От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 5

  • 13 379
  • 419
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 402
Имаме Електролукс, има пръскалка и отгоре, нещо като душ, има гумени уплътнения, поставките за чаши се сгъват, горната кошница е подвижна, но ние нямаме чекмедже за прибори, и дори с големи чинии не се налага да я повдигаме, а точно това ни подведе да търсим с кошница за прибори, защото имаме големи чинии, и на старата Горение държахме кошницата на по високо ниво. Перките са двойни, сателитни, мие добре, суши добре, вратичката се отваря, програми не могат да се сменят, но аз лично не виждам и какъв е смусъла от това.

# 316
  • Мнения: 759
Аз не съм фен на робуването на марки и твърдя, че всяко нещо е добро за цената си, но за първи път чувам Електролукс да е добър в нещо. Предварително моля да няма засегнати. Електролукс е концерн, който се слави с много широка палитра продукти, много дъщерни фирми и няма нещо, за което да е утвърден на пазара. Правя уточнението, че миялната ми не е Бош за да не излезе, че нещо съм пристрастна. За тези два модела съдомиялни не намирам почти никаква информация на немски. Явно са за друг пазар.

# 317
  • Мнения: 11 750
Аз не съм фен на робуването на марки и твърдя, че всяко нещо е добро за цената си, но за първи път чувам Електролукс да е добър в нещо. Предварително моля да няма засегнати. Електролукс е концерн, който се слави с много широка палитра продукти, много дъщерни фирми и няма нещо, за което да е утвърден на пазара. Правя уточнението, че миялната ми не е Бош за да не излезе, че нещо съм пристрастна. За тези два модела съдомиялни не намирам почти никаква информация на немски. Явно са за друг пазар.
Дълбоко грешиш. Може би не се информираш достатъчно и явно затова чуваш за първи път.

Аз пък твърдя, че повече от половината домакинска техника на пазара  не заслужава и 1/3 от цената си.

# 318
  • Мнения: 3 758
Аз съм с Бош. Вратата се отваря напълно достатъчно. Може тази екстра да се добави към всяка програма, но не виждам смисъл, защото  зеолита суши перфектно. Въпреки, че няма перка на горната кошница приборите винаги са измити идеално. Не спирам да се изумявам с тази машина, тъй като ми е сравнително нова. Изми една засъхнала тава от баница и понеже е огромна, за да не местя кошницата, я поставих хоризонтално върху чиниите.

# 319
  • София
  • Мнения: 1 565
Някои сравнявал ли е Electrolux vs Bosch ?

Сравнявала съм, дори съм писала тук за това - Електролукс нямат температура, по-висока от 60°C на никоя програма (освен почистващата, но тя не е за съдове). Това за мен е голям минус. Бош имат интензивна програма, достигаща 70°C, а автоматичната програма е с максимална температура 65°C.

Останалото са подробности - горна пръскалка, полипропиленови държачи за чашите и др. има и при Бош. Няма само сателитни рамена, защото не са нужни - струята от дюзите и така достига до ъглите, а тези рамена са потенциален източник на механични проблеми.

Променливото ниво на средният рафт е сред важните неща, защото нерядко се налага да го ползваме, заради някоя по-голяма тава или тенджера. При Бош има 3 нива, което е много удобно. При Електролукс също би трябвало да има възможност за промяна на нивото. Не знам дали все още се предлагат модели без такова нещо, но ако има, аз не бих взела такъв.

...Въпреки, че няма перка на горната кошница приборите винаги са измити идеално...

Има една розетка отгоре над чекмеджето за прибори, тя ги измива.

# 320
  • Мнения: 2 140
Сравнявала съм, дори съм писала тук за това - Електролукс нямат температура, по-висока от 60°C на никоя програма (освен почистващата, но тя не е за съдове). Това за мен е голям минус. Бош имат интензивна програма, достигаща 70°C, а автоматичната програма е с максимална температура 65°C.
Вилемина, нека не се изказвам с пълна категоричност, че 60-см свободностояща Електролукс ми е в лятната кухня и сега не ми се слиза да проверявам, но на 99,9% съм сигурна, че интензивната ѝ програма мие на 70С.
По-късно, ако не забравя, ще проверя и ще пиша с точност.

# 321
  • Мнения: 402
Ние сме с вградена 45 см, модел 42200, ако не се лъжа, наистина интензивната програма е на 60 градуса, но вчера останахме учудени, че една загоряла тенджера от мляко беше светнала, голям гювеч който също загаря се измива чудесно, така че не намирам особена разлика между 60 и 70 градуса. Старата ни Горение като имаше 70 градуса, че същата работа, пак не измиваше добре.

# 322
  • Мнения: 3 758
...Въпреки, че няма перка на горната кошница приборите винаги са измити идеално...

Има една розетка отгоре над чекмеджето за прибори, тя ги измива.
[/quote]
Да, аз писах, че няма перка, която д се върти. Има розетка най-отгоре.

А тези гумени уплътнения против нараняване, за които говорите, червените тапички ли са? На двете кошници имам по няколко такива тапички, които по-скоро ми изглеждат пластмасови.

# 323
  • Мнения: 11 750
Електолукс си имат 70 градуса. От 45-70 градуса на автоматичната програма и тази за силно замърсени, освен ако нямат някакви еко-модели. Не им ги знам всичките.

# 324
  • София
  • Мнения: 1 565
Електолукс си имат 70 градуса. От 45-70 градуса на автоматичната програма и тази за силно замърсени, освен ако нямат някакви еко-модели. Не им ги знам всичките.

Питаше се даден модел, проверих му програмите, и в тях няма повече от 60 градуса.

Преди няколко месеца сравнявах други модели, и при тях беше така. И аз не ги знам всичките.

# 325
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Ами точно заради това не бива да се обобщава така на едро


Сравнявала съм, дори съм писала тук за това - Електролукс нямат температура, по-висока от 60°C на никоя програма (освен почистващата, но тя не е за съдове). Това за мен е голям минус. Бош имат интензивна програма, достигаща 70°C, а автоматичната програма е с максимална температура 65°C.

# 326
  • Мнения: 2 140
Сравнявала съм, дори съм писала тук за това - Електролукс нямат температура, по-висока от 60°C на никоя програма (освен почистващата, но тя не е за съдове). Това за мен е голям минус. Бош имат интензивна програма, достигаща 70°C, а автоматичната програма е с максимална температура 65°C.
Вилемина, нека не се изказвам с пълна категоричност, че 60-см свободностояща Електролукс ми е в лятната кухня и сега не ми се слиза да проверявам, но на 99,9% съм сигурна, че интензивната ѝ програма мие на 70С.
По-късно, ако не забравя, ще проверя и ще пиша с точност.
Проверих си машината — Интензивна и Ауто са/до 70С.

# 327
  • София
  • Мнения: 1 565
Ами точно заради това не бива да се обобщава така на едро
Скрит текст:


Сравнявала съм, дори съм писала тук за това - Електролукс нямат температура, по-висока от 60°C на никоя програма (освен почистващата, но тя не е за съдове). Това за мен е голям минус. Бош имат интензивна програма, достигаща 70°C, а автоматичната програма е с максимална температура 65°C.


Да, наистина звучи като обобщение, макар че не това имах предвид. Съжалявам, изразила съм се неточно.

# 328
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 066
От толкова много марки и модели, човек не може винаги да е точен, стават и грешки, но със сигурност не са фатални Wink Simple Smile
Едва ли има човек, можещ реално да сравни двете марки. Аз, например имам опит с Тека и Сименс. С Горение също, за кратко-там никога повече Simple Smile

Последна редакция: чт, 21 мар 2024, 23:24 от etty775

# 329
  • Мнения: 5 781
Влизам в темата да питам: каква марка мини съдомиялна, 6 комплекта (тип „кубче“), ще препоръчате?
Със сигурност е писано, но не можах с търсачката да намеря нищо...

Общи условия

Активация на акаунт