Отговори
# 525
  • Мнения: 177
Здравейте! Коя е най-евтината нова, малка кола с автоматична скоростна кутия и да не е с две врати?

# 526
  • Мнения: 42 277
Евтина, малка и автоматик не е много често срещано. Може би това:
https://stock-cars.skoda-auto.com/451/bg-bg/?vin=TMBER6PJ0R4014385

# 527
  • Мнения: 9 957
Някоя тойотка, но не знам колко са евтини.
В районните не става ли по-бързо чакането за книжка?

# 528
  • Мнения: 2 995
В районите няма експресна поръчка.
Книжка може са се заяви и онлайн с ПИК или КЕП, ако са те снимали за документи в последните 5 години.

# 529
  • Мнения: 4 542
Здравейте , някой с яснота за Хонда Сивик 8 генерация . Искам да питам нещо хем глупаво , хем важно за мен .Grinning
Аз. Тоест, аз имам такава. Колко ми е ясна...Grinning

# 530
  • Мнения: 4 925
Да, в районните се чака месец, не ме устройва. Снимаха ме преди няколко години за задграничен. Имам КЕП, освен да пробвам с него, като си взема медицинското... Дали става лесно онлайн? Някой пускал ли е така?

# 531
  • Мнения: 2 700
За какъв автомобил става въпрос?
Автомобилите имат настроен "таймер" кога да се обслужва автомобила, най-често масло, филтри. Идеята е сменяват ти маслото, нулират го и след 9-10К ти светва индикатор който ти напомня че е време за смяна на масло и филтри. Ама в повечето сервизи не го нулират (поне в тези в които си карам моят автомобил), и се налага сам да го правя. И да кажем при мен е настроен на 12 хил. км, аз го сменявам на 10, и ме алармира по никое време.
Поне на моят автомобил светва когато запаля автомобила и ми изписва че трябва да я карам в сервиз след еди колкомси километра. Изминат ли тези километри пише че е време за обслужване. Но поне на VW е само когато палиш. На служебният ситроен май-светеше постоянно гаечен ключ.
Да, моделът е Seat altea xl, 2007. Въпросът обаче е, че не показва след колко километри трябва да се обслужи или нещо такова, при други автомобили го показва, доколкото съм виждал. Но предполагам, че щом не свети постоянно не е толкова скоро, ако вече почне да показва чрез други символи и нещо от този сорт тогава е по-сериозно.
Не съм автомонтьор и не съм запознат, само изразих мнение.
Потърсете в интернет на английски, едва ли сте първият човек с подобен въпрос за този автомобил. Почти съм сигурен че е за обслужване на масло и филтри, ама може и да е за скоростна кутия ако ви е автоматик автомобила или нещо друго.
Ето клип как се ресетва сервизният километраж.
https://youtu.be/LAIV6ifPNNs?si=RH_unXtFk6zpzo2m
Предполагам е същото?
Но това се прави само ако автомобила е обслужен и сте сигурни за какво свети тази индикация.
В сервиз където правят компютърна диагностика на автомобили могат да ви го настроят на колко километра да ви напомня.

ПП кога ви е обслужван автомобила?

Последна редакция: нд, 23 юни 2024, 19:11 от IvanGeorgiew

# 532
  • Мнения: 32
За какъв автомобил става въпрос?
Автомобилите имат настроен "таймер" кога да се обслужва автомобила, най-често масло, филтри. Идеята е сменяват ти маслото, нулират го и след 9-10К ти светва индикатор който ти напомня че е време за смяна на масло и филтри. Ама в повечето сервизи не го нулират (поне в тези в които си карам моят автомобил), и се налага сам да го правя. И да кажем при мен е настроен на 12 хил. км, аз го сменявам на 10, и ме алармира по никое време.
Поне на моят автомобил светва когато запаля автомобила и ми изписва че трябва да я карам в сервиз след еди колкомси километра. Изминат ли тези километри пише че е време за обслужване. Но поне на VW е само когато палиш. На служебният ситроен май-светеше постоянно гаечен ключ.
Да, моделът е Seat altea xl, 2007. Въпросът обаче е, че не показва след колко километри трябва да се обслужи или нещо такова, при други автомобили го показва, доколкото съм виждал. Но предполагам, че щом не свети постоянно не е толкова скоро, ако вече почне да показва чрез други символи и нещо от този сорт тогава е по-сериозно.
Не съм автомонтьор и не съм запознат, само изразих мнение.
Потърсете в интернет на английски, едва ли сте първият човек с подобен въпрос за този автомобил. Почти съм сигурен че е за обслужване на масло и филтри, ама може и да е за скоростна кутия ако ви е автоматик автомобила или нещо друго.
Ето клип как се ресетва сервизният километраж.
https://youtu.be/LAIV6ifPNNs?si=RH_unXtFk6zpzo2m
Предполагам е същото?
Но това се прави само ако автомобила е обслужен и сте сигурни за какво свети тази индикация.
В сервиз където правят компютърна диагностика на автомобили могат да ви го настроят на колко километра да ви напомня.

ПП кога ви е обслужван автомобила?
Благодаря за информацията. Ще погледна. Най -вероятно е нещо от този сорт и аз така си мисля за масла, филтри, иначе последно тези неща са обслужени приблизително около 10000 км по спомен, трябва да видя книжката, много е възможно да е свързана с тяхната смяна.

# 533
  • София
  • Мнения: 382
Дай на контакт, изчакай да светне ключа, изключи от контакт, задръж копчето под оборотомера, дай контакт докато си натиснал копчето. Ключа ще светне. Завърти копчето надясно. Ключа изчезва.

# 534
  • Мнения: 32
Дай на контакт, изчакай да светне ключа, изключи от контакт, задръж копчето под оборотомера, дай контакт докато си натиснал копчето. Ключа ще светне. Завърти копчето надясно. Ключа изчезва.
Благодаря, но трябва да видя, понеже май моя модел няма такова копче под оборотомера или поне не съм забелязал.

# 535
  • София
  • Мнения: 382
Трябва да имаш

# 536
  • Мнения: 32
Ще погледна, иначе това ли е единствения начин с копчето.

# 537
  • София
  • Мнения: 382
Втория начин е в сервиза Confused

# 538
  • Мнения: 32
Втория начин е в сервиза Confused
Ясно, 🙂↔. Ама това, което казваш с премахването на ключа трябва да е обслужена колата първо или? Смисъл щото, ако го направя преди тва да не прецакам нещо, както каза горния човек.

# 539
  • София
  • Мнения: 382
Спокойно, сервизния интервал не е обвързан с обслужването. Само подсещаща функция има.

Общи условия

Активация на акаунт