Термин Март 2024 – тема 4

  • 31 908
  • 791
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 173
След това трябва да го даде педиатъра на детето.
При мен с болничния се получи много интересно. Тъй като родих преди 45 дневния преди термин ми издадоха 30 дни от Неонатологията, където е детето, след като изтече той малката още беше в отделението и ми издадоха от болницата отново като ми прибавиха и тези 45 дни, които не ползвах, та стана чак до 18.05. Но във вашия случай след като изтече болничния от болницата, който ще ви дадат след раждане, следващия трябва да е от педиатъра на детето и после вече мисля, че се подаваше декларация за майчинство. Абе много са объркани нещата. 😅
Интересното в НОИ е, че на основание за плащане ми пише "Майчинство", а уж болничен ми издават. Ама не споря щом превеждат парите. 😅

# 766
  • Мнения: 49
Момичета, аз идвам да помрънкам.. вчера от 20:40 започнах да получавам болезнени контракции за пръв път-бяха точно както ги описват като стягане в кръста и корема едновременно, бяха през интервал 20 мин, а продължителността им беше около 15-20сек и така си продължиха два часа и край….. точно се бях обнадеждила понеже ми е време вече, аз съм в 39+5 и след тия два часа всичко приключи до 4 сутринта, когато се събудих от режеща болка пак в корема и кръста, която се повтори само още веднъж и пак нищо 😔 точно си бях казала, че днес ще станат нещата, но уви 😀 днес няма и помен от каквито и да са болки, всичко е по старому..мрън

# 767
  • Мнения: 112
аз тъкмо се върнах от преглед. Терминът ми е 7ми март. Лекарката ми каза "давай да ти правим индукция, имаш подготвителни контракции, тъкмо ще има време за всичко без стрес..." Та утре сутрин отивам в родлиното на Щерев. Стискайте палци всичко да мине добре.

Последна редакция: пн, 04 мар 2024, 12:30 от LowRadiation

# 768
  • Мнения: 49
Иха супер! Стискам палци за едно бързо и максимално безболезнено раждане с пухкав финал! 🤞🏻🥰🍀

# 769
  • Мнения: 173
Пожелавам ти много леко и приятно раждане! ❤️ Нека скоро се радваш на рожбичката ти!
аз тъкмо се върнах от преглед. Терминът ми е 7ми март. Лекарката ми каза давай да ти правим индукция, имаш подготвителни контракции, тъкмо ще има време за всичко без стрес... Та утре сутрин отивам в родлиното на Щерев. Стискайте палци всичко да мине добре.

# 770
  • Мнения: 418
Belle, пише "Майчинство",защото 45-дневният болничен е част от тези 410 дни майчинство. Зном,че когато родиш преди изтичане на тези 45 дпи,остатъкът се добавя към болничния от болницата. Ама как става това чудо и как ги плащат ми е тъмна Индия.

LowRadiation, успех!! И въобще на всички!

Последна редакция: пн, 04 мар 2024, 14:13 от HOPE.LOVE.PATIENCE

# 771
  • Мнения: 186
Гери, а намаляваше ли болката при промяна на позицията на тялото и при разходки или точно обратното, увеличаваше се? Защото ми се въртят едни странни спомени, че някъде четох, че щом приключват така в нищото, това може и да са по-гадни подготвителни, а те точно се влияят от позицията на тялото. Както и слузестата запушалка падна ли (не че е задължително да я видиш де)?
LowRadiation, ще стискам палци всичко да мине гладко и бързо. Не са ме индуцирали, но знам от приятелки, че е ужасно болезнено, защото болката е изведнъж и на макс, а не покачваща се. Надявам се като ти е второ наистина за най-много 2 часа да гушкаш малкото сладкишче и най-вече ти да не се мъчиш.

П.п: Нещо ми се загуби от полезрението 𝒫𝑒𝑜𝓃𝓎, какво ли става там? Дано всичко е наред.
Беле, как е принцесата, зарадвай ме, моля те, че до някой друг ден ще си е вкъщи с мама вече.

# 772
  • Мнения: 49
Джиджи, болката се усилваше от смяна на позицията, стягаше още повече при опит за разместване.. иначе за тапата не съм на 100% сигурна, но миналата седмица имах едно с извинение като сопол лигаво белезникаво “парченце” ако въобще бих могла да го нарека така 🤔 гледах някакви снимки в нета и уж имаше някаква прилика
Другиден съм на преглед да видим какво ще правим понеже и на мен терминът ми е на 7ми и да решим дали ще предприемаме нещо или ще чакаме, щото пък и на последния преглед нямах и никакво разкритие. Малко съм наплашена от преносване и имам все пак някакви къси останали надежди да пожелае да се появи днес-утре ама както се вика Божа работа…не знам дали не ме е страх повече от преносване или ако лекарят каже секцио, уж гледах да не се нагласям, че ще родя на 100% естествено ама пък ако не може да се предизвика раждане и не ми потръгне с контракциите май няма друг вариант 😓

# 773
  • Мнения: 173
Утре вече ще си взимаме нашето детенце! ❤️ след цели 60 дни в интензивното.
Гери, а намаляваше ли болката при промяна на позицията на тялото и при разходки или точно обратното, увеличаваше се? Защото ми се въртят едни странни спомени, че някъде четох, че щом приключват така в нищото, това може и да са по-гадни подготвителни, а те точно се влияят от позицията на тялото. Както и слузестата запушалка падна ли (не че е задължително да я видиш де)?
LowRadiation, ще стискам палци всичко да мине гладко и бързо. Не са ме индуцирали, но знам от приятелки, че е ужасно болезнено, защото болката е изведнъж и на макс, а не покачваща се. Надявам се като ти е второ наистина за най-много 2 часа да гушкаш малкото сладкишче и най-вече ти да не се мъчиш.

П.п: Нещо ми се загуби от полезрението 𝒫𝑒𝑜𝓃𝓎, какво ли става там? Дано всичко е наред.
Беле, как е принцесата, зарадвай ме, моля те, че до някой друг ден ще си е вкъщи с мама вече.

# 774
  • Мнения: 49
Ехааа, Беле, много се радвам за вас! Желая ви мнооого здраве и споделени щастливи моменти ❤

# 775
  • Мнения: 418
Супер, belle!!! Много хубави емоции предстоят ❤️❤️

# 776
  • Мнения: 173
Благодаря Ви от сърце на всички! Майчината любов и вяра са една необяснима сила! Благодаря на Господ, че ни е дарил с чувството и привилегията да дадем живот и да даваме сила на нашите деца, те наистина ни усещат повече от всеки друг.

На вас, момичета, пожелавам много леки раждания, здрави дечица и безкрайна радост в живота! ❤️

# 777
  • Мнения: 3 640
Благодаря Ви от сърце на всички! Майчината любов и вяра са една необяснима сила! Благодаря на Господ, че ни е дарил с чувството и привилегията да дадем живот и да даваме сила на нашите деца, те наистина ни усещат повече от всеки друг.

На вас, момичета, пожелавам много леки раждания, здрави дечица и безкрайна радост в живота! ❤️
Не пиша вече тук поради една или друга причина, но нямаше как да не се включа, когато е за нещо толкова хубаво!
Много се радвам за теб, Белла! Скоро всички вкъщи! Браво и на теб, и на малката кукла да минете през това! 💝💝💝 Бъдете здрави и нека всички трудности да са в миналото и да ви очакват само само хубави и щастливи моменти!

# 778
  • Мнения: 183
belle__, честито мила, най-накрая всички вкъщи заедно! Бъдете здрави и много щастливи!
LowRadiation ,успех, всичко ще бъде наред!
На първи март Баба Марта ни донесе Мартеничко Божидар, 3300 гр,49см, роди се в 39+3 г.с. след дълги и непродуктивни контракции. Пуснаха окситоцин и две таблетки за смучене и за 2,5 часа родих.
Желая успех на всички ви, мили мамчета,чакаме мартенски бебевалеж! 🍀🤗☀️🥰🤩

# 779
  • Мнения: 49
belle__, честито мила, най-накрая всички вкъщи заедно! Бъдете здрави и много щастливи!
LowRadiation ,успех, всичко ще бъде наред!
На първи март Баба Марта ни донесе Мартеничко Божидар, 3300 гр,49см, роди се в 39+3 г.с. след дълги и непродуктивни контракции. Пуснаха окситоцин и две таблетки за смучене и за 2,5 часа родих.
Желая успех на всички ви, мили мамчета,чакаме мартенски бебевалеж! 🍀🤗☀🥰🤩

Честит да е бебе Божидар, а на теб бързо възстановяване ❤🍀🌷

Общи условия

Активация на акаунт