? Въпроси всякакви ? (2024 г.)

  • 226 005
  • 5 655
  •   7
Отговори
# 4 455
  • Мнения: 6 602
Два въпроса за градски транспорт в София.
От централната автогара за спирка на трамвай 4 по посока Овча купел, доколкото се ориентирам има 2 възможности за спирка.
Това е първата:
Скрит текст:
След това трамваят прави ляв завой и стига втората, те са си доста близко една до друга.
Скрит текст:
Та, въпросите:
1. Правилно ли се ориентирам за спирките?
2. И ако да, то къде се пресича, за да отида там при положение, че идвам от централната гара? С човечето се разхождах из мапса, не виждам пешеходни пътеки. Сигурно има подлез, който ми убягва?

# 4 456
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 578
има подлези.

# 4 457
  • Мнения: 9 821
Търся съвет относно климатици. Имам един монтиран вече. Но сега искам да сложа още два. Не искам да слагам още 2 външни тела на балкона. Ако взема мултисплит какво да го правя съществуващото външно тяло? Трябва да го хвърлям предполагам? Доста е ново Sad  и ако все пак се налага хвърляне, дали от фирмата дето го монтираха биха си го прибрали, има ли такава практика? Ако все пак се откажа от другите два климатика, може ли да препоръчате нещо друго за охлаждане, което е по-ефективно от вентилатор?

# 4 458
  • Мнения: 69 371
Не знам дали фирмата биха го взели обратно, но циганите ги изкупуват заради медните тръби....двойката вътрешно и външно върви около 60 лева, зависи от големината дали е 12ка, нагоре и т.н.

Има тема за климатиците, питай там....чела съм за мултисплита преди време, една дама слагаше и имаше дискусия назад...

# 4 459
  • Мнения: 15 336
Два въпроса за градски транспорт в София.
От централната автогара за спирка на трамвай 4 по посока Овча купел, доколкото се ориентирам има 2 възможности за спирка.
Това е първата:
Скрит текст:
След това трамваят прави ляв завой и стига втората, те са си доста близко една до друга.
Скрит текст:
Та, въпросите:
1. Правилно ли се ориентирам за спирките?
2. И ако да, то къде се пресича, за да отида там при положение, че идвам от централната гара? С човечето се разхождах из мапса, не виждам пешеходни пътеки. Сигурно има подлез, който ми убягва?
Първата снимка не е много коректна, тя е на спирката на няколко автобуса, не на трамваите.

Ти до Овча ли искаш да стигнеш?

# 4 460
  • София
  • Мнения: 10 636
Търся съвет относно климатици. Имам един монтиран вече. Но сега искам да сложа още два. Не искам да слагам още 2 външни тела на балкона. Ако взема мултисплит какво да го правя съществуващото външно тяло? Трябва да го хвърлям предполагам? Доста е ново Sad  и ако все пак се налага хвърляне, дали от фирмата дето го монтираха биха си го прибрали, има ли такава практика? Ако все пак се откажа от другите два климатика, може ли да препоръчате нещо друго за охлаждане, което е по-ефективно от вентилатор?

Имам наблюдение от мобилните климатици - за малко помещение, около 15кв. Добре се справяше. Провери с тях как стои въпросът. (но стои на земята и заема място)

# 4 461
  • Мнения: 2 994
Мобилните климатици са само временно решение. Дългосрочно не си струва да се мъчиш с такъв.

# 4 462
  • Мнения: 9 821
Да не са от тези, които имат една тръба, която трябва да се изкара навън?

# 4 463
  • Мнения: 6 602
Нарцùса, значи да се насоча към втората спирка, за по-сигурно?
Искам до последната спирка на този трамвай да стигна (бул. Никола Петков), защото ще прикачам после.

# 4 464
  • Мнения: 2 722
Два въпроса за градски транспорт в София.
От централната автогара за спирка на трамвай 4 по посока Овча купел, доколкото се ориентирам има 2 възможности за спирка.
Това е първата:
Скрит текст:
След това трамваят прави ляв завой и стига втората, те са си доста близко една до друга.
Скрит текст:
Та, въпросите:
1. Правилно ли се ориентирам за спирките?
2. И ако да, то къде се пресича, за да отида там при положение, че идвам от централната гара? С човечето се разхождах из мапса, не виждам пешеходни пътеки. Сигурно има подлез, който ми убягва?
Достъп до трамвайната спирка има през подлез.
Скрит текст:

# 4 465
  • Мнения: 15 336
Нарцùса, значи да се насоча към втората спирка, за по-сигурно?
Искам до последната спирка на този трамвай да стигна (бул. Никола Петков), защото ще прикачам после.
Не, по-добре към първата.
Ето снимка , първата снимка е по-горе като разположение. Караш през предгаров площад направо
Скрит текст:

# 4 466
  • Мнения: 2 994
Да не са от тези, които имат една тръба, която трябва да се изкара навън?
Да, същите. И около тръбата трябва да уплътниш хубаво за да има какъвто и да било ефект.

# 4 467
  • Мнения: 1 649
Търся съвет относно климатици. Имам един монтиран вече. Но сега искам да сложа още два. Не искам да слагам още 2 външни тела на балкона. Ако взема мултисплит какво да го правя съществуващото външно тяло? Трябва да го хвърлям предполагам? Доста е ново Sad  и ако все пак се налага хвърляне, дали от фирмата дето го монтираха биха си го прибрали, има ли такава практика? Ако все пак се откажа от другите два климатика, може ли да препоръчате нещо друго за охлаждане, което е по-ефективно от вентилатор?

Тялото може да го продадеш на тях или в ОЛХ, фейсбук, но вървят евтино обикновено. Ние като сменяхме ги пуснахме в маркетплейса и ги взеха.
За мултисплита на мен от доста места ми казаха, че като цяло са проблемни и останахме на обикновени. Иначе и аз се надявах да не се кичим пак със сто външни тела.

# 4 468
  • Мнения: 1 115
С какво мога да изчистя флумастер от алуминиева дограма?

# 4 469
  • Мнения: 42 238
С какво мога да изчистя флумастер от алуминиева дограма?

Обикновен - с всичко. Спирт например. Перманентен - трудно. Със силна белина може би? Или с абразивен препарат (Циф) и много търкане? Има и сигурни начини, ама ще надраскат.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт