Клиники в Истанбул - пролетна тема 18

  • 16 903
  • 273
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 165
Само за информация. Ако сте на лечение в Мемориал се подсигурява безплатен трансфер от и към летището. Понеже аз от 5 месеца се лекувам там и разбрах едва сега, го споделям ако е полезно на други.

# 241
  • Мнения: 39
Здравейте! До момичетата при д-р Тургут, бихте ли споделили къде отсядате, някъде по-близо до кабинета му.

# 242
  • Мнения: 527
Здравейте! До момичетата при д-р Тургут, бихте ли споделили къде отсядате, някъде по-близо до кабинета му.
Хотел Orya е точно до кабинета, вижте на картата локацията, има още няколко наоколо, но не съм ги ползвала.

# 243
  • Мнения: 248
Здравейте, в Мемориал съм. Пътувам за трансфер в събота.
Проблемът е, че днес пуснах ТСХ и е с показател 3.
Има ли шанс да отменят трансфера? Вземам еутирокс. Дори не знам защо се е покачило. Винаги е м/у 1.6 и 2. Последно бях тествала преди стимулацията (м.Март, 2024).

Приемам утрогестан, преднизолон и Монодокс. От тях може ли да се вдигне?

# 244
  • Мнения: 3
Здравейте, в Мемориал съм. Пътувам за трансфер в събота.
Проблемът е, че днес пуснах ТСХ и е с показател 3.
Има ли шанс да отменят трансфера? Вземам еутирокс. Дори не знам защо се е покачило. Винаги е м/у 1.6 и 2. Последно бях тествала преди стимулацията (м.Март, 2024).

Приемам утрогестан, преднизолон и Монодокс. От тях може ли да се вдигне?
От преднизолона се вдига изкуствено ТСХ, това ми го е казвал д-р Начев ендокринолог. Попитайте дали да приемате еутирокс или л тироксин и в каква доза за смъкване на ТСХ. Всичко ще бъде наред не се притеснявайте. Simple Smile

# 245
  • Мнения: 165
Здравейте, в Мемориал съм. Пътувам за трансфер в събота.
Проблемът е, че днес пуснах ТСХ и е с показател 3.
Има ли шанс да отменят трансфера? Вземам еутирокс. Дори не знам защо се е покачило. Винаги е м/у 1.6 и 2. Последно бях тествала преди стимулацията (м.Март, 2024).

Приемам утрогестан, преднизолон и Монодокс. От тях може ли да се вдигне?

Аз бях на трансфер в Мемориал преди няколко дни и преди това питах за ТСХто има ли значение. Те казаха, че няма, но ако искам да го меря и да пия Л-Тироксин, нямат против. После прочетох един куп изследвания които твърдяха, че намял значение, та така и не се тествах. Допълнително в лабораторията ме искаха да не съм пила кафе, пък аз нали отивам за другите хормони и там няма значение та бях вече пила. Но ми казаха, че кафето вдига ТСХто, ако случайно е такъв случая при вас.

# 246
  • Мнения: 248
Благодаря ви, успокоихте ме.

До сега съм приемала Циклогест - и с него не съм имала покачване на ТСХ (наблюдения при 4 трансфера). И затова и не очаквах да има такава промяна.

Ще ми е първи трансфер в Турция и ми е притеснено, защото не знам те на какво държат - от изследванията

# 247
  • Мнения: 165
Благодаря ви, успокоихте ме.

До сега съм приемала Циклогест - и с него не съм имала покачване на ТСХ (наблюдения при 4 трансфера). И затова и не очаквах да има такава промяна.

Ще ми е първи трансфер в Турция и ми е притеснено, защото не знам те на какво държат - от изследванията

ЗЕТ на естествен цикъл сте преполагам? Щом имате дата за трансфер, няма страшно, минали сте всички проверки на хормони и УЗ на които държат. В деня на трансфера ще ви тестват само Прогестерона и ако не е достатъчен ще ви назначат допълнително. Най-страшното сте минала, сега е най-хубавата част от процеса!

# 248
  • Мнения: 248
Да, ЗЕТ на естествен цикъл.
Права сте, че най-страшното и трудно е минато.
Не са ме питали изобщо за ТСХ към момента. Пуснах прогестерон и казаха трансфер около 12ч.
Четейки останах с впечатлението, че са следобедни трансфери Simple Smile

Дават ли препоръки какво може и не след трансфер? Знам за тежкото и горещите душове.
Благодаря ви, успокоихте ме.

До сега съм приемала Циклогест - и с него не съм имала покачване на ТСХ (наблюдения при 4 трансфера). И затова и не очаквах да има такава промяна.

Ще ми е първи трансфер в Турция и ми е притеснено, защото не знам те на какво държат - от изследванията

ЗЕТ на естествен цикъл сте преполагам? Щом имате дата за трансфер, няма страшно, минали сте всички проверки на хормони и УЗ на които държат. В деня на трансфера ще ви тестват само Прогестерона и ако не е достатъчен ще ви назначат допълнително. Най-страшното сте минала, сега е най-хубавата част от процеса!

# 249
  • Мнения: 2 708
Здравейте, има ли успели(здраво родено дете) след замразен трансфер с Естрофем? Имам една биохична след ЗЕТ с Естрофем, но трансфер на ЕЦ не можем да постигнем за съжаление, защото съм с много тежка поликистоза....

# 250
  • София
  • Мнения: 241
момичета, аз пак съм в чуденка. Утре ставам 10с.0д. и трябва да спра Прогестана /сега го слагам 2 пъти по 200мг/. Питах координаторите казаха от раз да го спирам, а мен ме страх да не прокървя. Вие как го спряхте?

# 251
  • Мнения: 596
Здравейте, има ли успели(здраво родено дете) след замразен трансфер с Естрофем? Имам една биохична след ЗЕТ с Естрофем, но трансфер на ЕЦ не можем да постигнем за съжаление, защото съм с много тежка поликистоза....
Да, има. Защо те притеснява Естрофема. С него всичко е контролирано, лично на мен ми беше по спокойно с Естрофем

# 252
  • Мнения: 218
момичета, аз пак съм в чуденка. Утре ставам 10с.0д. и трябва да спра Прогестана /сега го слагам 2 пъти по 200мг/. Питах координаторите казаха от раз да го спирам, а мен ме страх да не прокървя. Вие как го спряхте?
На 12та спрях инжекциите. Продължих още 2 седмици с вагинален прогестерон 2х200.
Най-добре питай следящия те лекар.
Принципно си го спират от раз. Има и фенове на спирането по схема, но ясни доказателства за полза от спиране по схема - няма.
Най-добре питай следящия.
Кактусче, имам 4-5 познати родили на стимулиран, но аз не съм му фен. За жалост нямам пример за жена с твоята диагноза.

# 253
  • София
  • Мнения: 241
Следящия в Бг каза, че си съветва пациентките да го спират постепенно, но не прави ЗЕТ на естествен цикъл и ми каза, че мога да го спра от раз, просто аз се притеснявам, защото е чакана 10 години тази бременност

# 254
  • Мнения: 1 715
Следящия в Бг каза, че си съветва пациентките да го спират постепенно, но не прави ЗЕТ на естествен цикъл и ми каза, че мога да го спра от раз, просто аз се притеснявам, защото е чакана 10 години тази бременност
Аз бях на естествен цикъл,спрях го в10г.с.ка5то ми казаха от Мемориали естествено прокървих

Общи условия

Активация на акаунт