Банята - тема 46

  • 26 586
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 6 658
Купувала съм си аксесоари за залепяне от амазон, различни марки, били са с 3М, спазили сме инструкциите за поставяне. Няколко години не са мръднали.
Имам и едни тройка закачалки от икеа, мисля че към 10 лв трите, много невзрачна опаковка. Също за около 5 години, веднъж едната падна, замених с друга - за тази цена, изобщо не съм мислила как да я “ремонтирам”

# 676
  • Варна
  • Мнения: 5 422
За вратичките за ревизия - защо не си поръчате от тези за вграждане с плочка? Незабележими са и могат да се изработят по ваш размер в Хоум Макс.

# 677
  • Мнения: 1 753
А при вече монтирана ревизия дали може да се направи ремонт и да се подмени само плочката, където е монтирана ревизията и съответно да се сложи такава за вграждане. Моята е пластмасова и е ужасна. Освен това плочката там е спукана и се чудех дали би се намерил майстор, който да се навие да подмени само една плочка.

# 678
  • Мнения: 79
За вратичките за ревизия - защо не си поръчате от тези за вграждане с плочка? Незабележими са и могат да се изработят по ваш размер в Хоум Макс.

едната баня е вече готова и чак сега майсторът каза за вратичка за ревизия, тоест не може да стане вече. За другите две обаче ще му кажа да са с вградена плочка. Не знаех, че в Хоум макс правят такива, ще отида там да поръчам.

# 679
  • Мнения: 3 759
Аз на мястото на ревизията съм окачила една картина (не се уврежда от влага) и хич не се занимах с вратички, плочки и прочие.

# 680
  • Мнения: 4 166
Някой има ли опит с IMEX като марка? Гледам в Баня стил душ системи и ми допадна техен модел. Търся черен цвят, а знам, че так трябва да е качествено. В тази връзка бихте ли препоръчали и други модели?

# 681
  • Варна
  • Мнения: 5 422
Тържествено се завръщам в темата, понеже реших да правя ремонт на втора баня. No Mouth Тя всъщност е само толетна де, в търговско помещение. Явно лятото ми дава нови сили. Grinning Площта е 1,12 кв.м. и почките няма да са до тавана. Всичко ще е много бюджетно. Даже ще ползвам някои останали материали от банята вкъщи като фугираща смес, хидроизолация, лист гипсокартон, системи за плочки, една торба меки връзки и други части....  Майсторът ми каза, че ще е свободен чак на есен, но междувременно ако му се отвори нещо, ще се отзове.
Вчера разгледах набързо какво се предлага в Джорди, Бриколаж, Алати, Практикер и Хоум Макс. Поръчах си плочки от Практикер на много добра цена - 20 и малко лева - квадрата. Намалени, понеже изчистват последни количества.

# 682
  • Sofia
  • Мнения: 4 754
Някой да ползва тънка структура за вграждане от този тип?
Или, ако сте запознати, интересува ме има ли някакви недостатъци в сравнение с нормална структура?

# 683
  • София
  • Мнения: 1 748
Някой да ползва тънка структура за вграждане от този тип?
Или, ако сте запознати, интересува ме има ли някакви недостатъци в сравнение с нормална структура?
Колкото и тънка да е правете сметка,че между стената и нея има тръба ф110.

# 684
  • Мнения: 4 009
Някой да ползва тънка структура за вграждане от този тип?
Или, ако сте запознати, интересува ме има ли някакви недостатъци в сравнение с нормална структура?
Аз бях тръгнала да купувам нея. Разубеди ме една жена, на която се обадих на телефон на вносителя. Тази структура остава наистина тънка само ако отходният канал е на стената точно зад нея. Ако е странично завъртането на тръбата на структурата я измества напред. И това обезсмисля парите за тази 8 см структура. Не знам добре ли го обясних. Жената даже ме накара да изпратя проста рисунка къде ще стои структурата, къде е каналът. След което ми се обади и обясни. Взехме следващата по дебелина на Geberit - 12 сантиметровата.

# 685
  • Sofia
  • Мнения: 4 754
В едната баня се пада пред тръбата точно.
По- скоро ме притесняваше, дали няма по- малък дебит, да се пълни бавно, да няма същото нялагане …
Намерих добри отзиви в чуждестранни форуми и ги поръчах, няма кой знае каква разлика в цената, а ако спестим и някой друг см. е добре дошло.

# 686
  • Мнения: 4 009
Значи в тази баня, където тръбата е точно зад нея, си струва. То иначе какво има да те притеснява? Geberit са добро ниво. Аз, дето по принцип каквото и да купим, после все не го харесвам, за структурата никога не съм смятала, че е грешка. Да, за тези пари май имаше някакви производители, дето и и самата тоалетна чиния влиза вътре, но чак толкова спестяване от структура не бива.

# 687
  • Варна
  • Мнения: 927
Някой има ли вентилатор, монтиран в окачен таван над душа?
Да ми кажете каква предварителна подготовка трябва? Сложно ли е за изпълнение? Практично ли е? Заслужава ли си?
Гледам в Пинтерест западни бани и рядко се вижда вентилатор там, където ние сме свикнали да монтираме.

Последна редакция: пт, 14 юни 2024, 08:54 от Lady April

# 688
  • Мнения: 42 228
Практично е и върши работа, защото веднага засмуква парата. Не е кой знае каква философия. Но на много хора не им харесва, защото им е студено от течението.

# 689
  • Мнения: 25 928
Не се бях замисляла, ходих да гледам и в двете ни бани тук във щатите, вентилатора е на тавана. Явно така ги строят.
Във България, във всичките ни бани и тоалетни, вентилатора е на стена.

Говорейки за вентилатори, може ли да ми препортчате хубав, мощен и безшумен.

Общи условия

Активация на акаунт