Да се оплачем... 2024

  • 935 999
  • 15 083
  •   29
Отговори
# 14 610
  • Мнения: 8 027
Есме, какво ще удари? Буря ли се задава?

# 14 611
  • SF
  • Мнения: 21 687
Май дааааа. Нарочно използвах този израз. Знам го от баба. "Ще удари" значи ще има гръмотевици и буря. При нас жестоко притъмня. Сякаш се свечерява. Излезе и вятър. Спрях си вентилатора. Вече духа откъм балкона. Ако завали, ще го измия с вода, защото бабата отдолу не дава да си чистя балкона и язък за лампичките, цветята и свещичките, които съм си аранжирала. Мръсотия страшна е!

# 14 612
  • Мнения: 3 668
Май дааааа. Нарочно използвах този израз. Знам го от баба. "Ще удари" значи ще има гръмотевици и буря. При нас жестоко притъмня. Сякаш се свечерява. Излезе и вятър. Спрях си вентилатора. Вече духа откъм балкона. Ако завали, ще го измия с вода, защото бабата отдолу не дава да си чистя балкона и язък за лампичките, цветята и свещичките, които съм си аранжирала. Мръсотия страшна е!

При нас вали сериозно. И при нас се очаква “да удари”! Simple Smile Дано грешат в прогнозата, че гръмотевиците не са ми приятни. Но как вали! Дето се казва, валят котки и кучета! Хахаха. Поне ще напълни басейна и ще полее цветята.

# 14 613
  • SF
  • Мнения: 21 687
Ама то при вас значи вече е ударило. Тук може и да се размине. Но за момента е тъмна тъмнина. Simple Smile Тъкмо ви го написах и вятърът се кротна. Пак ще пускам вентилатор.
Валят котки и кучета е нашето "из ведро". Не вярвам чак така да се изсипе. Но за утре прогнозите са за дъжд и градушка.

# 14 614
  • Мнения: 14 056
Завидях ви... при мен си грее слънце и все още е 34 градуса, вятър подухва колкото да не е без хич. За валежи не пище нищичко в прогнозата, не и в близките няколко дни.

# 14 615
  • SF
  • Мнения: 21 687
Нова серия от предстоящи бури през идната седмица - с това изречение започнаха новините на Нова.

# 14 616
  • Мнения: 10 759
В Лили добри ли са парфюмите, винаги съм се съмнявала, а ми се струват скъпи. Аз най-често от Дъглас си вземам и нямам оплаквания.

# 14 617
  • Мнения: 8 757
Аз днес си изпрах постелката за йога и я метнах през парапета на терасат да съхне. Толкова е топло, че където е щампата и я напичало слънце се е ратопил материала.

# 14 618
  • Мнения: 3 668
Ама то при вас значи вече е ударило. Тук може и да се размине. Но за момента е тъмна тъмнина. Simple Smile Тъкмо ви го написах и вятърът се кротна. Пак ще пускам вентилатор.
Валят котки и кучета е нашето "из ведро". Не вярвам чак така да се изсипе. Но за утре прогнозите са за дъжд и градушка.

Зная, че е из ведро, но реших да се пошегувам. Не зная как е там, но тук е хем горещо, хем влажно, даже с климатик вкъщи влажността е 66%.

# 14 619
  • на село
  • Мнения: 3 986
А при нас днес е приятно 35 гр Blush, когато пътувахме и първите 1-2 беше над 40

И този път, много ми е тегаво когато идваме към Кушадась, може би защото тръгваме към 2- 3ч. вечерта и докато стигнем сме пребити, но свършили почивката, приберем ли се и започвам да мисля за следващата година Blush
Иначе, то моето не е оплакване съвсем Joy
Друго си е на почивка, да не мислиш за нищо, излизаме сутрин от стаята към 8 и се прибираме към 17.30- 18, голямо лежане.

Ама после ще ми излиза Grinning

# 14 620
  • Мнения: 1 851
Наистина от няколко часа и при нас е облачно. Приложенията не предвещават дъжд, ама знае ли се. В живота всичко е Божа работа.
Относно парфюмите в Лили, последно на Шийседо си взех един,  много е траен, освен това цялото ми шкафче с парфюми, кремове и бижута ухае на него.

# 14 621
  • Мнения: 22 565
Оплаквам се, че тук няма никакви наченки да спрат жегите от 38С.

Оплаквам се и от екскурзията на дъщерята.
Добре че от всички места само на едно не е била, и искрено съжалявам другите деца, които са тръгнали с идеята, че могат да разгледат нещо.
Днес са висяли 3ч на границата, и когато са пристигнали в Будапеща само са си хвърлили багажа и са слезли на вечеря.
И тя не е ставала за нищо, но това друг въпрос.
После отиват на вечерна разходка с корабче,  а утре имат разходка с автобуса из града и после пътуват за следващия.
Дано им дадат един час поне да видят нещо в централната част, а не само през прозорците.

# 14 622
  • Мнения: 10 759
Панорамна разходка Simple Smile

# 14 623
  • Мнения: 22 565

Да, точно така го наричат.
Което е пълна глупост за мен.
По-добре една забележителност да видиш, а не да минеш покрай 5 с автобус.

# 14 624
  • Мнения: 10 759
Да препоръчате заведение ЗА хубави бургери или с хубави бургери?
И да съм по темата да кажа, че ми се спи и ми е топло.
Успешна и спокойна седмица желая! 🍀

Общи условия

Активация на акаунт