? Въпроси всякакви ? (2024 г.)

  • 156 705
  • 3 978
  •   8
Отговори
# 3 615
  • Мнения: 12 174
Какво значи "те ти булка, Спасовден" и какво се прави на Спасовден?
Крилатият израз „Те ти, булка, Спасовден!“ е придобил значение в българския фолклор, както и в ежедневния език. Обикновено той се използва, когато нещо се е случило внезапно и изненадващо, когато човек най-малко очаква. Народните вярвания гласят още, че в нощта срещу Спасовден може да се излекува безплодие.
Обаче...с чужда намеса.

# 3 616
  • Мнения: 2 591
Какво значи "те ти булка, Спасовден" и какво се прави на Спасовден?
https://cveti-terzieva.com/index.php/i-oshte/praznitzi/lyubopitn … i-bulka-spasovden

# 3 617
  • Мнения: 10 509
Какво значи "те ти булка, Спасовден" и какво се прави на Спасовден?
Ходи се на коч 😁

# 3 618
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 966
Разрешена е изневярата веднъж годишно, на Спасовден.

# 3 619
  • Мнения: 24 422
Знам от гинеколог, светило в Бг, че са пращали жени на санаториуми, когато причината за безплодието е била у мъжа. И доста са забременявали......

# 3 620
  • Мнения: 3 114
   Извинявам се за отклонението от темата, но се сетих за един виц. Една жена ходила в Павел баня, питали я дали й е помогнало. "За баните не съм сигурна - отговорила. Но Павел много помогна."

# 3 621
  • София
  • Мнения: 7 919
Какво значи "те ти булка, Спасовден" и какво се прави на Спасовден?
Прословутата поговорка няма църковен източник, а се базира на разни митове и легенди. Иначе на Спасовден (Възнесение Христово) не се прави нищо специално, което да засяга булките или младоженките. Апропо на този ден е празника на хлебарите.

# 3 622
  • Мнения: 32
Ако някой е ползвал услугите на частен съдебен изпълнител за връчване на нотариална покана, моля за препоръка! За град София.

# 3 623
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 966
А защо не я връчи нотариусът?

# 3 624
  • Мнения: 29
Може ли да препоръчате хубаво бутер тесто, това от Лидъл не ми харесва?  Благодаря ви!

# 3 625
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 782
Аз по-рано купувах от Метро тяхната марка бутер тесто-Аро. Само то беше най-плътно на вкус. Купувал съм и от другите магазини, но имах чувството, че има повече въздух в него.

# 3 626
  • Мнения: 243
Какво точно е heavy cream и какъв е еквивалента му на нашия пазар?

# 3 627
  • Мнения: 10 509
Течна сметана, за разбиване, за готвене... Зависи от рецептата.

# 3 628
  • Мнения: 243
Течна сметана, за разбиване, за готвене... Зависи от рецептата.

За рецепта със спагети става въпрос, т.е. готварска. Само че доколкото чета в интернет, става дума за по-различна сметана, с по-висока масленост. Правилно ли разбирам и ако да, то коя е тази сметана, в смисъл кои марки на нашия пазар предлагат такава сметана? Или е просто готварска сметана, като всяка друга?

# 3 629
  • Мнения: 9 689
Heavy cream е сметана с минимум 36 процента масленост. Не мисля, че имаме такава. Тази най-много се доближава

Общи условия

Активация на акаунт