Любители на рози 4

  • 12 609
  • 217
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 165
Вие как премахвате прецъфтелите цветове ? Аз премахвам самото клонче то само се пречупва .

Прецъфтелите цветове се премахват като се реже по първото листо с пет листенца. Преди него са листа с по три листенца. А някои рози ги режа по-сериозно след прецъфтяване, ако са станали огромни като Розариум Утерсен.

А изкарват ли така нови пъпки  ? Аз май нещо не ги премахвам както трябва . Пречупвам самото клонче на пъпката , но си мисля , че трудно ще направят нови пъпки така . Май ще взема да пробвам като режа .


# 211
  • Мнения: 1 471
Слагате ли мулч на розите? Нашето място е в по-висока част, леко ветровито, пече почти през целият ден и бързо изсъхва водата след като са поляти. Розите са млади и скоро засадени, развиват се много добре, но се замислих дали не е добре да им сложа мулч.

# 212
  • Мнения: 8 995
֍₰꙳꙳ Alisa ꙳꙳₰֍, точно, за да имат повторен цъфтеж, се реже така - до петлистно листо.

Bibi85, може би е добра идея! Чела съм, че някои слагат.
Аз лично не съм, защото покрай розите ми с времето се затреви. Но виждам, че в основата на най-новите е голо и бързо се изсушава земята.

# 213
  • Мнения: 104
Слагате ли мулч на розите?
Аз тази година сложих агротекстил и отгоре засипах с кокосов мулч. Розите са садени миналата и тази година. За сега нищо не мога кажа, защото още не са хванали сериозни и продължителни жеги. Единственият плюс към настоящия момент е, че няма плевели и опасност мъжа ми да ги окастри, докато коси тревата 😉. В края на сезона ще дам отчет.

# 214
  • Мнения: 5 658
Аз гледам да не оставям гола пръст никъде. Имам рози с мулч, имам и такива с дребни растения около тях. И двете са еднакво ефективни.

# 215
  • Мнения: 1 471
Здравейте, момичета. Пак съм аз. Тези дни ще взема мулч.
 Преди седмица засадих катерещи рози от контейнер. Малки са, но с много разклонения и се развиват много добре. Понеже нямаха цветовете , които исках поръчах и от друго място за другата част от оградата. Зарадвах се, че са по-високи, но забелязах, че някои са само с 1 основно стъбло и не излизат други. Какво трябва да направя, за да излязат още разклонения или ще си останат така?

# 216
  • Мнения: 5 658
Вероятно са вкоренени резници, затова е едно стъбло. С по-ниско подрязване ще ги оформиш постепенно.

# 217
  • Мнения: 2 165
Да на пролет като ги отрежеш ще избие . Завържи я на няколко места за всеки случай . Може да се начупи ако има вятър . 

Общи условия

Активация на акаунт