Да се оплачем... 2024

  • 955 788
  • 15 366
  •   22
Отговори
# 14 430
  • Мнения: 8 769
Vita, момчето ти в София ли е?
Да, но на този етап няма възможност да си дойде, а и ние да отидем при него.

# 14 431
  • Мнения: 1 069
Оплаквам се, че групата ми по йога са на морето пък аз лежа на дивана.🙁

Оплаквам се, че не съм си виждала момчето вече месец и ми липсва, и го мисля...Колкото и да се чуваме, не е като да го прегърна..
Ох, Vita, и аз скоро ще тъгувам по момчето си. Дано се справи и постигане целите си.
Рави, много те мисля...

# 14 432
  • Мнения: 4 279
Разбирам те, Vita. И теб, Димис. Изпращам ви софийски виртуални прегръдки. С моята дъщеря живеем съвсем наблизо, но понякога една седмица не се виждаме. Струва ми се вечност. Simple Smile
Знам, знам...

# 14 433
  • Мнения: 718
Vita, момчето ти в София ли е?
Да, но на този етап няма възможност да си дойде, а и ние да отидем при него.
Вита,аз моето от Великден не съм виждала и има още три седмици, живот и здраве, преди да го гушна. Иначе се чуваме ежедневно,ама не стига.

# 14 434
  • Мнения: 3 720
Абаджиева, с цялото ми уважение, мисля, че в този случай не си права. Нещата в търговията стоят най-грубо казано така: купил е търговецът, да кажем, 100 чифта от този модел. Продава ги с надценка, която го устройва. Като останат 20, може да ги намали, защото вече няма някои размери и цветове и са останали по-непродаваемите. Може дори на доставна цена да ги намали, за да ги разчисти и да не му остават. После идва нов сезон, нова мода. Последните 5, обаче, може и на под доставната цена да ги предложи (final sale), защото те са вече съвсем непродаваеми и по-добре нещо, отколкото нищо. Ако клиентите започнат масово да искат разликата, то той ще се върне в изходна позиция и по-добре въобще с нищо да не се занимава. В твоя случай може и да не е така, зависи от фирмената политика, но принципът е долу-горе такъв.
А, права съм в случая! Аз обувките съм ги купила на редовна цена. Изобщо не съм знаела, че след десет дни ще ги намалят. Не съм и се надявала. В момента на покупката в съм се съгласила с цената. Не става дума за връщане на парите, а за price adjustment. В политиката на фирмата е казано кратко и ясно, че ако пише final sale не мога да ги върна, но аз не искам да ги върна, нито си искам парите обратно. Там също пише кратко и ясно, че ако обувки, купени на редовна цена биват намалени, в рамките на 14 дни от покупката, то мога да поскам price adjustment.
Няма условие да не е било файнъл сейл или обувките да не са носени.

Да добавя, че те не са търговци, които са закупили обувките. Те са производителите. Те са бутикова фирма, а аз бях в магазина на дизайнера им. Изобщо не приемам коментарите, че е можело да изчакам, ако искам намаление. Както казах, не съм предполагала, че ще има такова и не съм се интересувала. Те ми изпращат имейли и по една случайност, точно моите обувки са показани. Пълна случайност..

Всъщност, получих имейл, че ще ми възстановят разликата.

# 14 435
  • Мнения: 3 312
   Ами щом това им е фирмената политика и са го написали, друга работа. Собствените си правила трябва да спазват, разбира се. Аз писах, че принципно не са длъжни. Но в случая, noblesse oblige Simple Smile.

# 14 436
  • Мнения: 2 491
Тъй заключението е хроничен атрофичен и еритематоден антрален гастрит...каквото и да означава това Sad
Лечение Стомахон и Флора8.

# 14 437
  • Мнения: 14 150
Интересно лечение... гастрит, пък иначе две неща за червата. Стомахон против газове беше ако не се лъжа, пробиотикът ясен.

# 14 438
  • Мнения: 2 491
Да , точно.

# 14 439
  • Мнения: 3 312
   Рави, не ми е много ясно какво е, но щом е диагностицирано и лечимо, половината работа е свършена. Да се оправяш!

  Оплаквам се, че сама си вкарах автогол с кучето и котката. Откакто реших да им готвя домашна храна, постоянно ме преследват и двете и ме водят до хладилника. Много им хареса. Аз заради кучето започнах, че то е малко мис каприз, но и другото се усети и давам и на двете. Даже заедно ядат, от една купичка, а не са уж голяма любов Simple Smile. Аз, дето и за хора не готвя с удоволствие, а по необходимост, сега и за добитъка...

# 14 440
  • ново
  • Мнения: 6 083
Оплаквам се, че винаги някое от нещата, които правя за Задушница не се получава. Овкусих кайма за кюфтета и май съм я пресолила. Имам замразена и я извадих, ще я смеся с другата, но пак се ядосах. Предния път маята се оказа развалена и тестото не втаса, та замесвах друго. Друг път сладкишът, който съм правила хиляди пъти не се надигна… Явно моите хора не искат да правя нищо, но аз не се отказвам.

# 14 441
  • Мнения: 3 720
Тъй заключението е хроничен атрофичен и еритематоден антрален гастрит...каквото и да означава това Sad
Лечение Стомахон и Флора8.

Възпаление на лигавицата на предната част на стомаха с атрофия и зачервяване. Поискай да диагностицират от какъв произход е - автоимунен или от хеликобактер пилори, от което ще зависи лечението.
Ако засяга и лигавицата на червата, поискай да ти проследят Б12, защото може да има проблем с абсорбцията му.

Мойта Попка също яде домашна храна, но много обича да и даваме трийтс. Идва, бута те по краката и бяга до леглото си, където се настанява в седнало положение и чака да и дадеш още!

За стоките - тук има ясна политика. Има и консорциум, в който членуват някои (не всички) магазини и вериги, които са длъжни да се подчиняват на съответните политики, които са приели.
Например една година по Коледа си купих комплект съдове за готвене на Гордън Рамзи с около 90% намаление. В момента нямаха в наличност, но ми дадоха някаква бележка, аз ги платих и когато пристигнаха нови количества, което стана след няколко месеца ми ги доставиха.

Последна редакция: пт, 21 юни 2024, 22:15 от abadjieva80

# 14 442
  • Мнения: 2 491
Благодаря ти, мога ли да ти пиша ЛС?

# 14 443
  • Мнения: 3 312
   Трийтс са наградките ли? Онези концентрираните нещица, дето се дават по две-три. Всичко даваме ние, но кучето иска човешка храна, основно, а не трябва. Сега е малко, на две, много палаво и жизнено, но е дребна порода и не трябва да дебелее, трябва с храната много да се внимава. Няма да е все младо животно. Сухата храна напълно я отказа (според ветеринаря само такава трябва да яде), а от мократа харесва основно едни от Кауфланд, познайте какво им е съдържанието. Засега готвя само пилешко със зеленчуци в буркани, както се правят месни консерви за хора, просто без никакви подправки и сол. (За човеци не съм правила.) Ако ще продължаваме така, ще трябва да разнообразя нещо. Който има идеи, да дава. Вече се вкарах в този филм и измъкване няма...

# 14 444
  • София
  • Мнения: 14 408
Клотилд, пробвала ли си БАРФ? За малка порода няма да е много скъпо.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт