Великобритания - тема 97 Валентинска Великденско-Пролетна

  • 20 646
  • 613
  •   1
Отговори
# 75
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 859
Бу, аз не съм. Коя котана е болна? Да се оправя бързо ♥️
Никоя, Блу Дрес, пу-пу - но имам познат бг ветеринар, където питам онлайн въпроси при нужда/спешност и ще ми е много по-лесно и бързо, ако ми се наложи да изпишат нещо и да поръчам онлайн, отколкото да звъня на ветеринарите си тук, да ида да взема рецепта и тепърва да поръчвам. Моята практика тук няма абонаментен план, всеки месец (или на 3, както там) да изпишат, да речем, противопаразитни - трябва да ида и да взема лично. Те са малка практика, иначе съм доволн от тях, но ако въведат абонамент, ще ми е по-удобно.

# 76
  • Мнения: 1 480
Незнам дали при ветовете е същото, но при нас вече не става след Брекзит. Преди можеше с рецепти написани на английски, но вече не.

# 77
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 305
Аз съм ползвала тук Love Holidays два пъти за почивка на Крит, Гърция и Тоскана, Италия. Разделих плащането на няколко вноски. Доволна съм, бих ги ползвала отново. Много колеги ползват Jet2 също са доволни.
Благодаря:)
Мисля да запазя за следващото лято за Португалия и да плащам на месечни вноски почивката.
За тази година запазих за Гърция да го съчетаем с ходенето в БГ, но там сме самоорганизирано, самолетните билети са купени също, остава да резервираме само колата под наем и да сме живи и здрави:)

Кой беше подавал онлайн заявление за паспорт, как стои въпросът със снимката, че трябва да подновявам моя и ми се ще да спестя едно ходене до посолството.

# 78
  • Мнения: 3 235
И аз така съм замислила следващата ни почивка-да си я плащам на вноски. Португалия ми е от първите в списъка. Съседка така правят и още май месец запазват за догодина.

# 79
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 305
И аз така съм замислила следващата ни почивка-да си я плащам на вноски. Португалия ми е от първите в списъка. Съседка така правят и още май месец запазват за догодина.

Тъкмо я запазих и си направих пеймънт план, само да сме живи и здрави. Така ми се струва по лесно да изплатиш почивка на малки вноски.

# 80
  • Мнения: 1 926
Илейн, аз подавах онлайн за паспорт. Във фб някой хора твърдят, че не е нужна нова снимка, ползвала се старата, но на мен ми излезе, като попълвах формата искане за снимка. Аз си цъкнах едно селфи на бялата стена, отрязах я горе-долу да е паспортен формат и я качих, приеха я без проблем. Като отида да го взема, ще видя дали е с новата или старата Simple Smile

# 81
  • UK
  • Мнения: 4 311
Моите колеги и общо взето всички местни познати така правят, резервират от предната година и изплащат на вноски.
Илейн, къде в Гърция ще ходите? Аз още не знам какво ще правим лятото, очертава се голямо нищо. 😆

# 82
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 305
Моите колеги и общо взето всички местни познати така правят, резервират от предната година и изплащат на вноски.
Илейн, къде в Гърция ще ходите? Аз още не знам какво ще правим лятото, очертава се голямо нищо. 😆

В Неа Порои между Паралия и Волос, малък  хотел с басейн на минутка от голям пясъчен плаж.Не съм ходила толкова надолу до сега, само до Солун Simple Smile

# 83
  • Мнения: 1 480
И аз така платих миналата година почивката, само на 3 вноски беше, но я букнах и късно.

# 84
  • Мнения: 765
Има ли гладни?
Квасен хляб с овесена каша.
Ние още не сме на вълна лятна ваканция, даже не знаем къде ще ходим 😀

# 85
  • nowhere
  • Мнения: 316
D.D, невероятно изглежда! В хлебопекарна ли го правиш и сама ли си правиш кваса и какво брашно използваш за него? Аз отдавна се каня да почна, ама все си ми се струва трудоемко и не знам дали ще се яде.

# 86
  • Мнения: 765
Blue dress, меся в робот, но може и в хлебопекарна разбира се.  Обикновено миксирам всякакви брашна, както се казва, каквото има в шкафа. В този конкретно има овесена каша, ръж, пълнозърнесто със семена, бяла спелта и силно бяло брашно. Преди ги обгрижвах много, но сега квасът (левито мадре-твърд квас) е многа силен и понякога не успявам дори да го прегърна няколко пъти и отново става добър. Не е сложно, както с всичко, практика, опити и летящи чинии Grinning не съм запазила нито една снимка от тях за да покажа що и то провал Grinning

# 87
  • UK
  • Мнения: 4 311
Аз се опитах няколко пъти преди години да правя хляб от квас, нещо все не ми се получаваше и накрая загубих кваса. Много сложна работа и дълъг процес ми се стори вкл за втасването ми трябваше доста висока температура. Иначе много обичам такъв хляб. Страхотна работа, D.D!

# 88
  • nowhere
  • Мнения: 316
D.D, благодаря! Аз се вдъхнових и ще правя квас другата седмица. Намерих рецепта за левито мадре с грозде, отнема около 10 дни. Наистина е голяма играчка, но четох, че ползите за стомашно-чревния тракт били огромни, а нас в последно време вирусите все и в стомаха ни удрят.

# 89
  • Мнения: 765
Blue dress,  аз стартирах с кисело мляко.  В Sainsburys продават силно канадско брашно с мисля 14.8% протеин, ще бъде много полезно.
https://www.sainsburys.co.uk/gol-ui/product/sainsburys-very-stro … he-difference-1kg

Общи условия

Активация на акаунт