговори
# 540
  • Варна
  • Мнения: 2 353
По мои спомени и в книгата няма голяма градация в чувствата на Колин. Май там пак Пен го помоли да се целунат.

# 541
  • Мнения: 1 009
По мои спомени и в книгата няма голяма градация в чувствата на Колин. Май там пак Пен го помоли да се целунат.
Да. Освен това те тези отношения имат предистория през годините. Не е като да се виждат за първи път подобно на Дафни и Саймън или на Антъни и Кейт.

# 542
  • Мнения: 1 408
Според мен, който е чел книгата ще оцени това което направиха в сериала и там по същия начин си изпросва целувка и просто на него му дойде като гръм от ясно небе всичко след това и пак бързо се осъзнава.

Имаше много излишен пълнеж определено с някой сюжетни линии.

Мисля че всички очакваха, че след като Пен си промени гардероба ще я приемат и едва ли не ще се изкачи в обществото. На мен лично ми хареса, че това не се случи, че показаха обществото колко гадно може да бъде към някого, който си е нарочил, това даже си е много съвременна тема.

Четох някой се  питаха как Кресида и Пен и двете са трета година, пък никой не говори за Кресеса, че ще остане стара мома, ами разликата е, че нея веднага ще я уреди баща ѝ, пък и е популярна, а Пен няма кой да я уреди, обществото още едва ли не в Първата е година я е нарочило за стара мома, майка ѝ въобще не гледа на нея като възможност за женитба всички са я нарочили страшно много и на мен донякъде ми харесва че само Колин я вижда такава каквато е.

На мама Вайлет според мен, няма да ѝ "полеят градинката" ще има само флирт 😅

А за красотата на този сериал съм просто безмълвно, рокли, костюми, танци те са ясни, но не знам дали някой забелязва всички малки детайли. Огледала има навсякъде, в едната бална зала точно като разговаряха Колин и Пен за тях имаше огледало във формата на карета. Има моменти, в които различни хора държат пера, включително Кресида което е предпоставка за това което ще се случи после. На Кресида роклите трябвало да имитират птица в клетка. И балонестите ръкави не са случайни, наистина в този период се носят така и е вдъхновение от балоните за летене. Въобще обожавам такива малки детайли, да има за какво да го гледаш пак и пак.

По мои спомени и в книгата няма голяма градация в чувствата на Колин. Май там пак Пен го помоли да се целунат.
Да. Освен това те тези отношения имат предистория през годините. Не е като да се виждат за първи път подобно на Дафни и Саймън или на Антъни и Кейт.

Последна редакция: нд, 19 май 2024, 20:43 от deska90

# 543
  • Мнения: 18 587
На мен Бенедикт ми е любим от братята.

# 544
  • Варна
  • Мнения: 2 353
По мои спомени и в книгата няма голяма градация в чувствата на Колин. Май там пак Пен го помоли да се целунат.
Да. Освен това те тези отношения имат предистория през годините. Не е като да се виждат за първи път подобно на Дафни и Саймън или на Антъни и Кейт.
Напълно съм съгласна. Няма какво толкоз да се опознават и излишно да разтягат локуми.

# 545
  • Мнения: 1 766
Споделям, че попаднах на "Бурда: Модна легенда" по BTV Story. Заслужава си.

# 546
  • Бургас
  • Мнения: 7 001
Мен точно това ме издразни, натъртват на цветнокожите. Не ми пречат, добре се получаваше досега, ама на моменти е досадно вече.

Ами Шонда Раймс е чернокожа. Обикновено шоурънъра дърпа конците. То в нейните сериали имам чувството, че това е лайф мотивът - вижте ни ние чернокожите (или ние жените) колко сме добри. Ами да си беше избрала история за някоя африканска принцеса или някоя фантастика от бъдещето.

# 547
  • Мнения: 48 071
Тъкмо гледам Mr Malcoms list. Има вайба на Бриджъртън, еми включително чернокожите...

# 548
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
Винаги съм казвала, че нямам против смяната на расата на главен герой, но на Кейт си признавам ме потресе, че е индийка. На мен ми е любимата книги и тя ми е любимката, не я харесвам тази и това си е.

# 549
  • Галифрей
  • Мнения: 4 330
Аз харесвам  Симона Ашли, много е красива и елегантна. Както съм казвала и преди проблемът на този сериал,че го правят прекалено бляскав и страстен. Твърде много ми идва тия богаташи само ходят напрекъснаото на балове и приеми. Не ми се гледа повече. Много повече предпочитам в класически стил Джейн Остин, Сестрите Бронте и др.

# 550
  • София
  • Мнения: 5 919
Полиестерен е сериалът.

# 551
  • Down south
  • Мнения: 7 783
Винаги съм казвала, че нямам против смяната на расата на главен герой, но на Кейт си признавам ме потресе, че е индийка. На мен ми е любимата книги и тя ми е любимката, не я харесвам тази и това си е.
+100
Кейт е една от любимите ми героини.
Не мога да преглътна И простя, че я направиха индийка Close
Актрисата се справи много добре, но това не поправи горчивия вкус, който остава у мен.

# 552
  • Мнения: 4 832
Филмът за Бурда е много добре направен, и аз го препоръчвам.

Някой гледал ли е филма с Кейт Уинслет за военната фотографка Лий Милър?

https://www.imdb.com/title/tt5112584/


# 553
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 836
Започнах да гледам и аз Бриджъртън, до сега ми харесва, с изключение на Кейт. То няма лошо от малко расово разнообразие, обаче малко ми идва в повече Sad
И да попитам, навсякъде из нета са само старите преводи на книгите ли? Или има някъде и новите? Чела съм ги преди време, първите две или три, мислех да си ги препрочета отново. Намерих до 6та

# 554
  • Бургас
  • Мнения: 7 001
Старите преводи в нета са фен преводи, защото излязоха много преди книгите за се издадат на български, което не означава непременно че са лоши, но не са официални. Сега покрай издаването на книгите официално на български може някой да е качил преводите от издателството, но не зная как може да се разбере кои кои са. Може би ако се сравни с хартиените книги.

Общи условия

Активация на акаунт