Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №5

  • 8 290
  • 279
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 966
Здравейте,
по препоръка от темата купихме преди почти една година комбинирана пералня AEG девета серия (l9wbcn61b). Засега съм много доволна, нямам никакви оплаквания. Дано да ни служи дълго време. Само бих искала да попитам на коя от програмите перете тънки пердета, тъй като няма специална такава. Благодаря!
Според мен пердетата нямат нужда от сушилня - след добра центрофуга ще изсъхнат по-бързо закачени , отколкото в сушилня . Пера ги на синтетика , 40-50градуса , максимална възможна центрофуга .

# 241
  • Мнения: 719
Благодаря, аз всъщност не питах за програма за сушене, а за пране

# 242
  • София
  • Мнения: 16 210
Тънки пердета никога с центрофуга. На програма ръчно без центрофуга, защото иначе остават гънки. После премятам през нещо да се изтече водата и леко влажни закачаме.

# 243
  • Мнения: 719
Благодаря, предишната ми пералня, макар и много стара, имаше специална програма за пердета, която нямаше центрофуга. Тъй като тази няма такава програма, се чудя коя да избера, така, че да е най-добрата за случая. При мен вълна/ръчно пране е програмата, но е 1200 оборота. Аз обикновено пускам вълнени дрехи на по-ниски обороти (800). Колебах се също дали тази програма е най-подходящата и последното мнение ми беше полезно. Ако някой, използващ AEG 9та серия комбинирана, може да помогне, ще съм благодарна

# 244
  • Мнения: 3 497
Здравейте,
по препоръка от темата купихме преди почти една година комбинирана пералня AEG девета серия (l9wbcn61b). Засега съм много доволна, нямам никакви оплаквания. Дано да ни служи дълго време. Само бих искала да попитам на коя от програмите перете тънки пердета, тъй като няма специална такава. Благодаря!
Моята не е АЕГ и не знам дали ще съм ти от полза, но аз пера завеси (на всичките си перални) на програма за деликатни. Имам една Сименс, която си има точно програма за завеси, останалите нямат.

# 245
  • Мнения: 41 403
Аз имам това комби. Пускам центрофуга за пердета, не много, ама поне 800 и нищо им няма.

# 246
  • Мнения: 719
Аз имам това комби. Пускам центрофуга за пердета, не много, ама поне 800 и нищо им няма.
T.e. на програма вълна/ръчно пране с центрофуга или на някоя друга от програмите?

# 247
  • Мнения: 41 403
На синтетика.

# 248
  • Мнения: 719
Благодаря много на всички Flowers Hibiscus

# 249
  • Мнения: 11 752
Аз имам това комби. Пускам центрофуга за пердета, не много, ама поне 800 и нищо им няма.
T.e. на програма вълна/ръчно пране с центрофуга или на някоя друга от програмите?
Аз имам такава пералня. Тънки пердета от органза съм прала на програмата за синтетика на 30 градуса и пускам центрофуга на 400 оборота, колкото да се отцедят. Излязоха перфектни.

Вълната може и на 1200 оборота. Зависи дали е  чиста вълна и какъв е плата/плетката. По принцип ниските обороти степват вълната, затова и на програмата са заложени 1200.

# 250
  • София
  • Мнения: 16 210
Моите тънки пердета са органза и не “носят” на центрофуга.

# 251
  • Мнения: 1 467
Благодаря, предишната ми пералня, макар и много стара, имаше специална програма за пердета, която нямаше центрофуга. Тъй като тази няма такава програма, се чудя коя да избера, така, че да е най-добрата за случая. При мен вълна/ръчно пране е програмата, но е 1200 оборота. Аз обикновено пускам вълнени дрехи на по-ниски обороти (800). Колебах се също дали тази програма е най-подходящата и последното мнение ми беше полезно. Ако някой, използващ AEG 9та серия комбинирана, може да помогне, ще съм благодарна
Със същата пералня съм и си съсипах едни пердета, заради силна центрофуга. Пуснах ги на синтетика, но не намалих оборотите и излязоха...на нищо.

# 252
  • при него
  • Мнения: 1 239
Аз съм с комбо АЕГ 9, но завеси нямам в къщи.
Пробвах какво ще каже приложението и съм сложила снимки от екрана на телефона, как според приложението, следва да изпера бели завеси, с нормална замърсеност. Само като информация го слагам, не като повод за спор.
Намирам приложението за все по-полезно, виждам че и другите прозводители го предлагат, така че бих посъветвала, който има модел с Wi-Fi, да си ползва приложението. То са програми то е чудо Simple Smile Прането е нова наука направо Simple Smile

Скрит текст:










# 253
  • Мнения: 1 467
Моята май няма wi-fi? Нали има и по-стари модели на 9 серия?

# 254
  • Мнения: 11 752
Моята май няма wi-fi? Нали има и по-стари модели на 9 серия?
Има. Моята също няма WiFi.

Общи условия

Активация на акаунт