Отговори
# 330
  • Мнения: 674
И при нас е невъзможна тази ситуация. Без мен може да остане само ако е с баща си и няма други хора. Не дава на никой да го пипа, с изключение на единия дядо и то рядко. Миналата седмица бях на масаж и останаха с татко си за два часа. Като се прибрах той трябваше отдавна да е заспал, но се скъсваше от плач. Приспах го за 2 минути и всичко се утеши щом ме видя 🥰
 Отделно, че и аз не искам да го оставям на никого, защото нямат никаква идея как да го гледат и не се съобразяват с желанията ми.

# 331
  • Мнения: 1 719
Наближава Великден, как смятате да опазите децата от баби и лели, които искат да дават на детето агнешко с подправки и сол от общата тава, филе елена и козунаци със захар, бадеми, локум и шоколад?

# 332
  • Мнения: 361
Аз не виждам проблем в това детето да яде от общата храна , стига да е приготвена по начин , по който самото дете може също да си хапне ( без черен пипер , с мноооого малко сол и без вредните подправки). Аз ако държах да не яде от общата храна , то детето ми щеше да гладува понеже от 9месечна възраст спря да яде всякакви пюрета (домашни , купени) , просто не искаше , плюеше. И си казах я да пробвам от нашата храна и се получи , тя самата искаше да мине на обща храна и аз се водя по нея от самото начало. И до ден днешен си е на обща храна , приготвена съобразено с това колко и какви подправки може да се добавят. Аз самата и без това не обичам много подправки и за това не беше трудно и за нас.

За спането на друго място (баба,дядо ,лели и т.н.) аз никога не съм я оставяла , просто не мога 😄а знам ,че ако я оставя дори при непознат ,няма да имаме проблеми , защото тя на всеки се усмихва , с всеки си общува , но дали ще спи на друго място без мен това малко ме съмнява понеже ме търси през нощта , е не само мен де😂😂търси и да суче .

# 333
  • Мнения: 1 584
kuklichka456, при нас е подобно, но с телевизор. Най-добрата тактика е твоят М да е на същото мнение и заедно да отказвате когато всеки се опитва да набута в устата на детето всичко.

Поне при нас това работи най-добре. В нашият случай е за телевизията- майката на ММ и без друго вижда малкия веднъж на седмица за по час два - голям зор точно тогава да види нещо, ама както и да е. ММ обаче е подготвен и просто го държи надалеч и го заиграва, а сега и времето като в хубаво излизаме на площадката пред къщата на бабата.

В същото време ние същото Алисе вече даваме от всичко,  което е намасата - но! Ако е подходящо. Вчера бяхме на заведение - дадох му от хлебчето на бургера, псрче Домат, парче краставица, но не и пържен картоф, например. Ще трябва да следиш из късо, няма как. И най-вероятно да ти надуят главата с това колко си лоша.

# 334
  • Мнения: 129
Аз му давам хляб,правя му принцеси,ял е дори и пържен картоф,яде от време на време царевични пръчици. Сигурно повечето от вас не дават на децата си,ама аз май му давам доста неща,без сладко и някакви неща с твърде много подправки.

# 335
  • Мнения: 992
И аз давам от общата храна,която разбира се е приготвена с малко сол и подправки,(за нас после доонкусяваме). Също много обича царевични пръчки,но едни натурални без сол и подправки и солети Хрус-хрус. Кака и я захрани и с кроасан наскоро, но малката като я види, че яде нещо и трепери докато не опита

# 336
  • Мнения: 613
Ние също му даваме да опитва много неща, стига да са подходящи за него. За мен е важно да му изградим здравословна връзка с храната Simple Smile Бих се радвала да обича и да се храни предимно с полезна храна, но гледам още от сега да не му втълпявам, че има вредни храни. Когато хапваме на заведение, и ние като Lucie, му даваме да опита от някои неща.

За телевизията (екраните) сме доста крайни - не му даваме. Когато отидем на гости и има пуснат телевизор, учтиво молим домакините да го спрат 😄

# 337
  • Мнения: 1 514
На моя син още избягвам да му давам храни с повече сол и захар, знам, че в държавната кухня има малко захар в десертите. Аз като готвя за него, не слагам сол. Иначе му купувам царевични пръчици от ДМ, те са без сол и разни вредни съставки.
За Великден - просто ще кажа на роднините ми, че той козунаци и солени неща не яде и да се допитват до мен какво може или не може. Не си позволяват засега да му дават неща, които не позволявам.

# 338
  • Мнения: 1 584
Aria Mia, благодаря че се включи, аз съм просто един телевизорен цербер просто,  но сега е момента да му се говори - той расте в тривзипна среда, който иска да прекарва време с него са му чете и пее. Майка ми и тя малко поизмрънка, но се съгласихме да пуска песнички от ютюб, просто без екран . Във времето, в което живеем, животът зависи от екрани, има време да си навакса.
А за храната - гледам да давам от всичко, което ние ядем. Не давам например авокадо само защото пише че е полезно. Всъщност ние не ядем авокадо, и малкия не яде. Но ние закусваме с овесени ядки с к.м и тийс това закусва също.

# 339
  • Варна
  • Мнения: 246
и Атия хапва от масата, което преценя, че не е супер подправено. До сега бабите или въобще някой  не е проявявал своеволия да и дава нещо без да ме пита, но и тя като цяло е капризна харесва много малко неща за момента и не проявява голям интерес към храната, не е лакомница.
Ние по празниците ще сме в Силистра няма да пътуваме някъде, отначало имахме планове с майка ми и баща ми, но преценихме да си останем в нас. Гости ще посрещаме, и свекърва ще идват, ние ще ходим и така.
Телевизия не я оставяме да гледа самосиндикално, но когато е сред нас и в столчето , когато вечеряме се заслушва и заглежда в телевизора, не съм маниак на тема електрониката и децата, не смятам и да ставам. В крайна сметка, ще дойде времето, когато ще е неизбежно, за момента естествено е много рано.

# 340
  • Мнения: 129
Относно телевизията до годинката не беше гледал изобщо, но от скоро, когато е крайно изнервен или трябва да отида до тоалетната му пускам детски песнички и почва да си бърбори неговите неща,все едно пее. Та го оставям по 15-20мин на ден.

# 341
  • Мнения: 361
Моята принцеса храна не дели 😄😄 единствено не обича жълтъка в свареното яйце , направо и се повдига ,но само когато е сварено . Гризки и давам ,но не от тези дето са по магазините , а от тези които са за бебета . Ясно ми е ,че и те не са толкова здравословни , но аз не и давам постоянно . Давам ,когато сме навън и тя не иска да стои в количката . Зъбчетата толкова я мъчиха цяла седмица ,че бях готова да и дам дори най-незадравословното само и само да яде , защото не ядеше абсолютно нищо освен кърма . За седмица отслабна с 400-500 грама. За сега е добре , причината са били зъбчетата ,две вече се виждат и на път са още две.
При вас в каква последователност се появиха зъбчетата ? При нас първият беше на долния ред в ляво , а втория се появи на горния ред в ляво . Сега на път са долният в дясно и горният в дясно .

# 342
  • Мнения: 1 719
при моята първо се появи долен централен ляв резец, после дясно зъбче до него долу, след това вторите резци горе и заприлича на вампир Smile , след тях и двата централни резеца горе и накрая вторите резци долу

 в момента няма зъбоникнене, но пръстите са в устата
чакаме първите горни кътници, след тях първите долни кътници - тях в момента чеше

# 343
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 559
Аз давам всякакви бъцки, които са бейби френдли. Купувам от ДМ, без сол има и сладки.
Хубаво или не, при нас вършат работа за успокоение.
Иначе си яде хляб отдавна, основно бебешки сухари, но понякога и нормален. Правила съм му принцеси и разни други подобни неща. Има една "яйчна пица", която се прави с тортила питка, много му е любима.
Давам и от нашата храна, когато не е някаква скара, аз така и така не я соля особено.
Бях чела някъде, че след годинката трябва да се вкара сол, защото е нужна на организма, ще потърся да пусна линк.
Неща със захар гледам да не давам, но ще излъжа ако кажа, че не е опитвал.

За телевизията... Не му пускаме той да гледа, но се е случвало да седи на пуснат телевизор, макар и рядко. За момента грам не се интересува какво има там. Обича обаче когато му дадем дистанционното той да си цъка и да гледа как мърда (нашето се води някакво смарт и е като мишка на компютър). Музика му пускам от телефона през спотифай, без картина. Като беше болен опитах да му пусна видео, за да направим инхалация, но нямаше ефект.

# 344
  • Мнения: 674
Аз явно съм от церберите на тема екрани 🤣 Телевизия в нас не се гледа, в родителите ми също. При свекърите няма как, защото обикновено племеницата е там, а тя е като залепена за телевизора. Слава богу, че нашия човек за сега е прекалено активен и няма начин да седне и да се загледа в нещо 🤣
 Храна от нашата давам, когато е подходяща, но в повечето случаи не е. Иначе за него си готвя без сол и определено без захар.
 Гризки бях купила за друго дете веднъж, но майката не ги хареса, понеже бяха био, та пробвахме няколко и това е. Но за сметка на това яде много хляб. Няма спасение. Докато вечеряме ние хапва по половин филия, а понякога и цяла.

Общи условия

Активация на акаунт