Да се оплачем... 2024

  • 763 878
  • 12 496
  •   39
Отговори
# 11 325
  • Мнения: 11 025
На коледното парти пих безалкохолен джин с тоник. Съвсем добре си беше на вкус.

# 11 326
  • Мнения: 4 969
Посрещнах си момчето след най-дългата раздяла:) Хем си е моето, а различно го виждам.
С две думи - на педал. В разказите си за ежедневието му  и плановете му за празниците.

Няма да се оплаквам от неадекватното отношение на шефовете.
Два месеца шум, а накрая нищо.

# 11 327
  • София
  • Мнения: 39 831
АнМари, какво си купи, хвали се Simple Smile
Рокля, блуза и пола, 3 шала Joy и разни дрънкулки.

# 11 328
  • Мнения: 5 387
Присъединявам се към оплакването на Ре. Необяснимо е с каква скорост се движи времето. Сякаш след пандемията всичко превключи на 240 оборота. Като онези колички- дето ги дърпаш назад , и като ги пуснеш, те се ускоряват. Така образно виждам времето от 2020 насам .
Сигме, съчувствам. Без чаша бира вечер трудно бих приела тежестта на битието и още по трудно бих го превърнала в лекота - от оная, непосилната Simple Smile
Честит ви май, колежки и колеги. Чуден месец е.

# 11 329
  • Мнения: 114
Аз пак се оплаквам от тази болка в крака през нощта. Втора нощ не мога да спя.
Не разбирам дали е фантомна или реална, но сякаш нещо ме боцка през 5 минути.

Трябва да отида на лекар, но не знам какъв, ортопед ли, невролог ли. Само знам, че съм като парцал.

# 11 330
  • Мнения: 4 787
Може би невролог щом е боцкане, тръпнене , а не ставно- костна болка.
Честит празник и приятен нов месец без болежки💐😊💐
Ан Мари , само ако знаеш колко добре те разбирам в частта с дрънкулките- слабост са ми и неуспешно тренирам самоконтрол😔
Оплаквам се , че тръгваме на път, а никак не обичам дългото пътуване.

# 11 331
  • Мнения: 8 597
Цяла вечер не съм спала да си мисля децата.. Утре едното ще прави 8 часов преход в планината, а другото трябва да се прибере през нощта от София...

# 11 332
  • Мнения: 114
Може би невролог щом е боцкане, тръпнене , а не ставно- костна болка.
Честит празник и приятен нов месец без болежки💐😊💐
Ан Мари , само ако знаеш колко добре те разбирам в частта с дрънкулките- слабост са ми и неуспешно тренирам самоконтрол😔
Оплаквам се , че тръгваме на път, а никак не обичам дългото пътуване.

И аз не обичам дългото пътуване,
Иначе си е болка, дано не е множествена склероза 😅

Аз днес пак ще се изправям срещу най-големия ми страх и колкото и да се изправям, страхът не изчезва.

Бях на психолог няколко пъти, за да работим по този страх, той търси проблем в детството и му казвам, защо търсиш проблем където няма?

Имала съм ситуация от нея тръгва страх, върху това искам да работя, той детството, та детството и реших повече да не си давам парите на вятъра. При цялото ми уважение към тяхната работа

# 11 333
  • Бургас
  • Мнения: 6 613
Или ще е детството или пък майките.
Все майката е виновна за всичко!

Оплаквам се от задух,сърцебиене и болка в гърдите.Като дроб съм!Нямам сила за нищо.

# 11 334
  • Мнения: 39 500
Всъщност майката и детството са важни. Затова психолозите винаги от там тръгват. Едно дете се нуждае от сигурност. От двама родители. Не винаги е възможно, но поне от подкрепата на двамата. Особено като са по малки от някаква рутина.

# 11 335
  • Мнения: 22 476
Оплаквам се, че нищо не ми се прави, а къщата е на вили,  мотовили.
Още не съм дооправила багажа от пътуването.
Искам и да изляза...и още сто неща да свърша.

Аз не го разбирам това с пиенето за успокоение на нервите. Може би защото никога не съм изпитвала такава нужда, или защото не ми действа по този начин. Но то при мен всичко е наобратно. 
В последните години изобщо не пия алкохол, само по някакъв повод по глътка за наздраве и това е.
Но и преди беше рядко.

# 11 336
  • SF
  • Мнения: 21 411
Множествената склероза не боли, така че кой знае каква преходна глупост е. Но отиди на лекар.

Това с пиенето и успокояването на нервите е оправдание на любителите на чашката.

# 11 337
  • Мнения: 4 975
Ес, то не е за да се напиеш, а удоволствието да се отпуснеш. Вярвай ми, умирам си за една ледена бира в момента Grinning

Оплаквам се, пе следващите дни ме чакат приготовления и май трябва да започна от днес. Торти-морти, работи... Трябва и списък да направя за пазаруване. Абе организация и половина.
ММ пак мрънка, че се разболява. Честно ви казвам, не мога повече да се грижа и за него. Имам си вече едно дете и ми стига.

# 11 338
  • Мнения: 7 886
Аз и с чаша чай мога да се отпусна. Simple Smile Или кафе. Heart
Но друго си е да си сипе човек нещо, кога по- слабо, понякога има нужда и от по- силно. На мен ми доставя удоволствие самото усещане как течността се разлива из тялото, вкусът, ароматът на напитката- също.
По време на пандемията, напук на всички останали, рязко ми се отпи и от тогава като цяло драстично намалих консумацията на алкохол. Имам периоди, в които седмици наред не близвам, не ми се пие. Или пък такива, в които през деня си мечтая за чаша вино вечерта, а после забравям за нея и си карам на вода/ чай.

# 11 339
  • Мнения: 10 580
В индийски магазин съм като дете в Лунапарк 😆, а шалове и джунджурии винаги ми трябват. От около две години пълня къщата с боклуци тип украси и странното е, че ме радват 🙄

Пиенето не е до алкохолизъм или необходимост, понякога един коняк отпуска много приятно, пък човек не е пиян на кирка. Аз например твърд алкохол не обичам, но чаша вино обичам понякога да си сипя, или в жегата чаша ледено студена бира, както и кафето - мога и без, но обичам сутрин да си направя и да имам едни 20 минути за мен си с кафето, докато моите хора закусват. Иначе по 1 кафе пия, не прекалявам, но да, може да се сметне за зависимост:

Последна редакция: ср, 01 май 2024, 13:40 от blackcat6

Общи условия

Активация на акаунт