Нещо смешно, което децата казаха - 15 тема

  • 13 724
  • 139
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 097
Вече от професионално изкривяване може би или защото ми беше интересен отговорът,  питам 6-годишната ми дъщеря, въпрос, който задават на хора за поставяне/ махане на запрещение в съда:
- Знаеш ли каква е разликата между бебе и джудже?
- Разбира се, джуджето е на Дядо Коледа, а бебето на бабата 😀
Има ли верен отговор?
Примерно - джуджето е митично същество, или човек с нанизъм, а бебето е нов, малък човек?
Да, според тях има “ верен” отговор
Разликата е, че бебето расте, а джуджето - не.

# 121
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 177
Ауч, значи ми трябва ризка с дълги ръкави 😆

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 14 981
Да, и аз това си помислих - да не сме всичките за запрещение. Wink

Скрит текст:
Съншайн, то не е за ризка, а в известен смисъл по-лошо - под запрещение се поставят умствено изостанали, дементни или хора с психози с тежко разстройство на мисленето и възприемането, не буйстващи.
Може па всички да сме си глупавки. Wink

Също като студенти ни даваха пример, че ги питали коя дата е, коя година и т.н. и един колега се обади: "То и аз не знам".

# 123
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 352
Извинявам се, чета само, темата ми е много забавна, но ще се намеся по повод запрещението. Явявала съм се по дела за поставяне под запрещение, но подобен въпрос не са задавали, за джуджето и бебето. Може би си е прийом на конкретен съдия. Обикновено питат дали знае кога е роден, на колко години е, коя дата сме, къде се намираме в момента, кой се грижи за теб...

# 124
  • Мнения: 1 415
Хах, ще го пробвам това с джуджето при моето, да видим какъв бисер ще излезе. Той още мисли, че е възможно в миналото да е бил голям.
"Аз като бях голям...еди какво си."
Понякога и с някаква пророческа увереност твърди, че нещо ще се случи, и често пъти е познавал, но ако каже нещо страшно, както се е случвало, чак ми настръхва косата от ужас.

# 125
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 177
Да, и аз това си помислих - да не сме всичките за запрещение. Wink

Скрит текст:
Съншайн, то не е за ризка, а в известен смисъл по-лошо - под запрещение се поставят умствено изостанали, дементни или хора с психози с тежко разстройство на мисленето и възприемането, не буйстващи.
Може па всички да сме си глупавки. Wink

Също като студенти ни даваха пример, че ги питали коя дата е, коя година и т.н. и един колега се обади: "То и аз не знам".
Да си глупав е по гадно май?

# 126
  • Мнения: 1 500
Хах, ще го пробвам това с джуджето при моето, да видим какъв бисер ще излезе. Той още мисли, че е възможно в миналото да е бил голям.
"Аз като бях голям...еди какво си."
Понякога и с някаква пророческа увереност твърди, че нещо ще се случи, и често пъти е познавал, но ако каже нещо страшно, както се е случвало, чак ми настръхва косата от ужас.

Това ми напомни за един разговор между мен и големия ми син (тогава беше на 3-4) - минаваме покрай първата му ясла (беше в нея между 1 и 2г) и му казвам - Тук ти е малката градина. А той : Супер, много хубаво изглежда като стана пак малък, пак ще идвам в нея. Аз казвам че няма да стане пак малък, а той, ооо не ще стана, ама по-нататък....

# 127
  • Варна
  • Мнения: 1 952
- Мамо, чувала ли си за група "Металика"? Защото това са новите певци във "Фортнайт".

-------------
- Искам това лято да отидем на аквапарк. От десетилетИЯ не съм ходил.

# 128
  • Мнения: 10 521
Не съм маниак по темата за прераждането, не се наемам да кажа дали има или не, чела съм някои от най-популярните книги. В книга на Лиана Антонова прочетох, че до някаква възраст децата имат спомени от минали животи, които после изчезват. И това, за което пишете, може да са такива спомени, а не детски брътвежи. Аз лично, бих запомнила или записала някои такива приказки, по-късно могат да бъдат някакъв ключ към характера или определени постъпки. Разбира се, може и нищо да не значат. С моята съседка наблюдавахме дететл, за което бях писала нагоре, но нищо странно не каза.

# 129
  • Мнения: 412
И моето дете постоянно повтаря, че пак ще стане бебенце.

# 130
  • Мнения: 1 415
А нашето, че с баща му ще ни сгази мотор.

# 131
  • София
  • Мнения: 9 875
Моят по-малък брат когато беше на 4-5 годинки беше обяснявал на майка ми, че там, където бил преди да дойде в нашето семейство е било много слънчево и весело. Питаше я кога пак ще отиде там. Пояснявам, че не е осиновен. Роди си го майка ни.

# 132
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 719
Иван, почти 6г.
Днес носи една книжка и ми сочи, със следното твърдение:
Мамо, аз чак сега видях, че на тази страница има мама котка и четири котенцеТа.

Карам го да повтори - минахме от малки котета към бебета, до котарачета. Та най-сетне стигнахме и до правилното изговаряне на думата...

После с известно раздразнение обяснявах разликата м/у мандарина и нектарина Joy

# 133
  • Мнения: 30
Говорим си за телесно тегло с големия ми син. След малко идва малкия (на 4г.) и изтърсва:

- Мамо, ела да ме видиш на колко години съм. Аз се премерих на календара!

Ние: 😵😁

# 134
  • Мнения: 5 151
Малкият, на 2 г и 6м, иска тази вечер да го водим на зоопарТи.
Предисторията - на почивка в Тунис сме и ходихме до зоопарк, а снощи бяхме на тунизийско парти с местни танци.

Общи условия

Активация на акаунт