Бургаско родилно отделение - ПЕТИЦИЯ ЗА ПО-ДОБРО!

  • 64 416
  • 593
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 229
момичета , мисля ,че някой от вас са крайни и ако щете и лигли.Бях там , родих там , без ВИП , в нормална стая с три легла , и мога да кажа само положителни неща.Аз също се бях записала да раждам когато му дойде времето при лекари във Варна - Майчин дом , именно заради прочетените мнения, но поради виелица и затворени пътища на 02,01,2008 по принуда родих в Бургас.За пореден път се уверих , че докато ръка не пипне и око не види не се вярва на приказки.Преси това бях лежала 2 пъти в Патологично отделение и се нагледах на какви ли не майки , за които повярвайте ми и супер лукс да сложат пак ще намерят за какво да се изкажат негативно.Те просто са си такива по природа.Не смятам , че в Бургаското родилно отделение работещите там заслужават хулите на някой от Вас , просто защото не са ви сервирали в сребърен поднос.Благодарете се на това, че сте родили живи и здрави бебета и благодарение на персонала сте преживели такава радост и ако това наистина е било радостно събитие в живота ви , не вярвам ,че човек може да издребнява до там ,че да нарича едно родилно отделение "бардак" а работещите там стари "......" Просто е срамно и подло и недостойно!А знаете ли какво е детето ви да е болно , да се молите за живота му и да се питате всяка една минута дали ще оцелеее ?Имам позната , която в момента се бори за живота на 3 месечната си дъщеря и , която лежа в ТОКУДА  и каза ,че по противно място като условия не е виждала, мрачно , задушно, бездушен персонал ,спала е на походно легло на земята дни наред , некадърни сестри и прочие.Но дали и е било до това къде спи и колко мрачно е ? Живота на детето ти е н ръцете на тези хора , а в родилното отделение и живота на родилката е в ръцете на специалистите.Така , че съм възмутена от  изказвания и класификации относно персонала на хората, които дават живот на детето ви.А ко те са бездушни , лоши и така нататък , то как се наричат тези , които от лиготия и суета обиждат наред , само за това , че имало 5 хлебарки . У вас няма ли? Е как да няма хлебарки , като родилката до мен ядеше през 10 минути на леглото си и полагаше храната на пода ? Ами и 1 тон препарати да изсипят пак ще има хлебарки ,докато има такива болни без грам хигиенни навици.Акушерката 1 път чух да повиши тон на лежащата до мен жена , заради обращение от рода " душа" .Ами и аз бих се вбесила на подобно селско подвикване! В родилна зала лекарката се скара по грубо на една циганка с , която родихме заедно - ами тя викаше като луда и задушаваше бебето си! И още много примери бих дала за 3 дневния ми престой.Така , че не мисля, че проблема е само от едната страна.

# 496
  • Мнения: 164
И на мен ми предстои да родя втори път в Бургас. Нямам кой знае какви негативни впечатления от предния път, не бях и във възторг, де  Wink . Бяхме платили на лекар, раждането мина как да е  Grinning , но после в стаята почна екшъна - едната жена втори ден нямаше никаква кърма, бебето плачеше постоянно, тя също и молеше персонала да и даде АМ, но не би  Close , другата жена го накърми и това беше с грижата за новороденото. Там за първи път усетих какво е да ти се надуват краката (благодарение на прословутите легла) и си ме обхвана една депресия необяснима, която си отиде след изписването.
За второто бебе мислех да раждам в  Сливен или Варна секцио, но се отказах и ще съм в Бургас с лекар, не ми се рискува иначе.  а
Държа да се знае, че колебанията ми, относно това къде ще раждам, нямат нищо общо с тази тема, а с патилата на мои роднини, завършили трагично. И аз не държа да ми е лукс, моля се само да си тръгнем живи и здрави от там с бебето.

# 497
  • Мнения: 53
И аз да споделя отново - може и да има "доволни" от престоя си в Бургаското АГ отделение, обаче те са единици.
Мизерия си е и докато не стане чудо, мизерия ще си и остане.
И аз когато раждах обиколих всичките отделение, вкл. и патология. Беше направо кошмар. Обстановката ми беше най-малкия проблем. Лекарите бяха кошмар - на всяка Божа визитация ме питаха "Имах ли уговорка с някого?". На отрицателния ми отговор, те свиваха автоматично рамеме и директно ми отговаряха, чак когато вече бебето ще излиза, ще те свалим за секцио, може да си полежа и две седмици  Shocked. На четвъртия ден много лесно си "направих уговорка" с лекар и нещата като с магическа пръчица се задействаха. Раждането мина добре - като си платиш.
Горе - направо майка плаче. Всички от най-ниско поставения персонал, до най-високопоставения - сърдити на целия свят. Едва ли не ти казват да не ги занимаваш с глупости. Децата ми ги даваха да си ги виждам по 2-3 минути на ден. Сведения - почти никакви. Ако се позаседиш малко повече в интензивния сектор, директно си те гонят, ако може и да бягаш /с операция/, ще е най-добре за тях. А това че една "лекарка" се опита да ме стресне, като ми обясни "състоянието" на синовете ми, и накрая ми каза - няма страшно моето момиче, ти си от еди кой си град, аз имам кабинет там - ще ги наблюдавам, аз съм твоя човек - ТОВА НЕ ГО КОМЕНТИРАМ.
Ако някога отново ми се наложи да раждам, дори и кардинален ремонт с пет звездно обслужване на са направили - НЕ БЛАГОДАРЯ.
Моите предположения са, че ако в скоро време нещата не се променят - в Бургаската АГ болница ще останат да раждат само цигани. И каква ще стане тя ?!

# 498
  • Бургас
  • Мнения: 723
Аз родих в това отделение на 29,09,20808г
И искам само да кажа,че имам само добри впечатления от персонала.
Най-много искам да благодаря на акушерката Стела Стоянова  bouquet
Благодарение на тази жена родих дъщеря си за по-малко от 2ч и то без нито един шев.
А това ми е първо раждане та нямям никакъв опит.
Благодаря и на д-р Добрева.
Не съм имала уговорка с никого.То и малката избърза 2седмици та нямаше време за такава.
Никой нищо не ми е искал!!!

# 499
  • Мнения: 1 181
Nedialka 81, а ти е живо и здраво малкото съкровище!  bouquet
Крайната цел е постигната, прибрали сте се живи и здрави у дома, което е най-важното!

П.П. Май трябва да си смениш линийката. Simple Smile

# 500
  • Мнения: 16
ок,подкрепям Flutter

# 501
  • Бургас
  • Мнения: 130
Nedialka_81 - честито за втори път! Много се радвам на такива новини! Да сте живи, здрави и много щастливи!  bouquet  bouquet  bouquet

# 502
  • Мнения: 111
Подписан се и аз... моята зълва роди там преди месец и мога да кажа,че всичко беше отвратително хлебарки мръсотия да не говорим за лекарите роди го в началото на 7 месец а когато я закараха в спешното я гледаха на видеозон и и казаха момиче....след това един доктор писал аборт и когато в 8 идва друг доктор на смяна и казва ще раждаш мойто момиче и слава богу детето е живо и здраво но е 1600 и сега е в дом майка и дете и там го гледат добре а когато стане 2.300 - 2400 си го прибираме

# 503
# 504
  • Мнения: 175
Подкрепих  Peace

# 505
# 506
  • Бургас
  • Мнения: 329
Мацки, искат ли в родилното картонче с кръвната група на таткото, ако майката е положителна?

# 507
  • Бургас
  • Мнения: 723
bubabo на нас не са ни искали. Peace

# 508
  • у нас
  • Мнения: 5 747
Мацки, искат ли в родилното картонче с кръвната група на таткото, ако майката е положителна?

какво означава положителна  newsm78 Група ли?  Rolling Eyes

# 509
  • Мнения: 3 016
Мацки, искат ли в родилното картонче с кръвната група на таткото, ако майката е положителна?

какво означава положителна  newsm78 Група ли?  Rolling Eyes
Това са  резус факторите. Съществуват положителен резус фактор и отрицателен резус фактор.

Общи условия

Активация на акаунт