Операция на щитовидната жлеза-20

  • 12 513
  • 307
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 930
Момиче на 21 години съм. От няколко месеца имам оплаквания със сърцето: сърцебиене, пулс над 100 в покой, а когато се притесня за нещо е стигал и до 160.
Не си пускай сама изследвания, отиди на ендокринолог.

# 241
  • Мнения: 146
Момичета и момчета,
аз искам само да добавя нещо във връзка с различните варианти на външния хормон Т4, който се продава на нашия пазар. 🤗

Трите известни марки на различните производители са: "Елтироксин", "Еутирокс" и течният вариант "Акутирокс".

Има и един гръцки вариант, който се казва "Тирозинт" - него все още не съм го пробвала, но прочетох, че бил по-пречистен откъм пълнители и не съдържал глутен, лактоза и разни консерванти. 🍀
По-добре и по-лесно се усвоявал и напоследък май доста хора са се насочили към него. 🙂

Не го бъркайте с "L-Тирозин" (без "т" накрая), който е вид аминокиселина и благоприятства нервната система.
И се продава свободно в нашите аптеки.
Той е нещо съвсем различно.

Та този външен Т4 "Тирозинт" доскоро някои от момичетата от форума за Автоимунен тиреоидит на Хашимото си го поръчваха от аптеки "Промахон".
И мисля, че все още го има. 👍
Поръчваха и гръцкия вариант на външния Т3, но май напоследък трудно се намирал там. 🙄
Поправете ме, ако информацията ми е неточна и стара.

Така че от известно време насам си го доставят от различни български сайтове за хранителни добавки и стимуланти (най-вече предназначени за бодибилдъри). 😉
Както и турския вариант на Т3, който се казва "Тиромел".
Зависи какъв имат в наличност в склада.
Дали гръцкият, или турският. 🙂

Всички тези неща и още много друга важна информация за щитовидната ни жлеза и за нашето състояние го разбрах от Форума на момичетата с Хашимото.
А първата им страница е изключително добре синтезирана, изчерпателна и полезна.👌

Винаги можете да се чувствате свободни да ги питате нещо, което ви интересува.
Те също са с хипофункция като нас, макар и да си имат жлеза. 🥹
Понякога някои момичета са доста отзивчиви и дават много подробна, полезна и изчерпателна информация.

Постът ми е насочен повече към "новите" момичета и момчета в нашата тема, защото "старите ветерани" сигурно отдавна ги знаят тези неща. ☺️

Но винаги си имайте едно наум и отсявайте това, което ще ви бъде полезно на вас самите.
Най-важно е вие да си изберете продукт (независимо какъв, как и откъде) и да си следите сигналите на тялото.
Защото всеки човек и всеки организъм реагират различно на различните варианти и марки.
А и някои си предпочитат съветите и препоръките на лекарите.
Не смеят да действат на своя глава.
Всеки кой както го усеща и чувства...

Дано да съм била полезна.
"Бяла и добра"... 😇

Прегръдки!
🤗🍀❤️🌈

Последна редакция: пт, 31 май 2024, 16:38 от Непоправима романтичка

# 242
  • Мнения: 316
Вятър и мъгла,Авокадо - стискам ви палци за успешна бременност !

Мануня, благодаря ти! Heart

Непоправима романтичка, благодаря и на теб за думите, винаги си толкова мила и отзивчива! Flowers Bouquet

На мен ми беше препоръчан РАЙ -  отказах. Половин година след операцията забременях. След това пак ми беше препоръчан, пак отказах. И така минаха 3 години. Имам премахната и паращитовидна, в епикризата ми така и не пише имало ли е лимфни или не - пише "няма данни"...

exsberry, а ти какви нива на ТСХ поддържаше по време на бременност? А сега след раждането?

Искам също да ви питам всички, какви изследвания пускате периодично, какво следите? Пет скенери, сцинтиграфии? Притеснявам се, че нещо мога да изпусна...Не се записах в онкодиспансера след операцията, реших да си го спестя. Предполагам там назначават някакви изследвания... Аз следя фт3, фт4, тсх, тиреоглобулин на 6м и ходя на ехограф при ендокриноложката. При ендото бях последно октомври, каза ми, че може да се видим юни-юли. Другите неща ми следи радиоложката.

# 243
  • Мнения: 798
Аз се регистрирах в онкодиспансера. От там вземам болнични листове и на 2-3 месеца ми пускат едни много пространни кръвни изследвания - имат страхотен апарат. Та от тези изследвания разбрах защо ми беше толкова парцаливо състоянието първия месец - 80% от показателите на кръвната картина ми бяха извън референтните граници. Отделно всеки месец си ходя вече на ендокринолог и каквото каже доктора, това правя... Още не съм това, което бях, но подобрението ми е забележително. Явно просто си отнема време.

# 244
  • Варна
  • Мнения: 962
Аз Бах в диспансера за година, после спрях… супер неприятно се чувствам да чакам там + някакви  изследвания по каса просто. Аз сама следя редовно TSH, T3, T4, TAT, MAT, Tg. Проверявам паратхормон от време на време + редовно други изследвания годишно.

В началото на бременността вдигнах малко TSH - риск за майка с ПК, но необходимо за плода явно. После вдигнах пак дозатата (стана висока през бременността). Сега съм на старата май и поддържам почти 0
TSH

# 245
  • Мнения: 146
Последния път, когато ходих при моя ендокринолог, той ми каза, че имал едно момиче (жена) пациентка, която карала вече втора бременност. 🌺
С изцяло премахната жлеза и диагноза като вашата.

Ще ви стискам палци, момичета!
🙏🍀🌈❤️

# 246
  • Мнения: 2
Здравейте,скоро правих сцинтилография след 2 години операция ,нямам тироид.
Остатък от тироида е започнал да се репликира тоест тироида се регенерира/расте/
Антителата са увеличени.Освен това и съм в хиперпаратироид.
Моля Ви,ако има такъв случай ,пишете .Не съм в Бг в момента.
Хирургът ми е пенсиониран,нямам застраховка и силно ме интересува кой хирург да избера и цената.
Всяка помощ ще бъде висока оценена.

# 247
  • Мнения: 798
Непоправима романтичка, ще се окаже, че твоята уста (или може би клавиатура) е най-бързият комуникационен канал към божиите уши Joy Не ме питайте - наистина не знам как и кога... Само ми стискайте палци всичко да е наред, че малкото геройче не се издаде на нито един тест за бременност, а преживя и пълна упойка, и лекарства, и каквото още измислиха да ми причинят докторите, за да са сигурни, че ще ме бъде. Чувствам се щастлива и ужасно уплашена едновременно.

# 248
  • Мнения: 146
Оххх, Боже! 🙏
Наистина ли? 🍀

Миличката ми! 😘🌺🌈

Гуш, гуш и пак гуш!!! 🤗

Без думи съм!
И ще остана в тихичко очакване и вълнение... ❤️

# 249
  • София
  • Мнения: 3 327
Вятър и мъгла 😍❤️💕😀🤩

# 250
  • Мнения: 316
Вятър и мъгла, оооооо Heart Страхотно! Да ти върви гладко всичко до финал! Ще се радвам да споделяш как си ^_^

# 251
  • Варна
  • Мнения: 962
Стискаме много палци всичко да е наред! ❤

# 252
  • Мнения: 798
Чак ме е срам да кажа в коя седмица от бременността съм и направо недоумявам как досега никой не се е усетил (включително и аз). Не разбирам и как може нито един тест за бременност да не даде положителен резултат. Главата ми е пълна с въпроси. Оказва се, че съм живяла досега с тегаво възстановяване поради недостиг на хормони и същевременно една напълно, ама напълно безоблачна бременност. Имаше едно предаване навремето по TLC, не знам дали още го излъчват: "Не знаех, че съм бременна". Ами и аз съм същия смях! Ситуацията е просто безумна!

Момченце. Предвид ситуацията, ще чакам генетични тестове, за да мога да се успокоя и да се зарадвам истински.

# 253
  • Мнения: 316
Всъщност това е хубаво хаха! Спестила си си седмици в мислене и притеснения. Стискам палци всичко да е наред. Simple Smile

# 254
  • Мнения: 146
Ние всички ти го пожелавахме, ама истинският "екстрасенс" беше Marisha*. 😉

Тя като че ли (чисто по женски) предусети нещата и ето че наистина се оказа права! 👏😘

"Очаквай неочакваното!" е било в случая при теб.
Душичка... 🤗
Всички ще ти стискаме палци!
🙏🍀🌺🌈

Последна редакция: ср, 05 юни 2024, 01:07 от Непоправима романтичка

Общи условия

Активация на акаунт