Счетоводител в нужда се познава 21

  • 18 512
  • 505
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 1 641
Всеки месец в който предоставям услуга ли или въобще докато съм регистрирана по ДДС? Ако услугата е еднократна, мога ли да се регистрирам и на следващия месец да се отрегистрирам?
Може, зависи как сте регистрирана. Консултирайте се със счетоводителя си.

# 496
  • Мнения: 39
Данък се търси,ясно,но осигуровки на какво основание да се търсят?
За пенсия !Все пак ,ако човекът работи само това и не е осигурен другаде ,държавата си иска тези соц.осигуровки за да осигури пенсия на старини ,друг е въпроса колко ще е тази пенсия и т.н и т.н

# 497
  • Мнения: 14 465
Данък се търси,ясно,но осигуровки на какво основание да се търсят?
За пенсия !Все пак ,ако човекът работи само това и не е осигурен другаде ,държавата си иска тези соц.осигуровки за да осигури пенсия на старини ,друг е въпроса колко ще е тази пенсия и т.н и т.н
Абсолютно,за това всеки сам да си преценява

# 498
  • Мнения: 106
Здравейте, получих имейл за направена проверка и установено закъснение при подаването на ГДД за 2023г. Това е първото ми нарушение и ще се радвам ако някой ми обясни какво мога да очаквам, когато се явя в НАП. Доколкото разбрах, максималната сума на глобата е 500лв. Има ли някакъв шанс да ми се размине без глоба (закъснението е 6 дни)? Каква е минималната сума? Има ли възможност за разсрочено плащане и какви са обикновено сроковете са плащане на глоба?

Много благодаря предварително на отзовалите се...

# 499
  • Мнения: 695
Здравейте, получих имейл за направена проверка и установено закъснение при подаването на ГДД за 2023г. Това е първото ми нарушение и ще се радвам ако някой ми обясни какво мога да очаквам, когато се явя в НАП. Доколкото разбрах, максималната сума на глобата е 500лв. Има ли някакъв шанс да ми се размине без глоба (закъснението е 6 дни)? Каква е минималната сума? Има ли възможност за разсрочено плащане и какви са обикновено сроковете са плащане на глоба?

Много благодаря предварително на отзовалите се...


    Може и 20 лв да ви глобят.

# 500
  • Мнения: 5 909
Вероятно на това повикване ще разпишете акт за установяване на нарушение. Имате право да направите възражение като посочите "смекчаващи вината обстоятелства". Примерно, че сте били болна, извън страната, счетоводителя ви е зарязал, имало е срив в Интернет, че не са настъпили щети за държавата.
Възражението се разглежда при последващото определяне на наказанието (влияе върху размера)

Последна редакция: чт, 06 юни 2024, 20:57 от dariVale

# 501
  • Мнения: 106
Благодаря, а това възражение в писмена форма ли става или на място в офиса? И дали има риск базирано на това възражение да се увеличи размера на глобата?

При мен причината за закъснението беше, че чаках една служебна бележка, която ми изпратиха на 30.04. След това бяха празниците (Великденски + Гергьовден), през които пътувах и нямах достъп до ПИК кода си, и на 06.05 първото нещо, което направих, когато се прибрах, беше да пусна ГДД.

Дали би им прозвучало достатъчно оневиняващо?

# 502
  • София
  • Мнения: 7 154
…Дали би им прозвучало достатъчно оневиняващо?
Не Grinning. Кажете, че са ви предали служебната бележка на 7-ми.

# 503
  • Мнения: 5 909
…Дали би им прозвучало достатъчно оневиняващо?
Не Grinning. Кажете, че са ви предали служебната бележка на 7-ми.
Понеже сл.бележка не трябва, защото данните са заредени служебно по-добре нещо за пътуването, че е било дълго и по спешност.
Обяснението не си спомням дали можеше да се напише в края на акта - на място в НАП. Другия вариант - написват го на един лист в къщи.
***Обяснение към АУАН номер ........... (в НАП дописвате номера)
От...... (имена), ЕГН...., пост.адрес......
Уважаеми г-н директор,
Закъснението да подам ГДД по чл.50 ЗДДФЛ се дължи на...
Нарушението ми е за първи път, да сеа съм бил изряден данъкоплатец.
ПО ГДД не дължа данък, следователно не е настъпила вреда за бюджета.
Или - внесъл съм дължими данък веднага след подаването в едно с дължимата лихва.....
"
Като подпишете акта давате подготвеното обяснение, получавате входящ номер, а служителя го прикрепва към акта.
В никакъв случай няма да утежни размера на глобата.
Важното е да подчертаете, че няма вреда финансова за бюджета, защото това в крайна сметка е целта на тези декларации - да го пълнят в определения срок.

Последна редакция: сб, 08 юни 2024, 03:17 от dariVale

# 504
  • София
  • Мнения: 506
Здравейте !

Може ли да ми кажете колко дни неплатен отпуск  за година се полагат  при трудов договор ?

# 505
  • Мнения: 3 378
Здравейте !

Може ли да ми кажете колко дни неплатен отпуск  за година се полагат  при трудов договор ?
С осигурителен стаж 30.  Неплатеният няма ограничение, стига да Ви го разрешат.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт